Countersteering crash

Autor agolac, Srpanj 28, 2017, 18:14:46

« natrag - naprijed »

Andreja

Tagično je što uopšte neko, bilo gde - može da dobije vozačku dozvolu A kategorije a da: 1) ne zna ovo i 2) da nije ispitan od strane instruktora u praksi (naglo obilaženje prepreke).

Mrki

Kolegi i meni je instruktor kada smo polagali rekao da pogledamo Twist of the wrist.. :)

agolac

Moj instruktor za polaganje nije imao pojma šta je countersteering :smijeh:

Tko tim ljudima daje dozvolu da uče ljude, a ni sami ne znaju.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Stjepko

Prije 35 godina je bilo važno platit i pojavit se s svojim motorom. Osmica i između dvije crte vozit pa zakočit. I to je to.

agolac

Citat: Stjepko  u Kolovoz 06, 2017, 13:21:32
Prije 35 godina je bilo važno platit i pojavit se s svojim motorom. Osmica i između dvije crte vozit pa zakočit. I to je to.

Pa isto je bilo i meni  :smijeh: Nema napretka...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Da je drugačije, ni instruktori ne bi položili  :smijeh:

MotoMachak

Ja ulazim ko baba u zavoj, ali ovo kontraupravljanje valjalo bi naučiti. Šljaka li to samo pri većim brzinama, ili može i pri manjoj brzini npr. na nekoj oštroj serpentini?

VUCIBATINA

ne, u niskoj brzini ko u ulasku u serpentinu to ne funkcionira odnosno ovisi koliko brzu ulićeš u serpentinu :)
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Bagy

Citat: MotoMachak  u Siječanj 04, 2018, 13:27:26
Ja ulazim ko baba u zavoj, ali ovo kontraupravljanje valjalo bi naučiti. Šljaka li to samo pri većim brzinama, ili može i pri manjoj brzini npr. na nekoj oštroj serpentini?

Koristiš ti taj CS samo nisi svjestan - nemreš proći zavoj a da ga ne koristiš!  ;)
mob: 095/573-6874

keko

Citat: Bagy  u Siječanj 04, 2018, 13:56:46
Koristiš ti taj CS samo nisi svjestan - nemreš proći zavoj a da ga ne koristiš!  ;)
..točno  :thumbup:
..samo ga je dobro biti svjestan u kritičnim situacijama gdje ti doslovno znači prolaz ili pad/sudar ili ne
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

zorro

Citat: Bagy  u Siječanj 04, 2018, 13:56:46
Koristiš ti taj CS samo nisi svjestan - nemreš proći zavoj a da ga ne koristiš!  ;)
:thumbup: ..to je to ..a kad si ga svjestan i razmišljaš o njemu ..tim puno bolje 
..i CS ne da se može koristiti na manjim brzinama(serpentinama) ..nego se debelo koristi
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

MotoMachak


agolac

Samo da se podsjetimo.

Ovo ispred sam ja u Škotskoj. Jajca mi se smrzla kako se zavoj zatvarao... IB iza mene snima, a i njemu su se smrzla, ne zbog mene, nego jer je i on morao proći zavoj... ja sam vjerovatno više kočio jer sam vidio da mogu, a on je više countersteerao i zalego jer nije imao toliko vremena.... zamalo sranje...gle gdje je bio kad je došao do mene, na rubu ceste  :-\

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ćoso

Da nije zalegao bio bi u ogradi

beli

da su išli normalno po desnoj strani ne bi bilo nikakve frke ....
.... imaj na umu 'Borovo' gumu