Triumph Tiger 800

Autor Mrki, Siječanj 24, 2018, 10:35:11

« natrag - naprijed »

MotoMachak

Citat: Ponti  u Siječanj 26, 2018, 20:34:38
Usrećiti će se vlasnici Triumpha  :smijeh:

Kupio sam polovnog Stroma kenju L4, a stari gazda je dobio akcijski poziv za promjenu statora koju sam ja išao obaviti. Dečki su bili OK. Zanima me zašto se sa negativnim konotacijama govori o Novemi?

Ponti

Citat: MotoMachak  u Siječanj 27, 2018, 13:54:02
Kupio sam polovnog Stroma kenju L4, a stari gazda je dobio akcijski poziv za promjenu statora koju sam ja išao obaviti. Dečki su bili OK. Zanima me zašto se sa negativnim konotacijama govori o Novemi?

Pitaj Tibija, čovjek je prešao na bmw zbog Noveme i Siniše  :buahaha:

MotoMachak


Saxi

Citat: tibertov  u Siječanj 27, 2018, 10:07:08
Najbolji motor za offroad i onroad je gsa... :smijeh:
Slažem se u potpunosti, živa istina, za sve one koji veruju u Deda Mraza [emoji6]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


MotoMachak

Ja pitam iskrenog i naivnog srca, a vi ko da pričate putem Enigme. Treba mi stroj za dešifriranje. Stvarno me zanima koje su zamjerke na Novemu Novu, osim da je Siniša dobar trgovac!?

zorro

Citat: MotoMachak  u Siječanj 27, 2018, 18:07:23
Ja pitam iskrenog i naivnog srca, a vi ko da pričate putem Enigme. Treba mi stroj za dešifriranje. Stvarno me zanima koje su zamjerke na Novemu Novu, osim da je Siniša dobar trgovac!?
Puno se pisalo o tom zadnjih godina..i ne samo o njemu nego o svim servisima i majstorima.
Netko ima pozitivna iskustva, netko negativna..tak je bilo i uvik će bit
Ak ti osobno imaš pozitivna iskustva..ne zamaraj se nego idi dok ide  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: MotoMachak  u Siječanj 27, 2018, 18:07:23
Ja pitam iskrenog i naivnog srca, a vi ko da pričate putem Enigme. Treba mi stroj za dešifriranje. Stvarno me zanima koje su zamjerke na Novemu Novu, osim da je Siniša dobar trgovac!?

Konkretno tibi. Trebali su mu po opozivu suzukia izmjeniti neki konektor koji je propuštso vodu. Nisu i tibiju crko strom usred Alpi. Morao ga je na kraju platiti
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Patak

Citat: Milanezi  u Siječanj 27, 2018, 02:22:29
Malo si drzak, a i bezobrazan.
Nista ja ne prepisujem, niti čitam specifikacije. Postavljam ti jednostavno pitanje prethodna 3 posta, na koja ti očigledno nemaš odgovor. Po čemu tiger 800 xc nije offroad motor???
Odgovor očigledno nemaš, jer da imaš napisao bi. Pominješ težinu, koja je u neki kilogram tu negde sa istima iz klase. Ima težih, a ima i lakših.
Kažeš triumph xc je čisto putni motor. To možda kod tebe, namunjenog offroad vozača. Kod svih ostalih je taj motor uz rame sa f800 i motor koji je napravljen od strane Triumpha da bude glavni konkurent bmw.
Ktm nisi probao ali znaš da šije ostale za 10 godina. Verovatno si čitao po forimima i gledao specifikacije, čim si stekao takav dojam, verovatno.
Pošto vidim da si opasan i namunjen offroad vozač, ne bih te više zadržavao. Aj zdravo.

U dva posta ti pokušavam nešto objasniti ali ti ne želiš to razumijeti. To što motor ima žbice, malo više sjedište, odstojanje od tla, +220 kg, zeru duži hod vilica ne čini ga enduro motorom. Nadalje s 3 cilindra bi ti išao na off vožnju :smijeh:. U današnje vrijeme svi se pokušavaju progurati na tržište enduro motora i prodati nam nešto što to nije. Si kad probao s takvim motorom od + 220kg otiči na teži makadam, blato popeti se na neko brdo, planinu...mislim da bi ga prodao isti tren i kupio nešta lakše. O tome ja pričam. Bez obzira na snagu, enduro motor je do max 170kg. Evo ti slike u prilogu ajd to probaj proči s GS-om ili XC nema šanse.

Citat: Saxi  u Siječanj 27, 2018, 09:28:28
Patak je samo malo pače koje naglas gače, Miki 'naoada' činjenicama a ti vozio F800GS, ostalo nisi ali znaš bilje od njega koji jeste. Uz svo dužno poštovanje prema off-road turama koje praviš I voziš i koje čitam i uživam, u ovoj temi si nekorektno i načisto omanuo.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


No,no malo pače u smislu relativnog laganog motora što vozim OK ali s svojim iskustvom preko 7-8 motora u koji su prošli kroz moje ruke, par desetaka tisuča kilometara pod guzicom je nešto drugo :belj:. Uz dužno poštovanje, podosta dosta sam motora imao u životu, kilometara prešao. Vozio teške enduro motore od 220+kg, srednje teške i lagane od 120 kg, cestovne neću ni spominjati tako da mislim da sam stekao neko iskustvo kroz godine i znam što pričam.

MotoMachak

Citat: zorro  u Siječanj 27, 2018, 18:12:15
Puno se pisalo o tom zadnjih godina..i ne samo o njemu nego o svim servisima i majstorima.
Netko ima pozitivna iskustva, netko negativna..tak je bilo i uvik će bit
Ak ti osobno imaš pozitivna iskustva..ne zamaraj se nego idi dok ide  :thumbup:

Thnx Zorro  :gimme5:

Patak

Citat: Milanezi  u Siječanj 27, 2018, 02:22:29
Ktm nisi probao ali znaš da šije ostale za 10 godina. Verovatno si čitao po forimima i gledao specifikacije, čim si stekao takav dojam, verovatno.

Jako dobar frend imao nekoliko modela, od 690,950,990, 1090 sada 1190 napravio preko +150tkm po cijeloj evropi. Sad zašto po meni KTM šije konkurenciju, iako mi osobno nije drag. Primjerice 1090 odlično balansiran motor, kao i 990. Težinu uopće ne osjetiš na terenu, vrhunski ovjes, 30% više snage u usporedbi s konkurencijom, da ne spominjem da su lakši 10% (usporedbi s istom konkurencijom)...

agolac

Citat: lalegator  u Siječanj 27, 2018, 19:23:46
Zbog jednog konektora riješiti se Stroma? Ili zbog Siniše!?! :misli:
Može malo koncentracije i ozbiljnosti.  :smijeh:

Ma nije zbog toga prodao stroma. Prodao ga je zato što je papak koji se fura na statusne simbole. Pa ima i auto BMW. :ebudale:

Da zna šta valja kupio bi Africu, Super tebere ili stroma  :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Mrki

Citat: Patak  u Siječanj 27, 2018, 19:09:25
U dva posta ti pokušavam nešto objasniti ali ti ne želiš to razumijeti. To što motor ima žbice, malo više sjedište, odstojanje od tla, +220 kg, zeru duži hod vilica ne čini ga enduro motorom. Nadalje s 3 cilindra bi ti išao na off vožnju :smijeh:. U današnje vrijeme svi se pokušavaju progurati na tržište enduro motora i prodati nam nešto što to nije. Si kad probao s takvim motorom od + 220kg otiči na teži makadam, blato popeti se na neko brdo, planinu...mislim da bi ga prodao isti tren i kupio nešta lakše. O tome ja pričam. Bez obzira na snagu, enduro motor je do max 170kg. Evo ti slike u prilogu ajd to probaj proči s GS-om ili XC nema šanse.

No,no malo pače u smislu relativnog laganog motora što vozim OK ali s svojim iskustvom preko 7-8 motora u koji su prošli kroz moje ruke, par desetaka tisuča kilometara pod guzicom je nešto drugo :belj:. Uz dužno poštovanje, podosta dosta sam motora imao u životu, kilometara prešao. Vozio teške enduro motore od 220+kg, srednje teške i lagane od 120 kg, cestovne neću ni spominjati tako da mislim da sam stekao neko iskustvo kroz godine i znam što pričam.
Vas dvojica se posvađali a ne svađate se oko iste stvari :)

Milanezi govori da su u istoj klasi F800GS i TT800XC.. što i jesu, 21/18 kotači, 210-220kg, veći hod ovjesa.. oko 90ks oba.. cijena isto približna..

A ti govoriš da TT800XC nije Enduro motor..  što znači da nije F800GS..
Što i za tvoj način vožnje na putovima koje voziš nisu.. ali za nas tu 98% koji vozimo samo cestu i kojima bi ti motori bili sasvim dosta za malo makadama su to Enduro motori (pogotovo kada ih usporediš sa Stromovima i GS-ovima)..

zorro

Napisao sam na onim gumama a trebao sam u ovoj temi..pa evo

Citat: zorro  u Siječanj 28, 2018, 00:34:17
Komkretno onaj manji nije 250 neg 210 .
A enduro motora ima za više namjena..isto kao što tvoj motor nije za cross i extra hard enduro..tako ni te kak ih ja zovem velike krave nisu za enduro tipa kud ti (i ja) vozimo.
Međutim..s tim enduro motorima se može na lagani off..a to je pokazao i Danijel..jer se sa kenjom od preko 200 KG popeo na Mališčak
A suki i ja smo zajedno prošle godine dosta laganog offa prošli..i još da je imao bolje gume..mogao je i bolje/više/jače..naravno da uz bilo što nebi mogao opet kao ti sa svojim od 140-150 kg..ali može.
Afrika i taj Triupmh su krasni dual motori..i za cestu i za (naglašavam) LAGANI OFF ..tak da..spusti malo tenzije i pocjenjivanja.. jeba ga ti  ;)  :beer:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Patak

Citat: Mrki  u Siječanj 28, 2018, 00:28:57
Vas dvojica se posvađali a ne svađate se oko iste stvari :)

Milanezi govori da su u istoj klasi F800GS i TT800XC.. što i jesu, 21/18 kotači, 210-220kg, veći hod ovjesa.. oko 90ks oba.. cijena isto približna..

A ti govoriš da TT800XC nije Enduro motor..  što znači da nije F800GS..
Što i za tvoj način vožnje na putovima koje voziš nisu.. ali za nas tu 98% koji vozimo samo cestu i kojima bi ti motori bili sasvim dosta za malo makadama su to Enduro motori (pogotovo kada ih usporediš sa Stromovima i GS-ovima)..

Krivo tumačite pojam ENDURO tj. prodaju vam motore pod tim pojmom! Da bi znao što je ENDURO trebalo isprobati pa bi znao o čemu govorim.

Kriv je marketing (npr. za bmw odličan i sve one koji stave 21 col naprijed, malo veći tank i odmah je enduro motor) koji pokušava pridobiti kupce s lažnom reklamom...primjerice 98% GS 1200 ga nikad nije vozilo off road ili makadamom ... niti je to motor za tako šta.

Mrki

Citat: Patak  u Siječanj 28, 2018, 00:44:26
Krivo tumačite pojam ENDURO tj. prodaju vam motore pod tim pojmom! Da bi znao što je ENDURO trebalo isprobati pa bi znao o čemu govorim.

Kriv je marketing (npr. za bmw odličan i sve one koji stave 21 col naprijed, malo veći tank i odmah je enduro motor) koji pokušava pridobiti kupce s lažnom reklamom...primjerice 98% GS 1200 ga nikad nije vozilo off road ili makadamom ... niti je to motor za tako šta.
Sve je to meni jasno.. meni nije jasno zašto se ti toliko pjeniš zbog toga.. pa nismo na hardcore off road forumu..  :misli:
Jbg ljudi kupuju Mac-ove od 10000+kn da bi gledali jubitu i pisali u Wordu.. ajd ti njima objasni da je to overkill.. Ali jbg izreklamirano im je da im to treba.. :)