DL650 K7 ABS 53000 km vraćanje u život

Autor agolac, Siječanj 20, 2018, 22:29:28

« natrag - naprijed »

Black Betty

...pročitao cijelu ovu avanturu i sasvim je poučno i zabavno,samo opušteno nastavi ...
Prepostavka je majka zajeba

Bagy

Citat: Ćoso  u Travanj 17, 2018, 23:07:54
Ne znam još. Javim se (imao sam kralja alpa 2005 i neće me zadovoljiti ništa manje)...Živo me interesira ta "sveta krava". Da li je stvarno toliko jak marketing ili je stvarno dobar motor (ne uspoređujem sada cijene)...OK, nisam ja neki expert i neću vam pisati neke "mudre" recenzije...Ono, da li će mi mamiti osmijeh isto kao strom svih 7 godina dok sam ga vozio ili ne? Ako da, meni dosta (točka).

Da je novi strom malo veći/širi, ne bih možda niti isprobavao...

A jesi isprobao barem testni GSA?  :misli:
mob: 095/573-6874

fatboy

Nema tu sumnje.  ;)

Što se tiče vožnje, Bavarac je sigurno bolji. Posebno za vas dvoje visokih.. :thumbup:

Mrki

Citat: Suki  u Travanj 18, 2018, 06:57:25
...obzirom da je Hans skinio barem 70000km sa sata, uskoro ćeš biti blizu te brojke :ooda: :tongue:.
:D :D

Patak


agolac

Citat: Patak  u Rujan 18, 2018, 23:04:35
Ima li napretka?

Biti će. Do sad je bilo previše vruće za garažu. Agregat je na stolu i ubrzo rastavljanje. Plan ga je skockati za sljedeću sezonu i na berzu  :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: agolac  u Rujan 18, 2018, 23:08:33
Biti će. Do sad je bilo previše vruće za garažu. Agregat je na stolu i ubrzo rastavljanje. Plan ga je skockati za sljedeću sezonu i na berzu  :)
..ima neko Agolacov kontakt  :huh: ..IB mu prodro u profil  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: zorro  u Rujan 18, 2018, 23:12:40
..ima neko Agolacov kontakt  :huh: ..IB mu prodro u profil  :smijeh:

Ma nema žurbe. Imam motor s kojim se vozim. Još najbolje da si slažem neki presing. Kako bude s vremenom bude. Vrag odnia prišu  :ebudale:

Ionako mi je plan zadržati samo DL1000. Kenje na berzu  :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Osy

Citat: agolac  u Rujan 18, 2018, 23:28:42
Ma nema žurbe. Imam motor s kojim se vozim. Još najbolje da si slažem neki presing. Kako bude s vremenom bude. Vrag odnia prišu  :ebudale:

Ionako mi je plan zadržati samo DL1000. Kenje na berzu  :)
Da, da brže se rješavaj tih drloga dok još možeš dobit neke pare :) :smijeh:

agolac

Ajmooo dalje. haha. Malo je prošlo vremena jel? Uglavnom, ovaj agregat je ili imao neku tvorničku grešku na ležajevima radilice/klipnjača ili je na nešto malo vremena ostao bez ulja pa je to uzrokovalo havariju. Sve osim njih je OK, agregat izgleda kao nov.



Agregat je rastavljen, radilica je odnesena u TTM u Rijeci, oni su obradili dosjed radilice na kojem su leteći ležajevi te su našli nove ležajeve koje su upasali na obrađenu radilicu. To je firma koja se inače time bavi desetljećima, tako da vjerujem da su to napravili profesionalno.

Zbog obrade su morali tražiti nove dimenzije ležajeva. Rekli su mi da su novi ležajevi dimenzijama pasali od nekog Rotax agregata koji se vrti na sličnim okretajima kao DL650. Cijena obrade je 1600 kn. Sad će biti kao nov, a i bolji  :)

Znam da sam spor i realno je ovo moglo biti gotovo učas ali eto, život te odnese na razne druge projekte.

Sad ćemo sklopiti motor i stavljam ga na prodaju. Motor je ABS verzija i ima 53.000 km. Sklapanje u sljedećih par tjedana.

Ako vam se desi da vam motor prolupa, ovo je manje više primjer troška obrade radilice.

Ležajevi o kojima pričam su ispod ovih klipnjača na donjoj slici. To ću u sad još jednom rastaviti i dobro oprati te nauljiti prilikom ponovne ugradnje.
Meni je ovo bio hobi projektić. Ako ima tko zainteresiran za jeftin DL650 ABS K7, spreman za novih 500.000 km, neka se javi. :)

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Stjepko


fatboy

Andrej, ti si car...ja sam mislio da je to palo u zaborav, pokraj druguh zanimacija... :thumbup:

Špoki

Ovo je iz rubrike "propustili ste, pogledajte"  :bravo: za trud, unatoč svemu, Strom nakon 53tkm kao novi :thumbup:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Osy


VUCIBATINA

Bravo,svaka cast!!!
Za koliki love ga dajes,prijatelj mi trazi bas takvo nesto
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948