Cijena redovnih servisa.

Autor Patak, Prosinac 07, 2017, 11:52:46

« natrag - naprijed »

Danijel 23

Eto na opet. Nezajebavam te al nema veze. Nerazujmijemo se, ti cestom ja drumom, bumo o tom u živo i naj se srdt, nema veze...bito je da se kotač okreće, a tak bu bilo tog željaza dulje neg nas.

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Patak

Citat: Danijel 23  u Prosinac 07, 2017, 20:01:02
Eto na opet. Nezajebavam te al nema veze. Nerazujmijemo se, ti cestom ja drumom, bumo o tom u živo i naj se srdt, nema veze...bito je da se kotač okreće, a tak bu bilo tog željaza dulje neg nas.

Valjda si shvatio da ja nisam jedan od onih amatera koji vozi motor majstoru izmjeniti ulje i filtere, da ne kažem štelovati ventile, karburator. Pa sam slijedom tvojih pitanja mislio da me zaj...Sve 5 :thumbup:


Patak

Da elaboriram cijenjenoj gospodi izmjenu ulja, bez izmjene filtera :)

Servisni interval za DR-Z je 6000km. Nakon što sam pročitao podosta teksta da ne kažem stotina stranica foruma vlasnika i ljubitelja DRZ-a (ako niste znali motor je jakooo cijenjen širom kugle pogotovo u Americi, Australiji...). Došlo je do zaključka da zbog dugotrajnost mašine i načina vožnje, terena na kojima se on vozi preporuča se izmjena ulja svakih 2-2.5tkm bez izmjena filtera (on još jakoo dobar) a filter se mijenja svake druge izmjene ulja.

Evo i slike ulja (Motorex) nakon 2500km, iako slika ne govori ništa ulje je rijetko, izgubila svoja svojstva.

fatboy


agolac

Dobro, ali to mi nekako i logično. 2000 km na drz po šumama gdje prođeš 100m na sat je vjerovatno kao 12000km na cestovnom motoru.. kilometri sporije idu...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Patak

Citat: agolac  u Prosinac 07, 2017, 21:49:44
Dobro, ali to mi nekako i logično. 2000 km na drz po šumama gdje prođeš 100m na sat je vjerovatno kao 12000km na cestovnom motoru.. kilometri sporije idu...

Napokon netko razuman ili tko razumije :bravo: :gimme5:

:blato:

tibertov

Dobro, ako je 2000km jednako 12000km s cestovnim motorom zasto ne mjenjas filter svaki put?

Patak

Citat: tibertov  u Prosinac 07, 2017, 22:49:50
Dobro, ako je 2000km jednako 12000km s cestovnim motorom zasto ne mjenjas filter svaki put?

Nisam se složio s tom konstatacijom, ja ne vozim cross nego enduro - "Dual Sport"! I da prođem put s prosjekom od 30 km/h ako ikad vozio enduro razumijeti ćeš, da je i to pre brzo :) Shodno tome filter je OK :P

Vinko

U manualu za DRZa je navedeno da se filtar ulja mijenja svaku drugu izmjenu ulja, mislim da je i za Stroma tak navedeno, isto je navedeno da se ulje mijenja svakih 6000 km.......Stane je odlučil voditi se po svojem, njegova stvar....po meni ništa motoru nebude ak ne mijenja filtar svaki put....

DRZ ima papirnati filtar ulja koji se ne čisti, žicana mrežica je na "usisu" ulja u šasiji koje se čisti svakih nekoliko izmjena ulja....

Ja mijenjam ulje po radnim satima i mijenjam svaki put filtar, isto tak ne poštujem tvornički servisni interval od 60 radnih sati nego ga prepolovim, dosta je rada sa kvačilom na hard enduro motoru i ulje se brzo zaprlja, količina ulja je litru manja nego na npr Stromu 650....
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

Ponti

Servis na 12.000 km za dl1000 2014. me došao oko 2400 kn, nešto mrvicu ispod, u Novemi Novoj. Najveća stavka su svjećice, koje dođu 1.100 kn 4 komada. Sinhronizacija je 200 kn, pa ulje, filter ulja, potrošni materijal. Rad je oko 500 kn. Sve skupa preskupo! No, nema veze.

Zna li tko kakvo je to ulje (koliko se sjećam)80-140 i gdje ide? Zapamtio sam da mi je naplaćen 1 deci tog ulja.

zorro

Citat: Ponti  u Prosinac 08, 2017, 09:23:29


Zna li tko kakvo je to ulje (koliko se sjećam)80-140 i gdje ide? Zapamtio sam da mi je naplaćen 1 deci tog ulja.
kolko ja znam..mislim da je to ulje za mjenjače/diferencijale ..pa mi sad ni jasno di su ti stavljali to ulje  :huh:

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Macak

To je ulje za skota, imaš li ga vjerojatno su ti dotočili.
Glupe žene podižu glas a pametne noge
Bolje popiti sa Alzheimerom nego proliti sa Parkinsom
0981890220

Ponti

Citat: zorro  u Prosinac 08, 2017, 09:27:48
Možda u scot oiler  :huh:

Citat: Macak  u Prosinac 08, 2017, 09:28:24
To je ulje za skota, imaš li ga vjerojatno su ti dotočili.


Je, majku im .... to je ulje za mjenjače, za Cobru. I ja stavljam ulje za mjenjač u to čudo. E, svašta... uopće mi nije palo na pamet.