Odg: Suzuki DR-Z 400 Swingarm ležajevi

Autor Danijel 23, Prosinac 31, 2017, 11:10:04

« natrag - naprijed »

Danijel 23

Kao što sam na srednjem forumu upozoravao da si prekontrolirate i podmažete KPL zadnji ovijes, tak sam i ja išao gurnuti nos. Vijci i osovinice od dog-boons išli su ok, ali vijak i piksa od vage koji se šarafi na ramu, toliko je zahrđao da sam ga morao brusilicom odrezat. Glavni vijak koji ide kroz ramu ušice vilice i bloka motora takođe zarđao da sam mora radit rad-pziger da ga izvušem van (fala bogu kaj je vijak šupalj), a kad sam izvikao vilicu igličasti ležaju su strunuli! Bemti SUSUKI!!!  :samaranje:

















Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Osy

Eto, ja kao laik vidim da ti je strugao lanac po swingarmu...rekao bi ti doktor sad da je to opasno i da još koju milju kilometara bi ti pukao i ošo bi ti lagano u ćurac...tako da, popravljaj to pod hitno  :thumbup:

Danijel 23

Citat: Osy  u Prosinac 31, 2017, 11:13:04
Eto, ja kao laik vidim da ti je strugao lanac po swingarmu...rekao bi ti doktor sad da je to opasno i da još koju milju kilometara bi ti pukao i ošo bi ti lagano u ćurac...tako da, popravljaj to pod hitno  :thumbup:
Nije meni strugao nego bivšem vlasniku i molim bez panike!  :bzvz: Nije to nikakav kvar, a i nebi se desio da su monteri potrošili koji miligram masti prilikom sklapanja motocikla. 

Osy


zorro

To ću i ja pokušati ove zima rastavit pa da baš vidim kakva je situacija kod Aprilililililije  (u odnosu na Cuzcukija)  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Citat: Osy  u Prosinac 31, 2017, 13:02:24
Da, uopće nije hrđavo :thumbdown:
:bzvz: dobro je dok je hrđavo, ali kad nešto rastaviš, a nutra samo prašina od hrđe!!!!   :smijeh:

Mrki

Tko te tjerao da rastavljaš, to ti je kao Schrodinger-ova mačka (i onda kažu da ne valja gledati TV) da nisi otvarao ne bi imao problema.. :)

Patak

Katastrofa, na svu sreču za malo eura možeš kupiti kompletni "swing arm repair kit".

Danijel 23

Citat: Patak  u Prosinac 31, 2017, 14:47:40
Katastrofa, na svu sreču za malo eura možeš kupiti kompletni "swing arm repair kit".
Je gledao sam....ali svi oni nude neku čudne, a ne klasične potisne igličaste ležajece...več kolko mi se vidi neka tvrda PVC!


keko

Citat: zorro  u Prosinac 31, 2017, 13:22:17
To ću i ja pokušati ove zima rastavit pa da baš vidim kakva je situacija kod Aprilililililije  (u odnosu na Cuzcukija)  :)
..neće ti sigurno ovako izgledati kao kod Danijela, ovo je stvarno sramota da miligram masti ne stave  :thumbdown:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

agolac

Citat: Patak  u Prosinac 31, 2017, 19:32:53
Pogledaj si ovaj kit https://m.ebay.co.uk/itm/All-Balls-NEW-Mx-Suzuki-DRZ-400-2000-2015-Swingarm-Linkage-Bearing-Seal-Kit-/281777260148

U paketu koliko vidim ne dolaze 2 ležaja koji idu s strane...

Skup taj kit. Ti ležajevi se kupe bez beda. Ništa specijalno.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23


Danijel 23

Citat: agolac  u Prosinac 31, 2017, 20:21:49
Skup taj kit. Ti ležajevi se kupe bez beda. Ništa specijalno.
Ležajevi da, ali simeringi u biti manžete i svornjaci nisu STD ponudi već namjenski!  :thumbdown:
E sad ide majstorko znanje.  :belj:

agolac

Citat: Danijel 23  u Prosinac 31, 2017, 21:12:17
I svornjaci za vilice su iz 2 komada, nist od toga.

Vidim na onom linku gumene brtve. Jesi ih i ti imao ili su se dezintegrirale  :-\
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain