[DL1000 K6] IPF LED glavna svjetla - ugradanja

Autor agolac, Listopad 12, 2017, 20:00:10

« natrag - naprijed »

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Upustva su na Japanskom, ali slikice govore sve šta treba...



Nastavak sljedi....
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Postupak ugradnje je vrlo jednostavan. Potrebno je odvojiti limić s tri kraka i namjestiti ga u far na mjesto H4 žarulje te ga stisnuti mehanizmom koji inače drži žarulju (opruga)
Kada se zarulja stavlja u limić, dovoljno ju je gurnuti unutra i zatoritati. Ona tada sjedne na svoju poziciju.




Bitna razlika u odnosu na kinesku varijantu (Mrki, Lavandić) je da žica izlazi kroz sredinu a ne sa strane. Kad izlazi sa strane, treba rezati poklopac da žica izađe van.
Druga stvar je da je dio žarulje napravljen iste debljine kao grlo H4. Zbog toga, stock guma (poklopac), savršeno nalegne na IPF LED žarulju te brtvi.



Na kraju to izgleda ovako. Primjetiti ćete da sam dva mala balastića vezao lijevo i desno od mosta koji drži prednji koš.
Japanci su misili na sve. Sami balasti imaju i gore i dolje proreze i utore za plastične stezalice te se vrlo jednostavno spoji na most.



Ovako izgleda IPF LED vs halogen





Oba IPF LED



Ovako to izgleda na istom mjestu gdje je jučer bio Lavandićev motor s kineskim LED-om



Ovako to izgleda u usporedbi.




Japanci stvarno nisu lagali, Ovo funkcionira odlično u Halogen faru. Liepo se vidi beam pattern i cut off. Odrezan je na lijevoj strani te pod kutem baca dalje na desnoj strani.
Ja ne vidim kako bi moglo bolje od ovoga. U vožnji je pre dobro i nikome ne smeta. Izgleda kao halogen na steroidima.



Ovako to izgleda na cesti. Primjetite beam pattern lijevo i desno.

Kratka svijetla


Duga svijetla
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Mrki

Ja nisam rezao gumu kada sam ugrađivao svoje kineze.. provukao kroz sredinu tako da idu pokraj hladnjaka..

Ali da ove dobro svijetle, svijetle  :thumbup:

keko

..joj Andrej sad si me samo napalio na LED headlight, tko će ih sad dočekati  :'(
..fino svijetle  :bravo:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Mrki

I mene.. dok nisam vidio koliko je platio ove svoje..  :huh:

agolac

 :gimme5:

Ja prezadovoljan. Vrijede svaku lipu. Japanci  :klanjase:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

vedran

Andrej kolika je cijena ovih žarulja, daj link sa kojeg si naručio! Možda me žena počasti

agolac

Citat: vedran  u Listopad 26, 2017, 08:58:28
Andrej kolika je cijena ovih žarulja, daj link sa kojeg si naručio! Možda me žena počasti

http://www.ebay.co.uk/itm/IPF-Japan-H4-bi-LED-Headlight-Bulbs-6500K-18W-Compact-Type-2-pcs-Set-New-141HLB/332150302588?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Dolaze iz Estonije tako da je unutar EU. Bilo na kraju nekih 185€ ali stvarno vrijede svake lipe. Snop im je fenomenalan.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain