Split - Sarajevo - Durmitor Trsa - Nikšić - Ljubuški - Split 3 dana

Autor Peco, Srpanj 29, 2017, 10:18:40

« natrag - naprijed »

Peco

Evo par slika [emoji41]

https://www.dropbox.com/sh/d3fill6lrjwbch1/AABxNXlO836btRAG1B43fBx0a?dl=0

Evo i par riječi [emoji39]

Petak pokret u 5:00 prije sunca :) i lagano preko graničnog prijelaza Kamensko.
Nema nikoga začudo hahaha..temperatura ugodnih 17...
Prva kava u Tomislavgradu i znatiželjni pogledi koj patak ja tu radim tako rano.
Krećem dalje prema Blidinju i jezeru..lipa cesta do samog jezera..a onda fini makadam kako Ante i rekao...Nakon odmaranja duše i mini psihoterapije uz prekrasno jezero i mir i tišinu ode dalje..i počeli prvi problemi s paljenjem..ništa ja upali na guranje u trećoj..
Vozim dalje prema Jablanici kad makadam postade makadamčina sa kanalima od kiše i rupa.
Vozi miško samo da ne stanem..sunce lagano već na 25.. i u suprotnom smjeru svako malo golf 1 ili golf 2..naravno bez tablice :) diže oblak prašine ko u kamenolomu.
Stade motor i ja..odmorio malo i pokušam upalit , ne ide..opet neće..na guranje nizbrdo proklizava na makadamu...zadnji atom snage i upali jedva u trećoj..motor bil ko da si ga brašnom posuo.
Rekoh sebi ne gasi do Sarajeva..tako i bilo.
Prošao Jablanicu..pa stade na kavu..i nakon sendviča produžio dalje. Cesta milina i lipa priroda eto mene pred Sarajevom.
Temperatura laganih 31..provlačim se kroz gužvu i ravno do centra. Tražim hotel po navigaciji i začudo nađoh ga al cesta uzbrdo makadam i zaprječena bagerom i kamionom..srića nisam bookira i okrenu se nazad i odmah uz Miljacku u prvi sljedeći otel i sjedoh na kavu.
A ono ekstaza..vruće a ja napokon uz Miljacku i lađikanje i prekrasan ambijent rjeke i zelenila. Dođem sebi i odoh se čekirat..pitam tetu koliko je jeftinije ako direktno čekiram a ne preko bookinga?
Ona meni ...sve je zauzeto svadba je ba... ja kažem kako kad je na bookingu slobodno.
Ona meni ljubazno...jeste rezervirali?..ja kažem nisam..a ona će ...onda ništa..nemože.
Ja na to ...mogu ja sad kliknuti na booking paa će biti rezervirano i onda mi morate dati sobu..a ona ...ček da provjerim...zove šefa i nakon 30 sek kaže ...nema slobodnih soba..sve zauzeto ...blago teleći pogled ..hahahaha..ehh to ti je Bosna.
Ništa..dovrših pivo i nadjem na bookingu 300m od Baščaršije motel 29€ s doručkom..prodano.
Čekirah se i iskoristio blizinu centra i pjehe za 3 min na čavape u Ferhatovića kad opet zauzeto..kažu..rezervirano ba..
Nastavi ja do Hodžića..gledam stol i bacim se na njega ko pas na kost i pogled livo desno i niko ništa.
Dođe Meho i naručim deseteku s kajmakom i kapulom :)  ..došla porcija i nisam disao 10 min hahaha..stvarno dobri. Al nema piva..ne poslužuje se.
Odoh ja lipo do puba Sarajevske tvornice piva i odvalio po litre za početaak Sarajevsko nerafinirano mmm merrak. Ovo je ipak javni profil pa neću reć koliko piva ošlo u 3 dana..samo da znate da sam prvu kavu popio tek u Splitu na povratku..
Dakle kava u opisu i na slici =pivo ;)
Teško sve napisat ..uglavnom nakon lipog antiknog kafića Zlatna ribica gotov mi bio dan.
Sarajevo super i nakon cijelog dana šetuckanja i kava odoh ja popraviti paljenje i svjetlo koje je u međuvremenu riknulo na motoru..po ure posla ..prespoj sa komadom žice i wolaaa rješeno..jedna briga manje.
Motor spreman a bome i ja..odoh leć..kad šuštanje i eksplozija bombe..pomislih opet teroristički napad.
Bome bila kišurina i gmljavina koja je tako udarala da je bilo ko eksplozije..nisam dosad doživio..temp laganih 24.
Zzzzzzzz

II DAN
Ujutro rano sve sunčano i malo mokra cesta..lagano kroz mjesto Trnovo..puna linija 30 ograničenje pravac ... 4 auta se vuku iz meni čudnih razloga a nigdi nikog..livi žmigavac i lagano 60 i vozi dalje..kad evo štrumfa sa lizalicom. Okrugla glava za tuč orahe..osmjeh lagani i mekog tona kuda jarane...a ja ..vozam se malo ..i on meni opali koliko prekršaja napravih..puna linija..škola..bla bla ..uzet vozačku i 400 km. Ja se umalo ne izvrnuh s motora..kaže ima i snimku..ja njemu..pa nema škole danas..a on ne šljivi..ukratko pitah možel bez bloka? I uz malo nečkanje dade ja njemu 20€ i osmjeh mu od uha do uha..zubi žuti ko da me sunce obasja..hahaha i pozdravih ga ikrećem prema NP Sutjeska..
Nema baš puno jer nisam išao do prašume Peručica nego provozao se do Tjentišta i popio kavu u obližnjem mini simpatičnom restoranu koji ima mini štekat od drva sa nadstrešnicom.
Ajmo dalje dok ne zavrući a već je bome upeklo..i onda prema Graničnom prijelazu  Šćepan Polje...i preko Tare. Tu sam prokuhao i čim sam prešao rijeku odmah u lipu drvenu kućicu na kavu i pogled na Drinu i Taru..fenomenalan osjećaj slobode i mira..nigdje mi se ne žuri.
Evo i link
https://www.google.hr/maps/place/Blue+River+Tara/@43.348038,18.845092,3a,75y,90t/data=!3m7!1e2!3m5!1sAF1QipNFlqNSum8q3XnzI536Y61O7PMlhKyZTIkNeFwc!3e27!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNFlqNSum8q3XnzI536Y61O7PMlhKyZTIkNeFwc%3Dw129-h86-k-no!7i3000!8i2000!4m8!1m2!2m1!1s%C5%A1%C4%87epan+polje+crna+gora!3m4!1s0x0:0x298ff5be27e97f05!8m2!3d43.3480379!4d18.8450919

Nakon zasluženog odmora krenuh prema Durmitoru uz rijeku Pivu..odlična cesta..prekrasni tuneli kao frižideri i fenomenalni kanjon i priroda i naravno prije Plužina jezero rijeke Pive..WooW ..poslika slike ko na razglednici.
I krenuh prema Trsi selo na 1450m prema Žabljaku...
Evo i link
http://www.montenegro.com/smjestaj/pluzine/Eko_kamp_Trsa.html

Vidim dva restorana..livo par auta desno 3 motora..ja odmah na desni restoran i tri mlađa momka mojih godina sjede i lagano pijuckaju kavu.
Javio im se i odma uzvratili i lagano pričica ...kad jedan od njih bio u Brelima na susretu Stromaša i onda se obostrano sjetili da se već upoznali..i udri 2 ure po janjetini u medovini..bome bila za prste lizat a okolo zelenilo ..čisiti zrak i miris prirode..okruženi brežuljcima i temp 24 za guštat.
Ispričali se ko da se znamo godinama i ljudi su ili stvarno super društvo neopterećeni i željni vožnje i uživanja u prirodi i nedaju ništa platiti..al vratim ja u Splitu ..bit će prilike ;)
Došlo vrime za ić niz planinu i putovi nam se razilaze..al neće oni da ja idem sam pa mimo svog plana idu me otpratiti dužim putem do Nikšića ,,samo" nekih 100 km
I krenusmo prema Žabljaku i nisam mogao da se par puta ne zaustavim jer tamo stvarno imaš šta slikat..a svaka slika ko razglednica..sami pašnjaci planine brdašca i jedan uski vijugavi puteljak koji vodi do Sedla 1907m nm
Evo i link
https://www.google.hr/search?q=sedlo+durmitor&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjnxdiE74bVAhWID8AKHf7YAuoQ_AUIBigB&biw=1280&bih=642#imgrc=TyDOpzlEbq7XbM:

Eto nas u Nikšiću i nakon još jedno oproštajnog pića se pozdravili i ja ode spavat.
III DAN
Sutra rano ujutro pakiranje i oko mene malo čupavo slatko biće Boo i probudio cilo susjedstvo.
Krećem prema Trebinju i na granici samo ...kuda? ..ja kažem vraćam se doma ...prolazi..ni dokumente nije pogleda.. Kava u Trebinju i dalje prema Ljubuškom..kupalište Čeveljuša
Evo i link
https://www.google.hr/search?q=kupali%C5%A1te+%C4%8Develju%C5%A1a&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj4w-bN8IbVAhUKAsAKHTlSC5gQsAQIJg&biw=1280&bih=642

E tu sam se prvo najeo..pa popio par kava..pa se vjerovali i okupao iako baš ne volim hladnu rijeku..a Trebižat je rijeka koja je tu najtoplija..ne baš topla ali na vanjskih 37 bome je bila super...
Sačekao da padne sunce i mrknuo još palačinke i 17:30 put Splita.
Dođem ja na granični prijelaz Bijaču i kad sam vidio da je temp na motoru 39 opleo po gasu 160kmh i doma ispred portuna u Splitu bio za sat i 15 min i tako nakon 3 dana i preko 900 km svudi pođi kući sretan dođi :)
Aj živili!!! :)

Poslano sa mog SM-T585 koristeći Tapatalk


Ponti


Peco

Citat: Ponti  u Srpanj 29, 2017, 10:29:09

Hahahaa kakav optimist   :buahaha:
Normaljno. Tek sam poceo zivit [emoji12]


Sent from my iPhone using Tapatalk

zorro

Citat: Peco  u Kolovoz 03, 2017, 11:08:52
...ja odmah na desni restoran i tri mlađa momka mojih godina sjede...
:smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Peco

Citat: zorro  u Kolovoz 03, 2017, 12:22:31
:smijeh:
Paa eeeee , dobro i realno opisao 🤣

Poslano sa mog SM-T585 koristeći Tapatalk


fatboy


Peco


vedran


Peco

Ma bas sam gusta i bas mi dobro sto bijah solo. Odmorio i dusu i tilo. [emoji41][emoji965]


Sent from my iPhone using Tapatalk

zare

Peco svaka cast  :thumbup:
Morao bi i ja probat sam, al jebaj ga men se ni na pivu nece samom  :beer:

Peco

Citat: gianni  u Kolovoz 04, 2017, 10:01:56
Suprer giro Peco :bravo:
Znaci jos uvijek ima loseg makadama na potezu Blidinje Jablanica? necu tamo sa ljimuzin :huh:
Yap..ko voli se drdat taman [emoji4]

Poslano sa mog SM-T585 koristeći Tapatalk


Špoki

Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Peco

Citat: zare  u Kolovoz 04, 2017, 10:17:17
Peco svaka cast  [emoji106]
Morao bi i ja probat sam, al jebaj ga men se ni na pivu nece samom  [emoji481]
Ma na putu uvik imas za prikljucit se a evo vidis da i za pojist uvik netko naleti [emoji6]

Poslano sa mog SM-T585 koristeći Tapatalk


Mrki


zorro

..šteta samo za ovo:

Citat:nisam išao do prašume Peručica nego provozao se do Tjentišta

Meni je ona priroda i oni vidikovci gore..VRH  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: