Navigacija općenito

Autor Danijel 23, Siječanj 04, 2018, 20:31:36

« natrag - naprijed »

iviccaa

Ne varaš se, to je to. [emoji106]

Evo upute za instalaciju oem grijanih ručki:

Prekomplicirano je to za mene, bit će tjeraj u ovlašteni. :-/







Može li se spojiti direkt na bateriju, bar privremeno, za jedno putovanje?
Pa bi ovo rijesio kad budem imao više vremena.

zander

Ma ljudi prva zica dzek ide u tomtom a ove zicice mogu direktno na akumulator. To kao instant resenje. A da bi dobijao struju preko kontakta kljucem onda mora drugi dzek kao sto kazete.
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Danijel 23

Citat: iviccaa  u Lipanj 29, 2019, 23:00:03
Ne varaš se, to je to. [emoji106]

Evo upute za instalaciju oem grijanih ručki:

Prekomplicirano je to za mene, bit će tjeraj u ovlašteni. :-/







Može li se spojiti direkt na bateriju, bar privremeno, za jedno putovanje?
Pa bi ovo rijesio kad budem imao više vremena.
Može bez problema.  :thumbup: i godinama... samo preko zime otpoji jedni žicu od gpsa.

iviccaa

[emoji106]
Tako će i bit. Ima u Louisa onih utičnica s osiguračem, čak neke i s prekidačem da sve ugasi kad se navigacija ne koristi.

Hvala na savjetima! [emoji481][emoji106]

iviccaa

Još par pitanja za one koji imaju TomToma:

Ovaj nosač mora uvijek biti tu, ne postoji drugi način da se navigacija montira na RAM mount?
I može li se ovaj kabel odspojiti?

Ne vidim smisla da mi ovaj kabel slobodno visi ako ću navigaciju puniti preko USB kabela...




Danijel 23

Citat: iviccaa  u Lipanj 30, 2019, 19:57:01
Još par pitanja za one koji imaju TomToma:

Ovaj nosač mora uvijek biti tu, ne postoji drugi način da se navigacija montira na RAM mount?
I može li se ovaj kabel odspojiti?

Ne vidim smisla da mi ovaj kabel slobodno visi ako ću navigaciju puniti preko USB kabela...



Ja nemam Toma, a da taj nije kabel za slusalice? Pa ona dva pina u sredini nosaca je za napajanje +/-.

agolac

Citat: iviccaa  u Lipanj 30, 2019, 19:57:01
Još par pitanja za one koji imaju TomToma:

Ovaj nosač mora uvijek biti tu, ne postoji drugi način da se navigacija montira na RAM mount?
I može li se ovaj kabel odspojiti?

Ne vidim smisla da mi ovaj kabel slobodno visi ako ću navigaciju puniti preko USB kabela...




Pa to je žica od napajanja. Isprazniti će ti se preko dana ako ga ne budeš punio preko motora...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

iviccaa

Pa mislim ga puniti preko USB kabela, kao u automobilu.
Postoji neki njihov auto nosač koji nema ovaj kabel koji visi, ali zato s druge strane ima onaj pipac koji se zalijepi na šajbu.

jures

zašto bi to napravio???? baš smisao tog kabla je da ide u motor na kontakt, i s time se pali puni sam.
Da stavljas usb kabel jako češ zakomplicirat sve, i još otvorit češ zaštitu za kišu
Bio lud, i prodao Stroma

iviccaa

ma to bi bilo privremeno rjesenje, samo za jedno putovanje.
nisam bas dobar sa strujom, a ne vjerujem da cu uspjeti organizirati strucnu ugradnju
od nekog (ovlastenog) servisa prije putovanja.
jako sam los s vremenom, a Njemacka su termini, termini, termini. ljeti je tesko dobiti brz termin.

kako mislis otvoriti zastitu za kisu?
dok ne pada punim preko USB-a, ako pocne padati iskopcam kabel i zaklopim uticnicu.
ovaj kabel sto slobodno visi bi izolirao i sakrio nekako.

grijesim li negdje u razmisljanju?

jures

Citat: iviccaa  u Srpanj 04, 2019, 09:56:39
ma to bi bilo privremeno rjesenje, samo za jedno putovanje.
nisam bas dobar sa strujom, a ne vjerujem da cu uspjeti organizirati strucnu ugradnju
od nekog (ovlastenog) servisa prije putovanja.
jako sam los s vremenom, a Njemacka su termini, termini, termini. ljeti je tesko dobiti brz termin.

kako mislis otvoriti zastitu za kisu?
dok ne pada punim preko USB-a, ako pocne padati iskopcam kabel i zaklopim uticnicu.
ovaj kabel sto slobodno visi bi izolirao i sakrio nekako.

grijesim li negdje u razmisljanju?
Da mozes ovako, ali ima posla :)

Nema nikakve frke oko ugradnje. Ali napravi kako zelis da budes miran, inače baterija je izuzetno dobra, moze drzat cijeli dan, jer gad gasis motor ide na spavanje
Bio lud, i prodao Stroma

zorro

Citat: iviccaa  u Srpanj 04, 2019, 09:56:39


grijesim li negdje u razmisljanju?
Apsolutno
Jerbo..koja je razlika dovesti žice da ti puni preko usb kabla, ili je dovesti i spojiti na ovaj originalni konektor da ti puni preko tog originalnog punjača  :misli:  :huh:
Nema nikakve razlike u dovođenju struje  ;) ..tak da
..ne moraš mene slušati  :bzvz: ..napravi kak ti kaže Jures  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

iviccaa

ovaj originalni kabel bi morao onda isto spojiti na bateriju,
a to se kao ne preporuca..?

na njemu nema osiguraca (navodno je jedan u onm nosacu) i on nema
one kukice za direktno spojit na akumulator, tako da mi to oet ukljucuje
neko petljanje, a za to nisam.

uticnicu mi je lako spojiti, prikljucim je na akumulator, provucem zicu pored tanka
i zakacim je za volan.
a za ovo spajanje na original konektor treba raskopati "pola motora".  :smijeh:

vidjet cu jos, moram nesto smisliti.  :misli:

tonciv666

Nemoraš raskopat po motora samo livu plastiku.. Jedna opcija ti je da kupiš orginal konektor i spojiš ili kupiš drugi konektor i pribrikaš..

iviccaa

Citat: tonciv666  u Srpanj 04, 2019, 13:46:54
Nemoraš raskopat po motora samo livu plastiku.. Jedna opcija ti je da kupiš orginal konektor i spojiš ili kupiš drugi konektor i pribrikaš..

:thumbup:

to za plastiku je dobro znati.
ostatak sam slabo skuzio.  :smijeh: