Yamaha Tracer 900GT

Autor Mrki, Prosinac 02, 2017, 10:18:21

« natrag - naprijed »

Mrki

Konkurencija Versysu 1000, meni osobno dobro izgleda.
Ide sa dosta serijske opreme, visoki vizir, TC, QS, tempomat, kofer..

https://m.yamaha-motor.eu/hr/products/road/motorcycles/sport-touring/mt09trgt/

Agregat:

Tip agregata: 3 - cilindara, 4-takta, hlađenje tekućinom, DOHC, 4-ventila
Zapremina: 847 cm³
Provrt x hod: 78,0 mm x 59,1 mm
Omjer kompresije: 11,5 : 1
Maksimalna snaga: 84,6 kW (115KS) @ 10.000 okr/min
Verzija sa smanjenom snagom: N/A
Maksimalan okretni moment: 87,5 Nm (8,9 kg-m) @ 8.500 okr/min
Sustav podmazivanja: Mokri karter
Tip kvačila: Mokro, Višestruki diskovi
Rasplinjač: Ubrizgavanje goriva
Sustav paljenja: TCI
Sustav pokretanja: Električno
Sustav prijenosa: Stalan otvor, 6-brzinski
Završni prijenos: Lanac
Fuel consumption: 5,5 l/100km
CO2 emission: 127 g/km

Šasija:

Okvir: Dijamant
Hod ovjesa sprijeda137 mm
Kut prednje vilice: 24º
Predtrag: 100 mm
Sustav ovjesa sprijeda: Teleskopske vilice
Sustav ovjesa straga: Njihajuča ruka, (Link sustav ovjesa)
Hod ovjesa straga: 142 mm
Prednja kočnica: hidraulični dvostruki disk, Ø 298 mm
Stražnja kočnica: Hidraulični disk, Ø 245 mm
Prednja guma: 120/70ZR17M/C (58W)
Stražnja guma: 180/55ZR17M/C (73W)

Dimenzije:

Ukupna dužina: 2.160 mm
Ukupna širina: 850 mm
Ukupna visina: 1.375 mm max 1,430 mm
Visina sjedala: 850 mm max 865 mm
Međuosovinski razmak: 1.500 mm
Minimalna udaljenost od tla: 135 mm
Težina (s punim spremnikom ulja i goriva): 214 kg
Kapacitet spremnika goriva: 18
spremnika za ulje: 3,4 L














Bagy

Odličan! 1. izbor od svih ovih noviteta sa zadnjeg moto sajma!  :thumbup: I za vreću cementa lakši od Versysa 1000!  :)
mob: 095/573-6874

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

iviccaa

gadan kao i većina Yamaha.  :huh:

jedino FJR valja.   :ooda:

Saxi

Na oko meni prelep motor, sem repa koji izgleda kao da su ga konstruktori Dacie iz 80-ih dizajnirali. Visok sam 185/6cm, za mene zaštita od vetra bulja, ubrzanja odlična, kočnice, voznost... ma ono prava Yamaha, međutim, za mene mali, suviše su mi noge savijene, na višim brzinama pri ubrzanju motor se uvija i zadnji kraj beži levo desno što ni malo nije prijatan osećaj. Na putu proletos sam gledao drugara ispred sebe, svaki put kad krenemo u jurnjavu, ja se strecnem izgubiće zadnji točak, doduše tad je bio sa bočnim torbama koje taj osećaj uvijanja pojačavaju. Mada na Versys 1000 sam balavio dok nisam seo i skapirao da to nije motor za mene kao ni ova Yamaha. Pošto je ona naslednik TDM-a ajd da napomenem da sam na TDM-u  uživao u vožnji.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Bagy

Citat: Saxi  u Prosinac 02, 2017, 11:50:27
Na oko meni prelep motor, sem repa koji izgleda kao da su ga konstruktori Dacie iz 80-ih dizajnirali. Visok sam 185/6cm, za mene zaštita od vetra bulja, ubrzanja odlična, kočnice, voznost... ma ono prava Yamaha, međutim, za mene mali, suviše su mi noge savijene, na višim brzinama pri ubrzanju motor se uvija i zadnji kraj beži levo desno što ni malo nije prijatan osećaj. Na putu proletos sam gledao drugara ispred sebe, svaki put kad krenemo u jurnjavu, ja se strecnem izgubiće zadnji točak, doduše tad je bio sa bočnim torbama koje taj osećaj uvijanja pojačavaju. Mada na Versys 1000 sam balavio dok nisam seo i skapirao da to nije motor za mene kao ni ova Yamaha. Pošto je ona naslednik TDM-a ajd da napomenem da sam na TDM-u  uživao u vožnji.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Ovaj novi Tracer 900 GT ima produžen međuosovinski razmak u odnosu na stari Tracer, a visina sjedala od 865 mm bi trebala biti dovoljna i za nas krakatije!  ;) A cijena će vjerojatno biti oko 120,000 kn (16,000 E). I dalje tvrdim da ne vrijedi 3 moja Stroma! Osim ako ne dobijem na lotu- -a neću jer ga i ne igram...  :)
mob: 095/573-6874

Saxi

To nisam znao, ja sam proslogodosnji model vozio letos po Albaniji.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


tibertov

Meni taj motor nit smrdi nit mirisi...

Ponti

Motor je mrak.....  samo je pitanje hrđe  :smijeh:

Josip-Sepp

nekako mi se čini da je za hobite

zare

Nema šanse da taj motor košta preko 90 - 100 tkn
Inace notor sigurno nije loš

fatboy

Kaze jedan poznavalac da motor ide kao kuga, koci, lezi, ali da je neudoban, posebno u dvoje kad se vozi... :misli:

sasaa

Citat: Saxi  u Prosinac 02, 2017, 11:50:27
Na oko meni prelep motor, sem repa koji izgleda kao da su ga konstruktori Dacie iz 80-ih dizajnirali. Visok sam 185/6cm, za mene zaštita od vetra bulja, ubrzanja odlična, kočnice, voznost... ma ono prava Yamaha, međutim, za mene mali, suviše su mi noge savijene, na višim brzinama pri ubrzanju motor se uvija i zadnji kraj beži levo desno što ni malo nije prijatan osećaj. Na putu proletos sam gledao drugara ispred sebe, svaki put kad krenemo u jurnjavu, ja se strecnem izgubiće zadnji točak, doduše tad je bio sa bočnim torbama koje taj osećaj uvijanja pojačavaju. Mada na Versys 1000 sam balavio dok nisam seo i skapirao da to nije motor za mene kao ni ova Yamaha. Pošto je ona naslednik TDM-a ajd da napomenem da sam na TDM-u  uživao u vožnji.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Ja sam imao Tracera 9... i ovo sta pises je bas tako, super ide.. ubrzanje odlicno, sve ostalo banana... kocnice li/la, lelujavo, na vecim brzinama jako lose.. prodjes po autoputu 150 uz kamion, lelujas jos narednih kilometar. U dvoje meni nije bas neka sreca takodjer.
Treba vidjet kako ce se ovaj GT pokazat, a navodno izlazi i obicni, ali SP verzija, na kojem bi nedostatci sa ovjesom trebali biti rjeseni.
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

Saxi

Citat: sasaa  u Prosinac 03, 2017, 08:39:38
Ja sam imao Tracera 9... i ovo sta pises je bas tako, super ide.. ubrzanje odlicno, sve ostalo banana... kocnice li/la, lelujavo, na vecim brzinama jako lose.. prodjes po autoputu 150 uz kamion, lelujas jos narednih kilometar. U dvoje meni nije bas neka sreca takodjer.
Treba vidjet kako ce se ovaj GT pokazat, a navodno izlazi i obicni, ali SP verzija, na kojem bi nedostatci sa ovjesom trebali biti rjeseni.
Dobro je, nisam usamljen slučaj sa zapaženim nedostacima [emoji16]
Verujem da će sa ovim novim modelom da stvar dovedu u red, ipak je to Yamaha [emoji41]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Grba

Danas uzel frend onog Tracera 700, 75ks, mat crni, lepo zgleda.
Kod Markeza bil na akciji 59 000kn...mislil je stroma uzet al 10 soma kn je prevagnulo
098 737 604