Čišćenje moto odijela

Autor Osy, Ožujak 04, 2018, 09:59:08

« natrag - naprijed »

Osy

Mislim da ovu temu još nemamo, a pošto mi je odijelo staro godinu i pol dana, htio bi ga oprati sada prije sezone...
Kako vi to radite?

zare

Žena u veš mašini opere na 40 stupnjeva, prije pranja poskidam sve membrane (ustvari bez njih se i vozim)

gianni

Citat: Osy  u Ožujak 04, 2018, 09:59:08
Mislim da ovu temu još nemamo, a pošto mi je odijelo staro godinu i pol dana, htio bi ga oprati sada prije sezone...
Kako vi to radite?
A kako si ti do sada to radio, kad vec pitas kao pocetnik ;D

Danijel 23

Citat: zare  u Ožujak 04, 2018, 10:03:03
Žena u veš mašini opere na 40 stupnjeva, prije pranja poskidam sve membrane (ustvari bez njih se i vozim)
Daj pitaj suprugu kako pere membrane? Pa i one se zaprljaju, pogotovo oko vrata i završeci rukava.

Danijel 23

Citat: gianni  u Ožujak 04, 2018, 10:05:13
A kako si ti do sada to radio, kad vec pitas kao pocetnik ;D
Bome i je pocetnik...tek godinu dana se voza!  :)

Ponti

Ako je odijelo goretex ili s nekom drugom kišnom membranom koja nije odvojiva, ne smije se stavljati omekšivač jer on popuni one sitne pore i onda odijelo na van ne diše.  ;)

zare

Citat: Danijel 23  u Ožujak 04, 2018, 10:07:14
Daj pitaj suprugu kako pere membrane? Pa i one se zaprljaju, pogotovo oko vrata i završeci rukava.
Ručno u mlakoj vodi, koristi nekakav tekuci deterdent, omeksivac ne koristi

Ćoso

Postoje i posebni deterdženti (za ski odijela tražiti). Najbolje ručno oprati

iviccaa

ja cu kopirati svoj post sa srednjaka:

oprao sam moto odijelo;
u masinu ubacio odijelo i termo podstavu, 40 stupnjeva i centrifuga na pola (800 okretaja).
oprao sa gore navedenim sredstvom od S100.
jakna se nije dobro oprala tako da je isla na ponovni postupak.  :icon_mrgreen:

vodonepropusnu membranu oprala zena rucno s istim sredstvom.

sve je cisto i lijepo mirise. :icon_mrgreen:
ja zadovoljan, iako mislim da se moze koristiti obican tekuci deterdzent za robu za samo odijelo,
a ovo S100 sredstvo koristiti samo za membranu.


kasnije sam prao odijelo sa tekucim deterdzentom, a membranu sa S100 sredstvom - i sve je bilo super cisto.

zendra 44

A budući da je vani zima kak to osušit? Jel sušilica dozvoljena ili ne? A ovak prirodno negdje obješeno u kući će se sušit 2 tjedna... :-\

Lavandić

Citat: zendra 44  u Ožujak 04, 2018, 11:39:30
A budući da je vani zima kak to osušit? Jel sušilica dozvoljena ili ne? A ovak prirodno negdje obješeno u kući će se sušit 2 tjedna... :-\
Sušilicu ni pod razno ne koristiti

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


zd

Njezan deterđent (vele da su oni za crni ves takvi) ako nemas bas namjenski za moto opremu. Sto manja centrifuga ili po mogucnosti bez nje. Susilica nikako. Pustiti da se cijedi na vjesalici ili jos bolje polegnuto na onom cudu za susenje vesa.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk


Danijel 23

Citat: zendra 44  u Ožujak 04, 2018, 11:39:30
A budući da je vani zima kak to osušit? Jel sušilica dozvoljena ili ne? A ovak prirodno negdje obješeno u kući će se sušit 2 tjedna... :-\
Kad se ocjedi jakna za 3h hiti ju na radijator i jakna ti je suha do navečer!
Inače najbolje je koristit detergent od proizvođača. Ako jakna nema memrane piči sa čime hočeš!

Mrki

Citat: gianni  u Ožujak 04, 2018, 10:05:13
A kako si ti do sada to radio, kad vec pitas kao pocetnik ;D
:D :D [emoji106]

Osy

Citat: gianni  u Ožujak 04, 2018, 10:05:13
A kako si ti do sada to radio, kad vec pitas kao pocetnik ;D
Nisam ja prao, staro odijelo smo prvi puta prali u veš mašini i nešto zeznuli, ne sjećam se sad...
Zato i pitam šta je bitno...znači tekući deterdžent, može u perilicu i bez centrifuge :thumbup: