DL650 K7 ABS 53000 km vraćanje u život

Autor agolac, Siječanj 20, 2018, 22:29:28

« natrag - naprijed »

Paf

            Klipovi su OK.,nabaci nove karike bez obzira jesu dobre,steta sad kad vec to sve radis... i masina je generalno nova,sa svim tim sto si dosad napravia...00 KM ...  :wine:

zorro

Citat: Paf  u Siječanj 21, 2021, 20:23:13
            Klipovi su OK.,nabaci nove karike bez obzira jesu dobre,steta sad kad vec to sve radis... i masina je generalno nova,sa svim tim sto si dosad napravia...00 KM ...  :wine:
ti kao vrsni avtomeančar bi trebao znati da se karike ne mijenjaju bez razloga, a ako se već moraju mijenjati onda treba "honovati" cilindre.
Staviti nove karike u već razrađene/uglađene cilindre može dovesti samo do trošenja i cilindara i novih karika dok ponovo ne sjedne jedno s drugim.
Tak da..ako već nije mjerio kompresiju i vidi vizualno da je sve dobro..onda ostaviti tak kak je..to je već "urađeno" i sjelo sve na svoje mjesto 
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Paf

Citat: zorro  u Siječanj 21, 2021, 21:19:55
ti kao vrsni avtomeančar bi trebao znati da se karike ne mijenjaju bez razloga, a ako se već moraju mijenjati onda treba "honovati" cilindre.
Staviti nove karike u već razrađene/uglađene cilindre može dovesti samo do trošenja i cilindara i novih karika dok ponovo ne sjedne jedno s drugim.
Tak da..ako već nije mjerio kompresiju i vidi vizualno da je sve dobro..onda ostaviti tak kak je..to je već "urađeno" i sjelo sve na svoje mjesto
dobro nek ti bude...ja nisam nikad kiksao mjenjajuci karike...ako je potroseno,stavi se specijala,ako nije standard...Razradjuj 1000 KM.,pritegnuti glavu...i tjeraj ...  ;)

vego

Kad seliš u novu garažu i hoćemo li sivka do tamo voziti ili "naruke izmeđusebe"
Prvo hopni, pa reci skoč...

Paf

Citat: agolac  u Siječanj 21, 2021, 21:23:31
Naručio alatljiku....


Agy ... ja imam te dvi Shelne... da si di blize...dam ti...  :misli:

agolac

Ne znam čemu ovaj free end gap? Bitno je koliko je kad je u cilindru? Ne smije biti premali razmak da se prsten ne spoji kad su velike temperature ali može biti veći no teoretski se gubi nešto snage ako je prevelik. Međutim, u manulu ne piše koji je prevelik već samo minimalni.

Novi prstenovi su 100€, ne piše nigdje da treba dirati cilindre, već samo zamjeniti prstenove ako su van tolerance?

Ovako kad mjerim free end gap gornjeg prstena mi ispada 6.85 mm a minimum je kao 7.6 mm?
Drugi prsten mjerim 10.3 mm a minimum je 8.8 mm

Ispada da bih prvi morao malo pokratiti. Stavim prstenove u cilindar pa onda izmjerim taj gap i onda vidim šta ću...

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: Paf  u Siječanj 21, 2021, 21:37:13
                Agy ... ja imam te dvi Shelne... da si di blize...dam ti...  :misli:

Sitno košta, 13€. Već naručio  :gimme5:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Paf

Citat: agolac  u Siječanj 21, 2021, 21:45:51
Sitno košta, 13€. Već naručio  :gimme5:
ako mores,ponisti narudzbu...posaljem ti,platis samo postarinu 25 kn.mislim...  ;)

Paf

    Evo vako...ocisti komadicem pilice utore karika klipa,garotinu,slobodno upri,nece se ostetiti,mora biti ko novo ocisceno...samo ukrug,zatim operi dobro...ocisti i karike...prst ulja po utorima,nabaci karike i stisni svaki rukom,moraju se spojiti na klipu,isto tako,probaj karike u utorima klipa gore -dole micati...ako nema lufta i to je OK.,onda je dobro...e sad karike skini i stavljaj u gornju mrtvu tocku u cilindru,do onog otiska sto se napravi u cilindru,neki centimetar od vrha,naravno,to se mora sve ocistiti i osmirglati malo finim papirom...prst ulja po vrhu cilindra...stavi Kariku tu i moraju se dirati krajevi...ako otvaraju vise od milimetra,nebi valjalo...mislim bice to OK...samo ce za koju godinu poceti trositi malo ulja...  i to je to... stari majstorski nacin... bes instrumente ... al bolje radim nego objasnjavam...pa nadam se da ti kuzis ovo...Zooroo sigurno ne kuzi ...   :kava:   i bees ga...ako sam dosadan,jos bi ja pisaa...dones vamo,pa cemo sloziti za 52 min.  :thumbup:

agolac

Citat: Paf  u Siječanj 21, 2021, 22:15:25
    Evo vako...ocisti komadicem pilice utore karika klipa,garotinu,slobodno upri,nece se ostetiti,mora biti ko novo ocisceno...samo ukrug,zatim operi dobro...ocisti i karike...prst ulja po utorima,nabaci karike i stisni svaki rukom,moraju se spojiti na klipu,isto tako,probaj karike u utorima klipa gore -dole micati...ako nema lufta i to je OK.,onda je dobro...e sad karike skini i stavljaj u gornju mrtvu tocku u cilindru,do onog otiska sto se napravi u cilindru,neki centimetar od vrha,naravno,to se mora sve ocistiti i osmirglati malo finim papirom...prst ulja po vrhu cilindra...stavi Kariku tu i moraju se dirati krajevi...ako otvaraju vise od milimetra,nebi valjalo...mislim bice to OK...samo ce za koju godinu poceti trositi malo ulja...  i to je to... stari majstorski nacin... bes instrumente ... al bolje radim nego objasnjavam...pa nadam se da ti kuzis ovo...Zooroo sigurno ne kuzi ...   :kava:   i bees ga...ako sam dosadan,jos bi ja pisaa...dones vamo,pa cemo sloziti za 52 min.  :thumbup:

Kužim da, to je to. Samo se prsten ne smije dirati dok je u cilindru, mora biti minimum 0.7 mm razmak za ovaj cilindar. Ustvari taj minimalni razmak je i idealni.

Ovdje je to lik lijepo nacrtao da se bolje vizualizira.

https://www.youtube.com/watch?v=1-ujH65POaY

Još jedan s par primjera kako staviti prsten u cilindar

https://www.youtube.com/watch?v=uAguO3EPzcI&t=59s



"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: Paf  u Siječanj 21, 2021, 22:15:25
    Evo vako...ocisti komadicem pilice utore karika klipa,garotinu,slobodno upri,nece se ostetiti,mora biti ko novo ocisceno...samo ukrug,zatim operi dobro...ocisti i karike...prst ulja po utorima,nabaci karike i stisni svaki rukom,moraju se spojiti na klipu,isto tako,probaj karike u utorima klipa gore -dole micati...ako nema lufta i to je OK.,onda je dobro...e sad karike skini i stavljaj u gornju mrtvu tocku u cilindru,do onog otiska sto se napravi u cilindru,neki centimetar od vrha,naravno,to se mora sve ocistiti i osmirglati malo finim papirom...prst ulja po vrhu cilindra...stavi Kariku tu i moraju se dirati krajevi...ako otvaraju vise od milimetra,nebi valjalo...mislim bice to OK...samo ce za koju godinu poceti trositi malo ulja...  i to je to... stari majstorski nacin... bes instrumente ... al bolje radim nego objasnjavam...pa nadam se da ti kuzis ovo...Zooroo sigurno ne kuzi ...   :kava:   i bees ga...ako sam dosadan,jos bi ja pisaa...dones vamo,pa cemo sloziti za 52 min.  :thumbup:
aloooo..pa čovjek sastavlja Stroma, a ne malog ferca il dizl golfa dvojku (guzonju)  :buahaha:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: vego  u Siječanj 21, 2021, 21:35:55
Kad seliš u novu garažu i hoćemo li sivka do tamo voziti ili "naruke izmeđusebe"

Sivka sastavim u trenutnoj garaži. Sad je to to. Samo da mi stignu ti vijci za klipnjače i prije toga ću izmjeriti prstenove u cilindru te ostalo što mogu. Ako sve bude ok, lagano sklapanje.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Paf

          Eto bravo,to je to,ja to nisam nikad gledao,ucio sam ko Segro kod starih majstora,jedan je bia Slavonac,jedan Zagorec,ovaj drugi je volia popit malo uvik,al i dan danas se ponekad javim tim starim majstorima...nema vise takvih ljudi danas i maestra, da neko oce da ti pokaze i nauci te...  :crashm:

Black Betty

Bravo meštre....
Što se tiče one bočne plastike sa početka priče (di fali komad) može se napraviti novi dio sistemom varenja i nadodavanja plastike,reci koja je vrsta plastike
Prepostavka je majka zajeba