Odg: Suzuki DR-Z 400 Swingarm ležajevi

Autor Danijel 23, Prosinac 31, 2017, 11:10:04

« natrag - naprijed »

agolac

Citat: Danijel 23  u Prosinac 31, 2017, 21:14:37
Ležajevi da, ali simeringi u biti manžete i svornjaci nisu STD ponudi već namjenski!  :thumbdown:
E sad ide majstorko znanje.  :belj:

Ima on line firmi koje rade nestandardne semeringe.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Osim toga ti semerinzi se kupe origigi zasebno. Ne vjerujem da koštaju bogatstvo?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Citat: agolac  u Prosinac 31, 2017, 21:15:12
Vidim na onom linku gumene brtve. Jesi ih i ti imao ili su se dezintegrirale  :-\
To su ti manžete. Izgledaju kao simering ali samo nedostaje feder za nutarnji fi. Da, moje su dobre  u komadu su. Jedino nisu brtvile, propustale su vodu....ali za mene budu bile OK. Jer budem doradio podmazivanje vilice i vage. Jucer mi je bil u posjeti kolega Vinko sa foruma koji ima DRZ E model pa mi je pokazao gdje dolaze mazalize za podmazivanje. Tako da semeringi nemoraju 100% dihtat.  ;)
Igličaste ležajeve sam već uzeo i koštaju kikiriki....25/30 kn/kom NTN Japan. A svornjake bum sam stokario, dat ću u Bjelovar na termičku obradu na 55-60Hrc te brušenje na potrebnu mijeru...fi 22 i fi 22

Patak

All Balls je samo jedan od projizvođača na tržištu...ima ih drugih setova ali ko što velite jeftinije je u nas uzimati na komad.

Meni treba ovo, cvrenom bojom označeno (x2). Kak se taj ležaj zove i gdje nabaviti?

agolac

Citat: Danijel 23  u Prosinac 31, 2017, 21:31:26
To su ti manžete. Izgledaju kao simering ali samo nedostaje feder za nutarnji fi. Da, moje su dobre  u komadu su. Jedino nisu brtvile, propustale su vodu....ali za mene budu bile OK. Jer budem doradio podmazivanje vilice i vage. Jucer mi je bil u posjeti kolega Vinko sa foruma koji ima DRZ E model pa mi je pokazao gdje dolaze mazalize za podmazivanje. Tako da semeringi nemoraju 100% dihtat.  ;)
Igličaste ležajeve sam već uzeo i koštaju kikiriki....25/30 kn/kom NTN Japan. A svornjake bum sam stokario, dat ću u Bjelovar na termičku obradu na 55-60Hrc te brušenje na potrebnu mijeru...fi 22 i fi 22

Svaka čast. To je to  :thumbup:
Super je kad si možeš sam napraviti sve te komade.  :gimme5:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Citat: agolac  u Prosinac 31, 2017, 21:40:13
Svaka čast. To je to  :thumbup:
Super je kad si možeš sam napraviti sve te komade.  :gimme5:
Napravio bi si ja i igličaste ležajeve al me jebe tokarski stroj il ruka il šubler.....tolerancija je +-1mm!
Ajd živio gazda ti meni!  :vino:

Danijel 23

E da, nekidan išo sam si kupit pločice i halter za tokarenje pa vidio šubler za mjerenje....ajmo reč diskiva!





Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Danijel 23

Citat: Patak  u Prosinac 31, 2017, 21:36:46
All Balls je samo jedan od projizvođača na tržištu...ima ih drugih setova ali ko što velite jeftinije je u nas uzimati na komad.

Meni treba ovo, cvrenom bojom označeno (x2). Kak se taj ležaj zove i gdje nabaviti?
Potisni axijalni igličasti ležaj...mi majstori ga zovemo cajt-lager. Ali to ti je samo srce....fale ti još dvije pločice po čemu se lager- iglice valjaju. Ima ih svaka spec. trg lagera....Ležaj trede, Lager commerce..
Ak trebaš mogu ti kupit i poslst......ali tek NAGODINU!!!  :smijeh:

Patak

Citat: Danijel 23  u Prosinac 31, 2017, 22:08:01
Potisni axijalni igličasti ležaj...mi majstori ga zovemo cajt-lager. Ali to ti je samo srce....fale ti još dvije pločice po čemu se lager- iglice valjaju. Ima ih svaka spec. trg lagera....Ležaj trede, Lager commerce..
Ak trebaš mogu ti kupit i poslst......ali tek NAGODINU!!!  :smijeh:

Hvala na informaciji :gimme5:

U Osijeku ima Lager commerc, danas saznajem i za Ležaj commerc pa ću potražiti kod njih...

Danijel 23

Danas malo švasali....

















Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Izgled vage i crvenim flomićem označeno gdje ću izbušit rupe te ugradit mazalice ka na modelu E








Danijel 23


Danijel 23

Pošto nije zapo snjeg, vremena nemam za izmišljat toplu vodu pa sam uzo zamjenske setove.....





















Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: