H7 žarulja

Autor damjandugi, Prosinac 07, 2017, 08:49:50

« natrag - naprijed »

zare

Zašto mijenjati i H9, koliko ti je radila u odnosu na H7
H7 nijedna nije trajna  :huh:

Grba

Pa nije radila, pitam onak... Nije jednostavno zamjenit, treba skidat kontrolnu ploču. Al u pravu si...
098 737 604

Dinko

Osram su odlične žarulje (Night breaker) po pitanju količine svjetla - jedino što traju upola kraće od normalne Osram žarulje - ako ih je teško mijenjati onda ti to i nije neko prihvatljivo rješenje - stavi LED i miran si....

VUCIBATINA

Led da valja je preskup!

Meni su osram blue radile stvarno dugo,posli stavija neke od 50kn,rade i one al k..ca ne svitle
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Grba

Uzel night racer, moto žarulja kao... 66kn
Ko ga j..., bit će dobra
Na starom stromu nikad nisam mjenjal, prva ugradnja skroz 😬
098 737 604

Danijel 23

Citat: Grba  u Rujan 06, 2020, 18:42:41
Krepala mi H7 kratko svetlo. Ima kakva preporuka novija? Vidim neki Osram night racer, kao za motore  :misli:
Zamjenit i dugo H9 odma?
Nema potrebe jer ne svijetle u paru kao na starom modelima.

Grba

Evo crko Osram night racer, ni 10 tkm  :thumbdown:
098 737 604

Grba

42 tk četvrta žarulja...
098 737 604

Osy

Ne bi trebale tako brzo crkavat :huh: To kao da nešto nije u redu sa instalacijom. Imam iste na motoru 4 godine i nekih 35000 km. Kažu da je njihov vijek cca 5 godina :thumbup:

Grba

Pa neznam  :misli:
Dugo svjetlo je orginal,kratko rikava pa rikava. Makar po stranim forumima gledam svi pljuju te H7. Zadnje sam stavil Osram night breaker
098 737 604

challenbeen

Za te Osram i same na pakiranju govore da je kraći vijek trajanja. 10.000 km je sasvim uredu da crknu na toj kilometraži.
Savršen odmor? Posjeti: www.babsypovljana.com

Grba

A dobro...
Al svetle odlično moram priznat
098 737 604

Bagy

Ajd da se nešto napiše...

Daklem, crklo mi kratko svjetlo na kiklopu (somara L4) i ja pogledam u manual da vidim koju žarulju trebam kupiti. Kaže manual H9 i pravac trgovina po dotičnu.

Raskopam tablu (vadi se van) da dođem do žarulje i skužim da prihvat ne odgovara. Vraćam žarulju - kao prodali mi krivu!  :misli:

Opet ja u garažu, ovaj put vadim žarulju i vidim da je stvarno  H7 kao što je trgovac tvrdio. Ponovo proučavam manual - na skici se vidi po obliku žarulje da je H9 dugo svjetlo, a kratko H7. Bemti manual!

Uglavnom, pouka priče - najbolje crknutu žarulju izvaditi i s njom u trgovinu!  :ooda:

Sad sam toliko uvježban da ću drugi put zamijeniti žarulju za 10 min...  ;)
mob: 095/573-6874

keko

..kod mene u manualu piše ispravno, ali da si pogledao skicu žaruljice, vidi se na oko da je H7, a ne H9. Doduše, zajeb je uvijek moguć  :smijeh: To se fino riješi sa LED žaruljicama, miran si godinama, svijetlo je 10 puta jače, bolje osvjetljava cestu (naravno ako kupiš kvalitetne, ne kineske) jedino kaj prije tehničkog moraš zamijeniti za H žaruljice i poslije opet vraćati LED. Ako imaš nekog na tehničkom ni skidati ih ne trebaš.  :)
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

keko

..btw. vidio sam na netu da u SADu imaju za našeg kiklopa kompletan LED far, samo ih zamijeniš. Pitanje je, da li bi to kod nas mogli homologirati. Vjerojatno ne. Da ima imalo šanse, ja bi ga odmah zamijenio, izgleda mrak.
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎