Kontrola ventila

Autor damjandugi, Ožujak 15, 2018, 12:53:16

« natrag - naprijed »

damjandugi

Danas sam napravio kontrolo ventila.Sve je u granicama normale.
Imao sam lističe korak 0,05.
Usisni ventili du mi sa obe strane 0,20,a iduvni 0.35.

Kako sam poslije našao ovaj video,mislim da je sve je u granicama normale.
Na 8.50 min.
https://www.youtube.com/watch?v=M3EoOAb1owc

Mehanizam štelovanja je vrlo zanimljiv.Nema pločica nego su  pola krogle.

tibertov

Si napravio poslje toga sinhronizaciju?

Osy


damjandugi

Sinhronizacija još nije napravljena.To ču uraditi na servisu,kdje če mi resetirati servisni interval.Trenutačno ima motor 22 tkm.

zander

I ja sam na vazdusari tek da smirim savest radio kontrolu ventila.Majstor mi je rekao da ne radim dzabe i da ga maltretiram. Ali sam ga maltretirao...I nista nije nasao van normale....otorio i zatvorio...jbga ....gsa je najbolji motor zar ne????

Sinhronizacija se radi na svakih 10tkm na redovnom servisu i cao zdravo.... :thumbup:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

tibertov

Promjena šimova se radi jako rijetko...uglavnom je to sve u normali. Ja mogu servisni interval sam promjenit  :belj: , a i sinhronizaciju budem ja radio.

damjandugi

Citat: tibertov  u Ožujak 15, 2018, 13:46:37
Promjena šimova se radi jako rijetko...uglavnom je to sve u normali. Ja mogu servisni interval sam promjenit  :belj: , a i sinhronizaciju budem ja radio.

A čime?



Danijel 23

Citat: tibertov  u Ožujak 15, 2018, 13:46:37
Promjena šimova se radi jako rijetko...uglavnom je to sve u normali. Ja mogu servisni interval sam promjenit  :belj: , a i sinhronizaciju budem ja radio.
Promjena šimiva.....što je to?


Danijel 23

Ploćice za štelanje ventila...naravno da nikad ne odu-ne istroše se jer su tvrde ko ležaj.... preko 60 HRc.

tibertov

Šimovi se mjenjaju, ali rijetko.

Danijel 23