Zamjena dog bonsa...

Autor zendra 44, Siječanj 20, 2018, 21:12:22

« natrag - naprijed »

zendra 44

Danas sam uspio ugraditi DUŽE dog bonse jer su mi noge bile malo kratke, naručeni sa eBaya, stigli za cca 2 tjedna i danas se primio posla! Sve je prošlo relativno glatko jer imam dosta iskustva u raznim šarafljenjima ali ovo još nisam radio!
Problem je nastao kad je trebalo gornji šaraf izvući van a smetao mi je auspuh na lijevoj strani pa pretpostavljam da je to lakše napraviti na malom Stromu jer lijevog auspuha nema, bio sam saam pa sam se malo pomučio jednom rukom izvlačiti šaraf a drugom podizati kotač i vilicu!
Matice  su bile stvarno muški stegnute i nisam ih uspio čak ni pomoću poluge otpustit pa sam izvadio tešku artiljeriju (Wurthov zračni pištolj) i onda je pametniji popustio! :icon_mrgreen:
Motor je sada niži taman kolko mi je trebalo i jako sam zadovoljan!
Sve u svemu lijepo proveden dan! :)












Ovdje sam se malo igrao pokušaja montiranja dodatnog štop svjetla ali sam za sada odustao...sad mi je krivo jer sam pun kufer toga morao rastaviti da dođem do instalacije otraga..na kraju sam sve vratil natrag kak je bilo...ima vremena, duga je zima!  :wind:

Mrki

S tim sam se šarafom i ja patio, onda sam izvukao uložak kroz koji ide šaraf, pa se dao onda ukositi i izašao je bez problema..

Kakvo si to dodatno svijetlo mislio staviti i gdje?

fatboy

Zendra samo hrabro!  :thumbup:

Ali imam jedno nevezano pitanje...one cijevi na stolu su namjenske ili ima negdje za kupit? Zanimljiva mi je ona sto ima kao malu flanđu prije navoja... :misli:
Mozemo nastavit na PP ako hoces...



@Osy...pogledaj sve slike...mozda je odgovor ponuden

zendra 44

Ajmo redom sa odgovorima:
Šta je pod ceradom vidi se na slici prije, BMW R25, 52. godina, sa prikolicom, to je motor od tate, njegov ljubimac! ;)
Štop svjetlo sam planirao zalijepiti na nosač kofera, LED traka koja dost jako svijetli, možda se sutra odlučim nastaviti radove...neće mi se bušit rupa negdje na repu a inače nemam kud žicu provući... :misli:
Cijevi su od rastepenog Deutz motora 6 cilindara, podizači klackalica ventila, glave su na sređivanju i ovi dijelovi su oprani i čekaju ugradnju....
Sutra okinem koju sliku ako koga zanima... :thumbup:

Danijel 23

Zašto nisi skino kpl vagu, opro i podmazo?

Mrki



Citat: zendra 44  u Siječanj 21, 2018, 01:12:20
Štop svjetlo sam planirao zalijepiti na nosač kofera, LED traka koja dost jako svijetli, možda se sutra odlučim nastaviti radove...neće mi se bušit rupa negdje na repu a inače nemam kud žicu provući... :misli:

Tako nešto sam sam ja napravio.. ja sam probušio rupu na sredini repa ispod nosača za centrani kofer, ne vidi se i ne ulazi voda..


zendra 44

Citat: Danijel 23  u Siječanj 21, 2018, 08:42:28
Zašto nisi skino kpl vagu, opro i podmazo?
Podmazo jesam, oprao nisam...bilo je hladno pa mi se nije dalo vući miniwash van... :shhh:

zendra 44

Citat: Mrki  u Siječanj 21, 2018, 09:48:25

Tako nešto sam sam ja napravio.. ja sam probušio rupu na sredini repa ispod nosača za centrani kofer, ne vidi se i ne ulazi voda..
Baš si moral to napisat, danas onda opet moram sve rastavljat... :smijeh:

Danijel 23

Citat: zendra 44  u Siječanj 21, 2018, 09:55:37
Podmazo jesam, oprao nisam...bilo je hladno pa mi se nije dalo vući miniwash van... :shhh:
Kaj buš minivašom prao igličaste ležajeve?  :misli: WD 40 je zakon za bilokoje pranje!

zendra 44

Ma neeee, mislio sam da misliš na komplet vilicu odozdola, jesam našprical ležajeve sa wd-om i onda ubacio prstohvat masti i onda ubacio piksu...iako mislim da možda nije ni trebalo jer je sve bilo masno i sklisko! ;)

Danijel 23

Citat: zendra 44  u Siječanj 21, 2018, 10:53:05
Ma neeee, mislio sam da misliš na komplet vilicu odozdola, jesam našprical ležajeve sa wd-om i onda ubacio prstohvat masti i onda ubacio piksu...iako mislim da možda nije ni trebalo jer je sve bilo masno i sklisko! ;)
Prstohvat!!!!  :thumbup: