Prezimljavanje akumulatora

Autor Danijel 23, Studeni 14, 2017, 16:04:05

« natrag - naprijed »

Danijel 23

Citat: Slobodan Hegyi  u Ožujak 15, 2019, 15:54:37
Evo kazu da je za punjenje akumulatora potreban punjac ali ovi iz yuase se ne slazu.

Poslano sa mog SM-G390F koristeći Tapatalk
A šta kažu?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


Slobodan Hegyi

kazu da je ova vatrena vodica dovoljna!![emoji23][emoji23]

Poslano sa mog SM-G390F koristeći Tapatalk


VUCIBATINA

što mislite jel se isplati ovo kupiti?

ima sličnih po pevecu i lidlu za 150-200kn  ovaj je kao kompatibilan za bmw jer ima canbus tehnologiju... 

ritko se dogodi da nevozim motor dulje od 5 dana al bi volija imati nekakav punjač pa kad je zimi ovako hladnije da stoji uštekan čisto da baterija ne propada.
i drža bi ga na vespi skoro stalno jer nju zimi ne vozimo.

sad jel ovi lidlovi mogu sjebati motor ako ih se drzi ustekanima i da mi nebi zapalili garazu ili tako stogod , ima li ko kakva iskustva, nije uvik skuplje bolje

https://www.njuskalo.hr/dodatna-moto-oprema/ctek-ct5-power-sport-punjac-akumulatora-oglas-20789823
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Suki

...za 523kn i za Zadar mislim da se ne isplati nikako  :thumbup:.
:moto2:

098 9232180

Špoki

Lidl punjači majka :vino: uskoro i moje drlo ide na dodatno punjenje/pražnjene iliti zimski režim :)
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

VUCIBATINA

Sad se vratija iz berena, isa san uzeti ovaj punjac i odusta.
On je namjenjen samo za akomulatore motora male snage, znaci nemogu ga u potrebi iskoristiti na autu jel je max za aku od 35ah.
Kad vec dajem 550kn onda bi tija da ga mogu za sve koristiti.
E sad zapeja san bija za njega radi toga sto jedino na njemu pise da je pogodan za vozila s canbus sistemom a sto to tocno znaci???   Ciko u ducanu nema pojma al mi nudi za jos ni manje ni vise nego 150kn znaci canbus nastavak za taj punjac koji je samo muski utikac za bmw onu uticnicu pod sicom.
Sad koliko ja mogu zakljuciti a taj podatak ne mogu naci to sto je za canbus znaci da ga mogu puniti preko te uticnice.
Odnosno ako ga spojim na kleme onda iman isti punjac ka iz lidla i bacija san 550kn.

Nevidim sto bi se tocno moglo dogoditi da spojim bilo koji punjac i drzim ga na odrzavanju a da prethodno ne skidam kleme s akomulatora
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

zander

 Ja imam CTEK odavno i radio je razne stvari i auto i camac i GSa....ranije nisam razmisljao ni o cemu, samo ga spojim i on sve radi do kraja....sa canbus sistemom mi je GS sada, ali lepo sam ga prikljucfio direkt na acumulator tj, tamo gde se to moglo uraditi i cao zdravo.....

to je to...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

sasaa

Ja sam isto rijesio kao Zander, spojio ctekov punjac direktno na kleme i zaobisao canbus. Vec cetvrtu zimu odrzavam bateriju tako i nemam za sad problema.

Sad sam u dilemi sta napravit sa RR jer jma litij ionsku bateriju, treba mi nekakav drugaciji tip punjaca za takav akomulator.

Imaju prijatelji te pinkace iz lidla i nitko se zalio nije da je imao nekih problema.
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

Ćoso

Sve isto. Spojio CTEK direktno na bateriju, izbacio dio (sa slike) van i samo uključim



Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Ponti

Nikada nisam spajao akumulator na punjač, valjda zato što se vozim cijele godine  :)

VUCIBATINA

Nisam ni ja dosad, prvi put da je  leza 5 dana pa mi palo napamet da bi ga moga ubaciti na recoveri i odrzavanje a i vespi mi svake godine crkne kroz zimu, koliko san ih kupija moga san 3 punjaca uzeti dosad.

Uzeo jutros ovaj
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Mrki

Kakvi problemi i to još od ovih sa mora :)
Ostaviš motor u garaži i upališ ga na proljeće i gotovo..

Ponti

Citat: VUCIBATINA  u Siječanj 04, 2020, 11:42:57
Nisam ni ja dosad, prvi put da je  leza 5 dana pa mi palo napamet da bi ga moga ubaciti na recoveri i odrzavanje a i vespi mi svake godine crkne kroz zimu, koliko san ih kupija moga san 3 punjaca uzeti dosad.

Uzeo jutros ovaj

Vespa je talijanska, ne valja to ništ, zato crkava baterija  :smijeh:

Ćoso

Citat: Mrki  u Siječanj 04, 2020, 12:03:46
Kakvi problemi i to još od ovih sa mora :)
Ostaviš motor u garaži i upališ ga na proljeće i gotovo..
Al' moraš skinuti gumicu [emoji2359]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

VUCIBATINA

15 stupnjeva, nema doma do noci :moto2:
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948