Željava 2018 ?

Autor Marky, Siječanj 12, 2018, 08:36:43

« natrag - naprijed »

zorro

Citat: fatboy  u Siječanj 17, 2018, 20:41:53
Ne dirajte mi Diju...prezaposlena majka i nema vremena se s nama mlatimudanima druzit na forumu.... :samaranje:
družimo se mi na fejsu  :tongue:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

gianni

Ma ona je superiska :thumbup:, ali jednom je napravila veliki propust :misli:, tko joj kriv  :smijeh:

zorro

Citat: gianni  u Siječanj 17, 2018, 21:58:36
Ma ona je superiska :thumbup:, ali jednom je napravila veliki propust :misli:, tko joj kriv  :smijeh:
puno je njih napravilo onu večer propust što ti ne uđoše u šator ..i dan danas se grizu zbog tog..i vene režu
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

gianni

E neka, tak im i treba, nema vise ahahahahahaaaa...
:ebudale:

Kierran

Citat: zorro  u Siječanj 17, 2018, 10:58:47
Molio bih admina ako može da se korisnike upozori da se ovdje ne stavljaju linkovi sa srednjaka ( :finger:)..i to  ne zbog nekakve konkurencije ili zataškavanja i pokušaja sprečavanja članstva da uopće znaju da postoji još jedan forum..kako to već tamo radi onaj diktator...nego zbog toga što većina nas ovdje nemamo pristup tom forumu..jer smo blokirani i izbačeni.
Pa samim tim ako netko već želi ovdje staviti nekakvu informaciju neka koristi C/PUnaprijed zahvaljujem  :thumbup:

Cijeli thread sa svim slikama nema smisla c/p, a s obzirom da je tema tamo opširno opisana...tko ima pristup i koga zanima - pogledat će. Tko nema pristup a zanima ga - tough luck.
U threadu ima mnogo fotografija, a znamo da jedna fotografija govori tisuću riječi. Isto vrijedi i za GPS log i attachment koji detaljno pokazuje rute.

Ukratko:
Veselo društvo okupilo se za vikend na ruti od Zagreba prema Pisarovini, makadamom od Pisarovine prema Petrovoj gori, odlazak za Željavu i spuštanje cestom prema D1 i Korenici, makadamski uspon na Plješevicu i spust prema Korenici, cestom do Gračaca, Gračac - Obrovac cestom, Majstorska cesta preko Tulovih greda makadamom do Sv. Roka, cestom do Gospića prema Baškim Oštarijama pa ponovno na makadam prema Štirovači i Krasnom do Otočca, cestom do Žute Lokve i Josipdola, AC do Zagreba. Četiri vozača (Bojan, Neven, Toni i ja). Dva dana (subota i nedjelja), cca 680 km, od čega mnogo makadama (nažalost, nisam pratio cajger za detaljan iznos).

Detaljnije:
Sastali smo se na BP preko puta Arene centar i otpočeli putovanje. Do Pisarovine smo išli po cesti, nakon čega smo zagazili na makadam i tako došli do Petrove gore. Kad god me put nanese do spomenika iznova se čudim nemaru koji je pogodio to mjesto. Svaki put opazim kako nedostaju nove ploče, kako se spomenik i dalje devastira...a mogao bi biti predivno mjesto za izletnike, pogotovo s infrastrukturom u podnožju tornja. Ali, eto ... Hrvatska 2017, i brojimo dalje. Možda će neka nova vremena znati (početi/nastaviti?) cijeniti što imamo... Od Petrove gore nastavljamo prema Željavi koju posjećujem prvi put. Žao mi je da nismo ponijeli bolju rasvjetu kako bi mogli zagaziti dublje u utrobu baze, ali i ovo malo što smo Toni i ja tumarali po mrklome mraku bilo je dovoljno. Svjetla triju mobitela nisu ni blizu dovoljna! U tunelima je fino friško, idealno za skladištenje vina! Dok smo bili u Željavi s nama su došli i neki turisti iz Poljske, prošlo je par kombija s deminerima i jedan BMW s talijanskim turistima, no osim njih - ni žive duše. Nije nas posjetila čak ni granična policija BiH! :)
Nastavljamo prema D1 i Korenici, prije koje skrećemo na makadam prema vrhu Plješevice. Put do gore je zabavan; nije pretežak iako ima zahtjevnijih dijelova, no treba zapamtiti nekoliko stvari: pustiti da bajk sam izleluja kroz rastresite bazenčiće šljunka, zaboraviti skretanje poput onog na cesti, ne kočiti prednjim kotačem. Po dolasku na vrh nabacujemo neizostavne selfije, fotkanje svega i svačega (pejsaži, mrtve prirode, strukture) i kratak odmor. Spust je također bio zabavan i zahtjevan, no do podnožja smo došli brzo, nakon čega smo nastavili prema Korenici i Gračacu.
Po dolasku u Gračac sjedamo u kafić "Rustika" u kojem uzimamo kratku tekuću okrjepu i informacije o smještaju od mlade dame koja nam je poslužila piće. Enihu, ako ste u Gračacu - toplo preporučam "Apartmani Nada". Smještaj je odličan, domaćini su gostoljubivi i simpatični, a doručak ... neočekivan (jer nismo ni mislili da bismo mogli doručkovati tamo), kvantitativno obilan i kvalitativno izvrstan.
Kako smo se dobro odmorili, krećemo dalje ... od Gračaca prema Obrovcu i Majstorskoj cesti pa prema Sv. Roku, Baškim Oštarijama i dalje na makadam. Na putu prema Tulovim gredama prolazimo kroz područje koje je dan ili dva prije opustošeno požarima. U zraku lebdi miris paljevine, na cesti nema ni mušica ni leptirića, a okoliš izgleda zaista strašno...crn, ogoljeo, s ostacima niske makije i raslinja...koliko će biti potrebno vremena da priroda ponovno uzme ono što je požar oteo? Prolazimo kroz spaljenu zemlju prethodno obaviješteni da je put slobodan...i dolazimo na makadam prema Tulovim gredama na koje se nismo penjali jer je taman upržilo, a mi smo ionako već bili mokri do gaća. Cesta do Baških oštarija ima nov asfalt pa je vrlo ugodna za vožnju (kako sprinterima, tako i maratoncima poput mene). Nakon Baških ponovno na makadam: makadami tj. bijele ceste po Velebitu ne izgledaju zapušteno; vjerojatno radi šumara koji ih redovito koriste i održavaju. Tu i tamo smo nabasali na drvenu građu i trupce koji čekaju izvlačenje iz šume, nekoliko terenaca (Defendere koji prevoze turiste i jednu familiju u ADV verziji Lade Nive), par osobnih vozila i nešto divljači. Po dolasku u Štirovaču i Krasno nastavljamo put prema Otočcu, nakon toga do Lokve i prema Zagrebu.
Izuzetan vikend što se mene tiče. Iznenađujuće aktivan, s mnogo offroada na kojima bi nedvojbeno zabavniji bili neki lakši motori, no i BMW i Strom su odlično obavili posao. Dobro društvo, taman četvorica. Toni s kojim sam prvi put na motoru (i kojeg sam upoznao netom prije), Bojan i Neven s kojima sam već prošao dobre kilometre. Treba ponoviti!

zorro

..nemam cajta sad sve pročitat..al na ovlaš bačeno oko izgleda zanimljivo  :misli:  pa ću kasnije pročitat  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zizu

Kaj je sa Željavom jel se ide

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Marky

Citat: zizu  u Ožujak 19, 2018, 11:06:08
Kaj je sa Željavom jel se ide

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Naravno da se ide ;-)
http://vstrom-klv.eu/index.php/topic,906.0.html