Prezimljavanje akumulatora

Autor Danijel 23, Studeni 14, 2017, 16:04:05

« natrag - naprijed »

Danijel 23

Definitivno ne paluckm motor preko zime, il ga pali pa odvozi min sat 2-3 il strogo mirovanje do rane sezone. 
Kao, gdje, koliko?
Nisam elektroničar i nisam išao istraživati u dubiozu pametnih punjača....pa sam iskombinirao starinsko punjenje/održavanje akumulatora.
A kaj se tiče akumulatora NOVE ne skidam već ga sa pametnim (Lidl) punjačem malko podirkam. A stare sa GS i DRZ bum skino i stavio u šupu na punjenje 24h i zatim na opciju prezimljavanje tjedan dana.  Krajem mjeseca nakon mirovanja bum ga spojio na vulgaris žarulju 21W da ga malo probudim do nekih 10-11V i ponovo sve ispočetka...punjenje-prezimljavanje-mirovanje-pražnjenje-punjenje......do 01. ožujka, a onda  :moto2: GaSsssss
Jel to OK? 

Danijel 23

Prvi gost u prihvatištu.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Danijel 23

Na infuziji..

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Danijel 23

I princ od Honde dobiva infuziju!

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Danijel 23

Kak se ova utičnica rastavlja?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


zorro

Kompliciraš ..nemaš ga šta vaditi preko zime ..skini minus klemu i bog te veselio ..na proljeće ili prije no što odlučiš vozit se ..stavi ga malo na pametni punjač i dobro
BTW. nedavno smo o tome pisali  :tongue: ..al ne pratiš ti..neg tamo dižeš živac onom naciju  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Normalno da ne pratim jer sam furt u garaži. Delam, ko moj Mićo!

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Danijel 23

Ako kupujete utikač preporučam od Hella. RASTAVLJIV  je, masivan, žice mogu sa stopicom fi 3mm ili gole od ispod, integriran porculanski vulgaris osigurač od 8A i vrh mu se skida pa kolege BMWaši takođe mogu punit na onu malu utčnicu. E da, ima i sa boka čačkalicu dasi  majstor može počohat uho.  :)
A ti Zorro skidaj oplate il zic pa ga spajaj....ja se samo uštekam!  :belj:







Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


agolac

Ti si neki fan Hella? Već ju više puta spominješ, mada prije i nisi bio zadovoljan  :buahaha:
imho s puno godina iskustva, tricke charger radi čuda. E sad tko ne misli isto, no comment, natavite po starom  :thumbup:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

iviccaa

I kad je najhladnije (a bude ovdje u prvom i drugom mjesecu opako) potrudim se bar jednom u 2 tjedna provozati motor.
Gledam da je iznad nule i napravim min 50km. Ako bude toplije onda se i vise (cesce) vozim.
Ne odspajam akumulator niti ga punim, evo ide treca zima i sve ok. Novi kosta 50-ak €, pitanje je koliko se uopce isplati kupovati kvalitetan punjac. Budemo vidjeli.

Vinko

Najbolji punjac preko zime.....

Poslano sa mog LG-M250 koristeći Tapatalk

Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Citat: agolac  u Studeni 14, 2017, 23:29:05
Ti si neki fan Hella? Već ju više puta spominješ, mada prije i nisi bio zadovoljan  :buahaha:
imho s puno godina iskustva, tricke charger radi čuda. E sad tko ne misli isto, no comment, natavite po starom  :thumbup:
Nisam fan Helle. Ali to je jedini dućan Adria trgovina ZG gdje prodaju profi auto električarsku robu u Zagrebu.

Lavandić

Imam ja pitanjce u vezi prezimljavanja motora. Na koju shemu da spojim svoj lager na Ctek da s jednim punjačem sve motore punim. Da li je to uopće moguće!?!

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Saxi

Citat: Lavandić  u Studeni 15, 2017, 17:01:19
Imam ja pitanjce u vezi prezimljavanja motora. Na koju shemu da spojim svoj lager na Ctek da s jednim punjačem sve motore punim. Da li je to uopće moguće!?!

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk
Zavisi ti I'd jačine punjača, imas onih manjih, a imaš i onih većih za kamione, a onda možeš možda i više, mada sumnjam jer on meri napon i odlučuje dal da puni ili da radi desulfatizaciju tj regeneraciju.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka