Ugradnja Nissin 4-klipnih klješta na malog Stroma, ili ti kako se pravi Fanta

Autor Saxi, Ožujak 16, 2018, 00:10:04

« natrag - naprijed »

Saxi

Kako sam ljubitelj lude i vesele vožnje odavno imam zelju ispraviti propust Suzuki inženjera koji već jako dugo ignorišu kilave kočnice u malog Smora. Dugo sam čitao o tuđim iskustvima, upijao savete i namesti mi se sudbinski fino da mađioničar Bugi skida i prodaje svoja aftermarket Nissin 4klipna klješta sa adapterima... Napravio je drugarsku cenu  i plus obećao sebe za glavnog izvođača radova, a kasnije i pristao da neplanirano maltene zanocimo zajedno kod mene u garazi, velikodusno nema šta, skidam kapu za ovaj prijateljski gest [emoji4]
U maloj i tesnoj garazi uspeli smo da strpamo sav alat, optimizam, malo ukusnih zalogaja, koju kapljicu raznih napitaka, njegovo znanje, moje sprdanje i masu dobrog raspoloženja i potoke Ipone Dot 4 ulja za kočnice [emoji39]
Priča je počela ispisavanjem starog ulja i demontažom Tokico klješta, otkacinjanjem creva... slike govore više od reči. I tako smo usput bili svedoci toga kako se pravi Fanta napitak [emoji2][emoji3][emoji2]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Saxi

Nova klješta su maltene duplo veća i lepša a unutra su crvene Brembo pločice, prava boja za muški motor [emoji39]
Pošto smo razgolitili prednju viljušku i diskove, pristupili smo stavljanju distancera na koje smo ukacili nova klješta i prikopcali stara creva.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Saxi

Evo i očite razlike u veličini i estetici, sa leve strane sve skopcano po  želji srpskih nindži, a sa desne sve OEM kako su japanske mindze stavile u fabrici. Prihvati za creva su opušteni i moraćemo naknadno da stavimo po komad lima kako se creva ne bi savijala i mučila [emoji16]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka



Saxi

U medjuvremenu se kociono ulje malko razlilo pa zbog Bugijeve pedanterije odlučujemo da u igru ubacimo i bocu Brake Cleaner-a kako bi sve sigurnosne mere bile ispoštovane, a vozač zakočio kad ustreba. Pošto smo bili jako žedni i veseli, još smo malo Fante natocili, da se podmažemo na sve nacine [emoji2]
A onda je krenulo drndanje, drukanje, pumpanje, smaranje, samaranje kočnice sve sa željom da se istisne vazduh iz sistema i sama kočnica stvrdne, što nam baš i nije išlo od ruke. Naime Bugi je kod sebe na svojoj 1000 nadrukao toliko kočnicu da kad se pokuša stegnuti ručica, slobodan hod je bio jedva primetan, dok se posle nekoliko sati timskog onanisanja, uz izmenu uloga, jedan je drukao a drugi na jednim pa drugim klještima naizmenično otvarao i zatvarao srafic na sisici koja je bljuvala retko mehurice, češće ulje... Na kraju smo zamenili ručicu kočnice originalnom, i posle nekoliko sati došli do toga da ručica po stiskanju predje maltene 2/3 puta ka rucici što se najbolje vidi i na zadnjoj slici koji smo napravili. Moj mali ima ABS, a Bugijev veliki brat nema dal je to razlog ili ne, vreme ce pokazati šta smo uradili [emoji4]
U sreći zdravlju i veselju rastali smo se a sutradan sam isterao belo tele iz stale, nisam silovao kočnicu dok ne nalegnu pločice na disk, ali ono blago kočenja i vožnje koju sam napravio čini mi se da se već oseti boljitak i da bolje kopa u mestu, sacekacu prvi lepi dan da napravim jos malo kilometraze a onda izjurimo na put pun krivina i vidimo kolika je zaista razlika [emoji4]
Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Osy

Isti si ko i ja kad radim sa Bajkijem... :ooda: :smijeh: Osy, de pridrži bocu, nategni crijeva, dodaj ključ, usmjeri lampu :buahaha:...neš ti vajde od mene :gimme5:

Black Betty

Prepostavka je majka zajeba

agolac

Je, razlika je u putu ručice na DL1000 i 650ABS. Super ste to odradili  :gimme5:

Ja sam bio općenito nezadovoljan s ABS i nissin kaliperima dok nisam promjenio master cilindar. Bilo mi je nekako previše mekano. Ne znam, možda sam loš u odzračivanju tih ABS modela...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Suki

:moto2:

098 9232180

keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

zorro

Citat: Saxi  u Ožujak 16, 2018, 00:32:08
Naime Bugi je kod sebe na svojoj 1000 nadrukao toliko kočnicu da kad se pokuša stegnuti ručica, slobodan hod je bio jedva primetan, dok se posle nekoliko sati timskog onanisanja, uz izmenu uloga, jedan je drukao a drugi na jednim pa drugim klještima naizmenično otvarao i zatvarao srafic na sisici koja je bljuvala retko mehurice, češće ulje... Na kraju smo zamenili ručicu kočnice originalnom, i posle nekoliko sati došli do toga da ručica po stiskanju predje maltene 2/3 puta ka rucici što se najbolje vidi i na zadnjoj slici koji smo napravili. Moj mali ima ABS, a Bugijev veliki brat nema dal je to razlog ili ne, vreme ce pokazati šta smo uradili
Nisi vjerojatno na srednjaku pročitao temu kad sam i ja stavljao takva ista klješta na KLV-a
Dakle..problem je u tome kad stavljaš druga klješta, a koja su potpuno "suha" i kad u njih sipaš ulje..u nekakvim čoškovima uvijek ostane malo zraka i ručica je skroz premekana..toliko da si uštipiš prste pri kočenju
..to se uglavnom može riješiti punjenjem sistema odozdo..sa pumpom..ali kad već niste koristili tu specijalnun pumpu kao ni ja..problem se riješava na drugi način..pazi sad dobro:

Znači..uzmi nekakvu manju GURTNU (ne onu veliku debelu za kamione :) ) ..nadrukaj dobro ručicu kočnice i kad bude koliko-toliko tvrda ..obuhvati gurtnom ručicu kočnice i ručku gasa..i dobro stegni..ostavi tako 10-ak sati..nakon toga otpusti..opet nadrukaj..i opet ostavi npr. preko noći.
Ponovi taj postupak 2-3 puta ..i rućica kočnice će ti biti tvrda kao na originalu ..jer će taj zrak iz tih jebenih ćoškića pod pritiskom lagano i postepeno ići prema gore (posudici) i postepeno će sve izaći (zato velim da gurtnu koristiš sljedećih par dana svaki put kad ne budeš vozio..ili preko noći)

Čujemo se za par dana da napišeš rezultat  ;)

:beer:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

fatboy


Osy

Citat: zorro  u Ožujak 16, 2018, 07:38:30
Nisi vjerojatno na srednjaku pročitao temu kad sam i ja stavljao takva ista klješta na KLV-a
Dakle..problem je u tome kad stavljaš druga klješta, a koja su potpuno "suha" i kad u njih sipaš ulje..u nekakvim čoškovima uvijek ostane malo zraka i ručica je skroz premekana..toliko da si uštipiš prste pri kočenju
..to se uglavnom može riješiti punjenjem sistema odozdo..sa pumpom..ali kad već niste koristili tu specijalnun pumpu kao ni ja..problem se riješava na drugi način..pazi sad dobro:

Znači..uzmi nekakvu manju GURTNU (ne onu veliku debelu za kamione :) ) ..nadrukaj dobro ručicu kočnice i kad bude koliko-toliko tvrda ..obuhvati gurtnom ručicu kočnice i ručku gasa..i dobro stegni..ostavi tako 10-ak sati..nakon toga otpusti..opet nadrukaj..i opet ostavi npr. preko noći.
Ponovi taj postupak 2-3 puta ..i rućica kočnice će ti biti tvrda kao na originalu ..jer će taj zrak iz tih jebenih ćoškića pod pritiskom lagano i postepeno ići prema gore (posudici) i postepeno će sve izaći (zato velim da gurtnu koristiš sljedećih par dana svaki put kad ne budeš vozio..ili preko noći)

Čujemo se za par dana da napišeš rezultat  ;)

:beer:
:thumbup: :bravo: :gimme5:
Btw.vidiš da si falio  ;)

Milanezi

Citat: zorro  u Ožujak 16, 2018, 07:38:30
Nisi vjerojatno na srednjaku pročitao temu kad sam i ja stavljao takva ista klješta na KLV-a
Dakle..problem je u tome kad stavljaš druga klješta, a koja su potpuno "suha" i kad u njih sipaš ulje..u nekakvim čoškovima uvijek ostane malo zraka i ručica je skroz premekana..toliko da si uštipiš prste pri kočenju
..to se uglavnom može riješiti punjenjem sistema odozdo..sa pumpom..ali kad već niste koristili tu specijalnun pumpu kao ni ja..problem se riješava na drugi način..pazi sad dobro:

Znači..uzmi nekakvu manju GURTNU (ne onu veliku debelu za kamione :) ) ..nadrukaj dobro ručicu kočnice i kad bude koliko-toliko tvrda ..obuhvati gurtnom ručicu kočnice i ručku gasa..i dobro stegni..ostavi tako 10-ak sati..nakon toga otpusti..opet nadrukaj..i opet ostavi npr. preko noći.
Ponovi taj postupak 2-3 puta ..i rućica kočnice će ti biti tvrda kao na originalu ..jer će taj zrak iz tih jebenih ćoškića pod pritiskom lagano i postepeno ići prema gore (posudici) i postepeno će sve izaći (zato velim da gurtnu koristiš sljedećih par dana svaki put kad ne budeš vozio..ili preko noći)

Čujemo se za par dana da napišeš rezultat  ;)

:beer:
Na originalu je isto mekana ručica.
Mislim da je problem u master cilindru, kao što je Agolac rekao.

Toni

Koliko se ja razumijemu odzracivanje kod ovakvih problema jedini ljek je malo tapkati po kaliperima
da se zrak izbaci vanka. Strpljenja svakako treba i sta se mene tice ja bi sve pustio da gravitacija odradi. Odpustis cicu na klista i lagano lupkas po njima dok ne nestane muehurica. U isto vrime vodis racuna da ti ne nestane kocione tekucine u rezervaru gore.Bila ona pod tlakom ili ne zaista ne bi trebalo imati veze.
Nije mi nista.