Countersteering crash

Autor agolac, Srpanj 28, 2017, 18:14:46

« natrag - naprijed »

agolac

Ovaj video zorno prikazuje zašto je bitno razumjeti counter steering. Ima ljudi koji voze motore a ni ne znaju da to postoji  :what:
Ja sam tek nedavno naletio na ovaj video, drugi su ga možda već vidjeli.... Sva sreća pa se lik zabio u prvu pomoć.


"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

tibertov

Bez tog podupravljanja obrnutog ili kako opce to prevest nije moguce proci serpentinu onako ljepo.

agolac

Citat: tibertov  u Srpanj 28, 2017, 19:19:10
Bez tog podupravljanja obrnutog ili kako opce to prevest nije moguce proci serpentinu onako ljepo.

Nego zamisli ovog jadnika kad je okretao volan ko manijak a ono motor sve više u smjeru kamiona.
Mora da se prvo sam usro i ispišao a onda su mu oči ispale prije nego se zabio.... :huh:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

tibertov

Prije nego se zaputite na Stelvio naucit ovo konta obaranje motora...bez tog znanja tamo ne ici il cete najebat [emoji1]

Ponti

Kontraupravljanje je izraz.

Za naučiti teoriju kontraupravljanja najbolji je film Twist of the wrist 2. Imam ga na sticku sa titlom. Jer iako znamo engleski, teško je 100% razumijeti amerikance.

JZ

Citat: Ponti  u Srpanj 28, 2017, 19:32:14
Kontraupravljanje je izraz.

Za naučiti teoriju kontraupravljanja najbolji je film Twist of the wrist 2. Imam ga na sticku sa titlom. Jer iako znamo engleski, teško je 100% razumijeti amerikance.

Kod mene obrnuto....znam nesto engleski,ali engleze kuzim slabije nego amere...tj..amere kuzim super....npr...gledati americki film,kuzim sve...engleski kao da slusam pingvine kako stenju...nista ne kuzim  :)
Kupujem polovnu kacigu

JZ

ok,ok...kaunterstiring....

ja za to saznao 2008 kad mi agolac rekao prvi puta za to...a do tad sam vozio motore vec 8g
Kupujem polovnu kacigu

zorro

Ja negdje 2005-06 ..iak  svak od nay kojj je vozio motor i prije tog..vozili smo na taj nacin..ali nismo razmisljali o tom

Poslano prekokurca

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: JZ  u Srpanj 28, 2017, 19:35:43
Kod mene obrnuto....znam nesto engleski,ali engleze kuzim slabije nego amere...tj..amere kuzim super....npr...gledati americki film,kuzim sve...engleski kao da slusam pingvine kako stenju...nista ne kuzim  :)

Imaš Twist of the wrist 2 na youtube-u. Početnici bi trebali koncentrirano gledati i svaku radnju probati na motoru.
Ti si matori vozač, tebi ne treba ni gledati ..... :smijeh:

Osy

Citat: Ponti  u Srpanj 28, 2017, 19:50:47
Imaš Twist of the wrist 2 na youtube-u. Početnici bi trebali koncentrirano gledati i svaku radnju probati na motoru.
Ti si matori vozač, tebi ne treba ni gledati ..... :smijeh:
Pogledao par puta, ali odakle ti na  rvackom?

Ponti

Citat: Osy  u Srpanj 28, 2017, 19:52:32
Pogledao par puta, ali odakle ti na  rvackom?

Titl je na srpskom, ali razumijemo se, ne?
Ima tome sigurno više od 10 godina da smo nas par kopajući po netu naišli na taj film sa srpskim prijevodom, skinuli ga i imamo ga i dan danas, barem ja ... ono, baš ga čuvam i na jednom vanjskom hardu mi je gdje mi se nalaze sve bitne stvari.
Podijelio bih ga ja ovdje, ali ne znam kako.

Suki

Kontraupravljanje je prava stvar. Naučih od početka. Lik iz videa se zapravo usro, a od sranja nastane još veće sranje i tako dalje...
:moto2:

098 9232180

Mrki

Samo treba imati u glavi/mudima da stisneš/gurneš još više da bi zalegao još niže i izvukao..

Suki

Citat: Mrki  u Srpanj 28, 2017, 20:44:16
Samo treba imati u glavi/mudima da stisneš/gurneš još više da bi zalegao još niže i izvukao..
...ovo tvoje zvuči kao kad je neka gadna situacija :)... treba se naviknuti, u normalnoj vožnji uvelike olakšava stvar i čini gušt većim..
:moto2:

098 9232180

Ponti

Citat: Mrki  u Srpanj 28, 2017, 20:44:16
Samo treba imati u glavi/mudima da stisneš/gurneš još više da bi zalegao još niže i izvukao..

To sve dođe s iskustvom ... isto kao kamen na cesti, ako ga gledaš pogodićeš ga 100%, zato kada ja nešto primjetim na cesti odmah pogled ide pored i tu motor kao da sam prođe .... target fixation ili tako nekako.