Obavezna oprema na mtociklu: fluo prsluk i prva pomoć

Autor Danijel 23, Veljača 28, 2018, 10:34:34

« natrag - naprijed »

Ćoso

Citat: Suki  u Ožujak 07, 2018, 18:15:21
...mene je lik na tehničkom u 11/2017 kad sam išao s Alfom :-* pitao za starost prve pomoći :).
Pretpostavio je da je i ona pokvarena  :buahaha: :buahaha: :buahaha:

Mrki

Da ali to je u autu, to po zakonu moraš imati i ne smije biti starija od 5g.

Na motoru po zakonu ne moraš imati prvu pomoć.

Dadi

Citat: Suki  u Ožujak 07, 2018, 18:15:21
...mene je lik na tehničkom u 11/2017 kad sam išao s Alfom :-* pitao za starost prve pomoći :).
sažalio se tip pa te pustio ;)
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Gato

Citat: Ponti  u Ožujak 07, 2018, 14:13:30
Kod mene na motoru ne gledaju ništa, samo upalim svjetla i oni ga slikaju.
E da, gledao mi je dimenzije guma :smijeh:

Ista stvar i kod nas, još uvijek. ;)

Danijel 23

Citat: Mrki  u Ožujak 07, 2018, 18:25:27
Da ali to je u autu, to po zakonu moraš imati i ne smije biti starija od 5g.

Na motoru po zakonu ne moraš imati prvu pomoć.
Dali tko ima broj NN gdje piše da 1. pomoć nesmije biti starija od 5 god?

Ponti

Citat: Danijel 23  u Ožujak 08, 2018, 15:58:21
Dali tko ima broj NN gdje piše da 1. pomoć nesmije biti starija od 5 god?

Mislim da piše da mora biti norme te i te.
A onda traži opis te određene norme, ali mislim da se dokument što određena norma sadržava plaća.... oko 100 kn za hrv. normu i na hrv. jeziku.
Imam dosta posla sa zavodom za normizaciju i mjeriteljstvo, a u vezi mog obrta. To ti je država u državi, ako si gledao crtić Asterix i 12 zadataka, ono iz crtića je kikiriki za taj zavod.

Bobi

evo sa ovog linka:
https://www.cvh.hr/propisi-i-upute/pravilnici/zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama/pravilnik-o-tehnickim-uvjetima-vozila-u-prometu-na-cestama/



Članak 97.

(1) Vozila kategorije M i N moraju imati jednu kutiju prve pomoći, a autobusi s više od 25 sjedećih mjesta dvije kutije.

(2) Vozila kategorije M i N iz stavka 1. ovoga članka, koja se prvi put registriraju u Republici Hrvatskoj, moraju biti opremljena s kutijom prve pomoći u skladu s hrvatskom normom HRN 1112, osim vozila koja se uvoze i imaju serijski ugrađenu kutiju prve pomoći u skladu s normom matične zemlje.

Članak 99.

(1) Vozila kategorije M, N i O, osim autobusa razreda I i razreda II za gradski promet, moraju imati rezervne žarulje za najmanje pola rasvjetnih mjesta na vozilu.

(2) Vozila koja su opremljena svjetlosnim tijelima bez žarne niti (ksenon, neon, LED i sl.), ne moraju imati rezervne žarulje.

Članak 100.

Vozila kategorije M i N moraju biti opremljena reflektirajućim prslukom, koji je vozač dužan koristiti na cesti kada obavlja neke radnje uz vozilo.

Ponti

Citat: Bobi  u Ožujak 09, 2018, 14:54:56
evo sa ovog linka:
https://www.cvh.hr/propisi-i-upute/pravilnici/zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama/pravilnik-o-tehnickim-uvjetima-vozila-u-prometu-na-cestama/



Članak 97.

(1) Vozila kategorije M i N moraju imati jednu kutiju prve pomoći, a autobusi s više od 25 sjedećih mjesta dvije kutije.

(2) Vozila kategorije M i N iz stavka 1. ovoga članka, koja se prvi put registriraju u Republici Hrvatskoj, moraju biti opremljena s kutijom prve pomoći u skladu s hrvatskom normom HRN 1112, osim vozila koja se uvoze i imaju serijski ugrađenu kutiju prve pomoći u skladu s normom matične zemlje.

Članak 99.

(1) Vozila kategorije M, N i O, osim autobusa razreda I i razreda II za gradski promet, moraju imati rezervne žarulje za najmanje pola rasvjetnih mjesta na vozilu.

(2) Vozila koja su opremljena svjetlosnim tijelima bez žarne niti (ksenon, neon, LED i sl.), ne moraju imati rezervne žarulje.

Članak 100.

Vozila kategorije M i N moraju biti opremljena reflektirajućim prslukom, koji je vozač dužan koristiti na cesti kada obavlja neke radnje uz vozilo.

Motocikl je kategorija L.
Mora biti i o L nešto :misli:

Bobi

Ima

3) Brisači vjetrobrana na vozilima kategorije L sa kabinom, moraju biti ugrađeni i izvedeni tako da omoguće brisanje što veće površine vjetrobrana po svim vremenskim uvjetima.

Ponti

Citat: Bobi  u Ožujak 09, 2018, 15:04:40
Ima

3) Brisači vjetrobrana na vozilima kategorije L sa kabinom, moraju biti ugrađeni i izvedeni tako da omoguće brisanje što veće površine vjetrobrana po svim vremenskim uvjetima.

:smijeh: :smijeh:

Danijel 23

Citat: Bobi  u Ožujak 09, 2018, 14:54:56
evo sa ovog linka:
https://www.cvh.hr/propisi-i-upute/pravilnici/zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama/pravilnik-o-tehnickim-uvjetima-vozila-u-prometu-na-cestama/



Članak 97.

(1) Vozila kategorije M i N moraju imati jednu kutiju prve pomoći, a autobusi s više od 25 sjedećih mjesta dvije kutije.

(2) Vozila kategorije M i N iz stavka 1. ovoga članka, koja se prvi put registriraju u Republici Hrvatskoj, moraju biti opremljena s kutijom prve pomoći u skladu s hrvatskom normom HRN 1112, osim vozila koja se uvoze i imaju serijski ugrađenu kutiju prve pomoći u skladu s normom matične zemlje.

Članak 99.

(1) Vozila kategorije M, N i O, osim autobusa razreda I i razreda II za gradski promet, moraju imati rezervne žarulje za najmanje pola rasvjetnih mjesta na vozilu.

(2) Vozila koja su opremljena svjetlosnim tijelima bez žarne niti (ksenon, neon, LED i sl.), ne moraju imati rezervne žarulje.

Članak 100.

Vozila kategorije M i N moraju biti opremljena reflektirajućim prslukom, koji je vozač dužan koristiti na cesti kada obavlja neke radnje uz vozilo.
OK, sve jasno. Nuaam vaš više u trendu sa temom....zanima me dali i auti moraju mjenjat PPi svakih pet godina.

keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Danijel 23

Pederi....znači kad nebu imo više razloga za kaznu nebu više brojo ziherice nego bu gledo datum na PP.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


keko

Citat: Danijel 23  u Ožujak 10, 2018, 09:21:58
Pederi....znači kad nebu imo više razloga za kaznu nebu više brojo ziherice nego bu gledo datum na PP.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
E jeb ga sused, to ti je to, moraš biti apdejtiran  :smijeh:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎