BOJA KACIGE

Autor zander, Studeni 09, 2017, 10:29:27

« natrag - naprijed »

zander

Upravo me neka prica oko Tibijeve kacige i boje kacige inspirisala na ovu temu...Zaista , kakva su vam iskustva sa bojom kacige a da je suncan vreo dan?

Ja tripujem da se bela kaciga manje greje na suncu, a zasnovano na merenjima temperature po automobilima crnr i bele boje...Naime nailazio na testove gde su crna kola bula unutar kabine 80 i vise C, a bela ili silver metalic oko  70C.....

Ima li tu analogije? Iskustva , misljenja...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

tibertov

Najbolja je srebrna boja  :)

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

jeeves

Mislim da nema puno veze koje je boje kaciga, ionako je ispod sloj stiropora koji osim što upija dio udarca služi i kao izolator.


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Bagy

Citat: zander  u Studeni 09, 2017, 10:29:27
Upravo me neka prica oko Tibijeve kacige i boje kacige inspirisala na ovu temu...Zaista , kakva su vam iskustva sa bojom kacige a da je suncan vreo dan?

Ja tripujem da se bela kaciga manje greje na suncu, a zasnovano na merenjima temperature po automobilima crnr i bele boje...Naime nailazio na testove gde su crna kola bula unutar kabine 80 i vise C, a bela ili silver metalic oko  70C.....

Ima li tu analogije? Iskustva , misljenja...

Trebalo bi napraviti test s laserskim termometrom, pa da vidimo koliko je celzija na bijeloj a koliko na crnoj kacigi!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

Osy

Citat: jeeves  u Studeni 09, 2017, 10:53:17
Mislim da nema puno veze koje je boje kaciga, ionako je ispod sloj stiropora koji osim što upija dio udarca služi i kao izolator.


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Potpisujem :thumbup:

iviccaa

Usporedi crni i bijeli auto U VOŽNJI, vidi koji je topliji pa ćeš dobiti analogiju.
Naravno da se crna grije brže na suncu, ali sa zrakom koji struji preko/kroz kacigu boja je stvarno nebitna.
Možda postoji 0.5 stupnja razlika, ali ako ti je vruće - daj gas. [emoji6]

fatboy

Čvrsto vjerujem da je za temperaturu u kacigi bitno sljedeće:

- da ti je odgovarala cijena kacige
- da ti je dizajn kacige po guštu
- da te ne žulja previše

:P :P :P :P :P

zorro

Citat: jeeves  u Studeni 09, 2017, 10:53:17
Mislim da nema puno veze koje je boje kaciga, ionako je ispod sloj stiropora koji osim što upija dio udarca služi i kao izolator.


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Crna kaciga se više zagrijava u odnosu npr. na bijelu ili sivu..bez obzira na taj stiropor unutra..on sam je izolator..ali ako se vanjski dio CRNE  kacige zagrije npr. na 50° on će spustiti npr. na 35° ..a ak se siva zagrije na 40° u stiroporu će sigurno biti manje neg u slučaju kao kod crne..nisu to nekakve velike razlike..al definitivno ima razlike.
Pišem ovo zato što ispada da taj stiropor daje uvijek istu temperaturu u školjci kacige bez obzira na vanjsu temp. školjke..a to je nemoguće
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Bagy

Citat: fatboy  u Studeni 09, 2017, 11:01:59
Čvrsto vjerujem da je za temperaturu u kacigi bitno sljedeće:

- da ti je odgovarala cijena kacige
- da ti je dizajn kacige po guštu
- da te ne žulja previše

:P :P :P :P :P

A i mora odgovarati boji motora!  ;)
mob: 095/573-6874

zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Moram priznati da kad prilazim vozilima ispred, sklanjaju se u vecem broju desno od kad vozim sa belom kacigom...plavicasto odelo....LED svetla sa maglenkama...pitam se da li misle da sam POLICIJAAAA :ooda: :ooda: :ooda:

...a posle mi spominju familiju kad ih preteknem...u svakom slucaju siguran sam da se vise sklanjaju, i hvala im na tome
OPENMINDED PEOPLE WANTED

keko

Citat: zander  u Studeni 09, 2017, 11:22:02
Moram priznati da kad prilazim vozilima ispred, sklanjaju se u vecem broju desno od kad vozim sa belom kacigom...plavicasto odelo....LED svetla sa maglenkama...pitam se da li misle da sam POLICIJAAAA :ooda: :ooda: :ooda:

...a posle mi spominju familiju kad ih preteknem...u svakom slucaju siguran sam da se vise sklanjaju, i hvala im na tome
.. to i je cilj maglenki, neka samo oni misle da si policija, bezbolnije je  ;)
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎


iviccaa

Nek naprave test u voznji, pa jbt neces ici u moto odijelu i kacigi na plazu...vjetar to sve ohladi.
A dok pijes kavu i kaciga je pored tebe naravno da ce se crna brze ugrijati.
Povratak u osnovnu skolu s ovim pitanjima...