Ugradnja Nissin 4-klipnih klješta na malog Stroma, ili ti kako se pravi Fanta

Autor Saxi, Ožujak 16, 2018, 00:10:04

« natrag - naprijed »

zorro

Citat: Milanezi  u Ožujak 16, 2018, 09:17:26
Na originalu je isto mekana ručica.
Mislim da je problem u master cilindru, kao što je Agolac rekao.
..kako god..on će ovim sistemom kojeg sam napisao dobiti kao što je imao na originalu.

Citat: Toni  u Ožujak 16, 2018, 10:23:53
Bila ona pod tlakom ili ne zaista ne bi trebalo imati veze.
Želiš reći da sam šarlatan i ovo što pišem iz osobnog iskustva nije točno  :huh:
Tjedan dana sam kuckao gumenim čekićem po čerljustima..što sve i čekao da gravitacija odradi svoje..i dok nisam napravio ovo što sam napisao nije bilo pomaka. Tek nakon 3-4 puta kad sam držao preko noći gurtnom stisnutu ručicu..dobio sam tvrdoću kao na originalu.

Mošte vi pisat što hoćete..al sačekajte 1. da Saxi proba pa onda komentirajte  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

Znači..srpski forum na kojem sam naišao na ovu caku ..prije 3-4 god. kad sam kak rekoh i sam bio već izludio nakon izmjene kalipera

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Stjepko

To sve isto ugradio i nikakvih problema. I poluga kočnice jako mal hod,i tvrda. Neki probali u Brestovcu. Brembo pločice crvene skinuo jer kočenje nije baš bilo nešto. Zamjenio ih EBC hh.S tim da s ovim svim izmjenama pločice hvataju veču površinu diska.

Stjepko

S ebc pločicama bolje koči,zaboravi napisat.Zizu je probo sve somare pa može komentirat kočnice.

Saxi

Hvala Zorro, uvek si bio pun nekih dobrih fora i fazon a, pokusacu pa javljam rezultate, samo da pazarim gurtne i krecem u akciju [emoji4]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


SirOliver

EBC pločice bi trebale biti oznake EBC FA158HH, Tako je na mojim četveroklipnim Tokico. Za Nissin su iste?
" ...da bi bio star i mudar, prvo moraš biti mlad i glup..."


zander

Ne treba ti gurtna...moze i kais za pantalone ili bilo sta....moze i neka lepljiva traka ona srebrna....nategnes, pljunes i zalepis... :thumbup:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Saxi

Idem veceras do garaze, nasao sam konopce, jos samo da ga dobro opljunem i prelazim u akciju [emoji16]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka



Bagy

Može jedan usporedni test kočenja kad bude sve gotovo? Mali Strom vulgaris vs. Nissin?! Baš me zanima...  :thumbup:
mob: 095/573-6874

Saxi

Može sve, samo se čeka lepo vreme a do tada, siđem u garažu, drukam 2 minuta ručicu, stisnem je do kraja i zavežem i tako odstoji do sutra, pa onda ispočetka, dal se šta promenilo nemam pojma, videćemo kad otopli i izađem na ulicu  :)

Saxi

Evo utisaka, da koči bolje, koči, u smislu da ne treba više da stiskam kao lud da bi zakocio, stim da sam vezivao I drukao kočnicu 5x po 2 dana I ostavljao je zavezanu da vazduh otperja, ali iskren da budem neku razliku nisam primetio, u smislu da mi je kočnica tvrda kao ćuna, ali da koči bolje koči to je primetno. Voleo bih i cilindar da promenim pa da vidim onda razliku, ali o tom po tom [emoji848]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


zorro

Kad kočiš s 2 prsta..nebi smio ni dotaknuti , a kamoli uštipiti ostatke prstiju oko ručke gasa
Ako je toliko mekana (veliki hod) onda definitivno nešto nije dobro  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Osy

Citat: zorro  u Travanj 15, 2018, 15:26:01
Kad kočiš s 2 prsta..nebi smio ni dotaknuti , a kamoli uštipiti ostatke prstiju oko ručke gasa
Ako je toliko mekana (veliki hod) onda definitivno nešto nije dobro  :huh:
Vrijeme je da nas posjete i da ti to škicneš ;) :thumbup: