Prezimljavanje akumulatora

Autor Danijel 23, Studeni 14, 2017, 16:04:05

« natrag - naprijed »

zorro

Citat: Saxi  u Studeni 15, 2017, 17:05:54
Zavisi ti I'd jačine punjača, imas onih manjih, a imaš i onih većih za kamione, a onda možeš možda i više, mada sumnjam jer on meri napon i odlučuje dal da puni ili da radi desulfatizaciju tj regeneraciju.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka
Može pametni punjač iz lidla gurati bar 6-7 kom  ;)..ako recimo može puniti AKU od 100 Ah. ..a motori imaju akumulatore u prosjeku od 10-14 Ah. ..znači ide
Citat: Lavandić  u Studeni 15, 2017, 17:01:19
Imam ja pitanjce u vezi prezimljavanja motora. Na koju shemu da spojim svoj lager na Ctek da s jednim punjačem sve motore punim. Da li je to uopće moguće!?!

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Kupi one žice za zvučnike..malo deblje ..budu crvena i crna ..na svaki aku spoji crvenu na + crnu na - ..i sve crvene poveži sa crvenom na punjaču..tak i crne
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Lavandić

Citat: zorro  u Studeni 15, 2017, 17:16:31
Može pametni punjač iz lidla gurati bar 6-7 kom  ;)..ako recimo može puniti AKU od 100 Ah. ..a motori imaju akumulatore u prosjeku od 10-14 Ah. ..znači ide Kupi one žice za zvučnike..malo deblje ..budu crvena i crna ..na svaki aku spoji crvenu na + crnu na - ..i sve crvene poveži sa crvenom na punjaču..tak i crne
Znam, uzeo bi 2,5 mm2, a sad da li potegnuti jednu žicu po dužini da glumi strujnu letvu ili s akumulatora na akumulator?! Da li da na svaki izvod meknem osigurač i koliko ampera?!?

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


željko

Akumulatore spojit u paralelnu vezu tako da su svi pod istim naponom i pune se svi na isti "zajednicki" napon a onaj akumulator koji je prazniji vuce vise struje tokom punjenja jer mu je manji unutrasnji otpor ali je "napon u paralelnoj vezi samo jedan za sve akumulatore". Kako nisu idealno istog kapaciteta oni sa najmanjim kapacitetom ili "najpuniji" ce tokom punjenja vuci sve manje struje i tako smanjivati ukupnu struju punjenja a napon ce polako rasti. Kad se svi napune toliko da napon poraste do granicnog na punjacu (13,8V - 14.4V) on ce se iskljuciti. Tada su svi akumulatori na istom naponu i ne tece nikakva struja niti se prazne. Ako neki od njih ima gresku kao sto je kratko spojena celija on ce raditi kao potrosac i vuci struju ali i to nije mnogo, jer da jeste isparila bi mu voda i bio bi vruc..

zorro

Citat: Lavandić  u Studeni 15, 2017, 17:22:08
Znam, uzeo bi 2,5 mm2, a sad da li potegnuti jednu žicu po dužini da glumi strujnu letvu ili s akumulatora na akumulator?! Da li da na svaki izvod meknem osigurač i koliko ampera?!?

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk
Nadam se da ćeš skužit..ovak ti je najjednostavnije..da ti ne objašnjavam sad da možeš  povezati između sve pluseve i sve minuse ..i na zadnji npr prikopčati punjač..al ak baš hoćeš..mogu ti i tu šemu nacrtat
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Lavandić

Citat: zorro  u Studeni 15, 2017, 21:29:22
Nadam se da ćeš skužit..ovak ti je najjednostavnije..da ti ne objašnjavam sad da možeš  povezati između sve pluseve i sve minuse ..i na zadnji npr prikopčati punjač..al ak baš hoćeš..mogu ti i tu šemu nacrtat
Tnx. Sfatio sam iako me strah malo ostaviti stalno to uključeno!

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


zorro

Citat: Lavandić  u Studeni 15, 2017, 21:34:14
Tnx. Sfatio sam iako me strah malo ostaviti stalno to uključeno!

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk
Nema te šta biti strah..pametni punjač u bilo kojem slučaju šlusa se isključuje
evo ti drugi sistem..tj isti :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

Recimo da su svih ovih 5-6 akumulatora od 14 Ah.  ..znači kad ih ovako spojiš..dobiješ snagu kao auto akumulator od 75-90 Ah. ..znači isto kao da si stavio aku od auta da ti se puni..niš ne brini  ;)  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro


Ja bi da sam mjesto tebe..ipak uzeo 2 pametna....ako ih ima u Lidlu ..nisu skupi ..i onda spojiš jedan na 5 motora..drugi na 4 ..staviš na onu zvjezdicu (za održavanje akua) ..prst u uvo..i boli te briga..ne moraš ni doalzit provjeravat
Jedino je problem ako ti nestane struje ..i kad struja dođe..punjač se ne uključuje sam..nego ih opet moraš namjestiti na mod koji želiš
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

tibertov

Ja bi prije spajanja 5 motora na jedan punjac uplatio osiguranje od požara  :-X

Špoki

Do daljnjega nema vožnje,neka umjetna inteligencija odradi svoje :ooda:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Suki


...jel se men čini il si ti to spojio crnu štipaljku na minus, a crvenu na plus!!?
:moto2:

098 9232180

Mrki

Suki drži se prava i mani se elektrike :)

Suki

Citat: Mrki  u Prosinac 18, 2017, 11:56:42
Suki drži se prava i mani se elektrike :)
...ti se ne petljaj :samaranje:, ne zahebavam tebe :bzvz: :belj:...
:moto2:

098 9232180

Špoki

Suki, provokatoru jedan :tongue:...dvaput sam gledao i uzeo upute  :buahaha:, i još jednom sad provjerio :smijeh:,osim toga to je pametni punjač, signalizira ak je zajeb :thumbup:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

fatboy

ja preko vikenda bojažljivo išao upaliti Debelu nakon dva mjeseca...no problemo!  ;)