Test: BMW R1200GSA, Ducati Multistrada Enduro, Honda Africa Twin, KTM 1190 Adv R

Autor Bagy, Listopad 26, 2017, 11:10:31

« natrag - naprijed »

Danijel 23

Citat: Ponti  u Studeni 29, 2017, 20:31:11
Aaaa tako znači ....  bio ti je toliko dužan da ti je platio gs-om  :smijeh:
2+2=4...dobro zbrajaš!  :thumbup:

Lavandić

Citat: Danijel 23  u Studeni 29, 2017, 19:47:03
: :ooda: je, je, onaj kaj te zahebo!  :smijeh:
Mnogo mi ga pozdravi.

Ne bi mu dao biciklu Ponycu da mi opravi.

Ne sumnjam da je dobar mehaničar, ali je papak, šupak, il culo ako ove izraze ne razumiješ.

Kad sam imao GS 1200 ( da to je onaj sa primijenjenom instrument tablom), servisi u Tomića su me zapadali od 1100-1200 kuna, uredno račun s PDV-om, ulje, filteri, ulje u kardanu, sinhronizacija i štelovanje ventila. Još mi je rekao da bi bilo 100-200 kuna jeftinije da je imao manje skalamerije po sebi( ralica, Crash barovi plus Štitnici poklopca ventila.

Barem u St tko ima BMW može biti sretan da postoji takav servis.

Da sad kupujem motor za sebe, radi servisne mreže BMW je daleko broj 1.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Osy

Iz iskustva moj prvi servis kod doktora me izašao 3600 kuna, a kod Tomića 265 kuna... :-\ :huh:


Lavandić


tibertov


agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Suki

Citat: Osy  u Studeni 29, 2017, 22:05:07
Iz iskustva moj prvi servis kod doktora me izašao 3600 kuna, a kod Tomića 265 kuna... :-\ :huh:
....kakva izjava :puke: :buahaha:...to bi sada trebalo nešto značit?! :bzvz:....ako misliš uspoređivat cijenu servisa kod Bruma od 3600 i cijenu servisa kod Tomića od 265 prvo i osnovno definiraj pojam servis :kava:.
:moto2:

098 9232180

agolac

Mora da mu je taj servis bio pola motora promjeniti za 3600 kn :-\

To izgledaju kao žešći zahvati
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Suki

Citat: agolac  u Studeni 29, 2017, 22:56:25
Mora da mu je taj servis bio pola motora promjeniti za 3600 kn :-\

To izgledaju kao žešći zahvati
...ma pa nek napiše sam što mu je na motoru radio Brum, a što mu je rađeno u Tomiću...kad je već krenio uspoređivat...
:moto2:

098 9232180

Ponti

Citat: Suki  u Studeni 29, 2017, 23:07:30
...ma pa nek napiše sam što mu je na motoru radio Brum, a što mu je rađeno u Tomiću...kad je već krenio uspoređivat...

Jel to bio onaj range kada ostaneš bez benzina, a pokazuje da možeš još 100 km  :buahaha:

tibertov

Ovo za 265kn kod Tomica moze bit samo spajanje na komp, resetiranje servisa i update softwera.

Patak

Citat: tibertov  u Studeni 29, 2017, 23:23:52
Ovo za 265kn kod Tomica moze bit samo spajanje na komp, resetiranje servisa i update softwera.

to isto sam ja platio 80kn (za bmw-tomic os) :belj: , imam račun negdje!

Osy

Citat: Patak  u Studeni 29, 2017, 23:52:39
to isto sam ja platio 80kn (za bmw-tomic os) :belj: , imam račun negdje!
To je za 800, za kravu je 265 kuna. I nije samo ovo što je Tiby nabrojao, nego je bio i popravak plovka kao što Ponti kaže...
Ostao sam ugodno iznenađen, jer naravno, automatski računaš da će to biti pravo bemvejovski :smijeh:
U slučaju doktora, Klajv je išao na servis kad je imao 24000 km. Koliko se sjećam na tom se servisu prema manualu šteluju ventili. Uglavnom, on ga je cijelog rastavio, ostala je samo šasija i mašina u njoj. Kada sam negodovao zbog cijene, rekao je da se to sve mora podmazat, zamjenio mi je napukli žmigavac, koji mu je smetao, a ja mu nisam rekao da to napravi i takoooo...uglavnom, pravo mi je naplatio.

Saxi

Ček sada I dalje ne kapiram, 3600 kuna je skoro 500 evra a u tu cenu ulazi stelovanje ventila, zamena zmigavaca verujem i stelovanje TPS TBS i sta jos?
Cene i ovde, u Srbiji su raznolike, za malog imas stelovanje ventila i sinhronizaciju senzora po ceni od 50 evra do samo stelovanja ventila za 150 evra stim da ovo nekoliko puta skuplje ne znači da si dobio pedantniji i bolji rad. Oba servisa su Suzuki ovlašćeni serviseri, stim da je skuplji u Beogradu a jeftiniji u centralnoj Srbiji, a iz iskustva jos znam da kod tog skupljeg se dodatno naplati svaki zamenjeni šraf, a kod jeftinijeg te čovek počasti gratis,tako da u ovom slučaju skuplje ne znači i bolje. Mnogo znači kad imate nekog ko pedantno obrati pažnju na svaku sitnicu i detalje i sve ima svoju cenu,ali je u zemlji gde je vozni park star u proseku više od 10 godina itekako se obraća pažnja i na cenu i samaranje se ne bi tolerisalo, verujem.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka