Ugradnja Nissin 4-klipnih klješta na malog Stroma, ili ti kako se pravi Fanta

Autor Saxi, Ožujak 16, 2018, 00:10:04

« natrag - naprijed »

Mrki

Citat: Suki  u Veljača 18, 2019, 08:03:16
...negdje ljeto?! :) :tongue:
Skoro.. ali ne.. riješavam to što prije.. dopizdilo mi gledati sve kako se voze a ja ništa..

Toni

Nadam se da si uzeo sa 4 plocice i ako nisi da ces staviti bolju pumpu prednje brenze jer u protivnom mala je tu vajda od kocenja.
Nije mi nista.

Mrki

Uzeo obične, da ga jebš sa četveroklipnim i pletenim crijevima mora biti razlika..
Ne treba meni da kada sa jednim prstom pipnem kočnicu koči.. meni treba da kad stisnem sa punom šakom da koči, a sada to kada je dvoje i natovaren ne radi..

fatboy


Suki

...ja sem čul da zmotorem kaj dobro koči se budeš mam prevrnul prek guvernala. Kakti vele naši stari zagorci, buš napravil salto i ti i motor i to čak sa 100 na sat :belj:.
:moto2:

098 9232180

Mrki


Kierran

Opletene kočione cijevi - bez posebnog efekta na 650 K7. Ostatak kočionog sustava (prednjeg) stock osim EBC pločica.

Modulacija: slaba (kao i prije).
Snaga kočenja: v. modulacija, treba stisnuti krvnički da zakoči, što je bez ABSa na K7 prilično svanturistički potez.
Kočenje motorom: obavezno.

Kad počne sezona, ako netko s malim ima 4klipna kliješta, volio bi probati. Bilježim se sa štovanjem.

Saxi

I moj drugar je na K7 650, bez ABS-a,  stavljao opletena creva i kaže bačene pare, efekat maltene nikakav, a u pitanju je vrhunski majstor za aute, razume se u problematiku. On mi je savetovao da menjam kočioni cilindar pod obavezno, ali kad sam stavio 4klipna klješta preporodio sam se, krenuo da tražim cilindar ali ode Sneško kod drugoga tako da nisam isprobao, a sa više strana od vozača koji moto trke voze sam čuo da je promena kočionog cilindra pod obavezno.

zorro

Citat: Saxi  u Veljača 20, 2019, 11:23:08
I moj drugar je na K7 650, bez ABS-a,  stavljao opletena creva i kaže bačene pare
Ja to tvrdim i govorim godinama..al štaš ..uvik ima pametnijih..jel  :)
..Ta opletena crijeva mogu imati efekt jedino u slučaju da je netko tolika "šoferčina" da pregrije kočnice (kočionu tekučinu)
..e u tom slučaju gumena crijeva se šire, dok ova opletena NE..ili bar ne u tolikoj mjeri.
Tak da..sumnjam ja da ovdje s ovog foruma ikome baš baš trebaju opletena crijeva  :)


A četveroklipna klješta i BEZ PROMJENE MASTER CILINDRA definitivno rade posao i ako ne 3 x ..ono barem duplo bolje motor koči..pa što god Toni o tom mislio  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Mrki

Ja isto ne mislim da ću sa opletenim cijevima dobiti nešto osjetno, eventualno kada budem u dvoje natovaren u Alpama pa u slučaju pregrijavanja može biti situacija za osjetiti razliku.. ja ih mijenjam jer već kada ispuštam ulje i odspajam kočnice što ne bi i to promijenio..

Danijel 23

Kad buš složio brenze onda buš požalio! Prednji štapovi neče podržavat takvu silu brenzanja.

Toni

Citat: zorro  u Veljača 20, 2019, 11:43:09
Ja to tvrdim i govorim godinama..al štaš ..uvik ima pametnijih..jel  :)
..Ta opletena crijeva mogu imati efekt jedino u slučaju da je netko tolika "šoferčina" da pregrije kočnice (kočionu tekučinu)
..e u tom slučaju gumena crijeva se šire, dok ova opletena NE..ili bar ne u tolikoj mjeri.
Tak da..sumnjam ja da ovdje s ovog foruma ikome baš baš trebaju opletena crijeva  :)


A četveroklipna klješta i BEZ PROMJENE MASTER CILINDRA definitivno rade posao i ako ne 3 x ..ono barem duplo bolje motor koči..pa što god Toni o tom mislio  :thumbup:


Na moju zalost nemam sta ja mislit. Ja sam imao i mozda mi odabir klijesta nine bio dobar . Imao sam Brembo sa dvije plocice. Zakurac. A u drugom slucaju sam probao Brembo sa 4 plocice i bio odusevljen. Tako da nije sta ja mislim nego sta znam. Nisinova klista mozda budu bolja 🙏
Nije mi nista.

zorro

Citat: Toni  u Veljača 20, 2019, 22:38:00
Tako da nije sta ja mislim nego sta znam. Nisinova klista mozda budu bolja 🙏
A eto ja nisan imao četveroklipna..i nije mi ih Agolac dao đabaleska..i nisan ih sam ugrađivao..i nisan muku mučio dok ih nisam odzračio..i nisan nakon toga testirao i xy puta pisao o tome ..i nisan pretjerao ak sad opet kažem ..duplo bolje koče..pa što god ti mislio o tom  :P
:)  :beer:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ćoso

Brembo P4 34/34 = brutala


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Kierran

Citat: Saxi  u Veljača 20, 2019, 11:23:08
I moj drugar je na K7 650, bez ABS-a,  stavljao opletena creva i kaže bačene pare, efekat maltene nikakav, a u pitanju je vrhunski majstor za aute, razume se u problematiku.

Slažem se, ali ... eto, dobio opletence za rođendan, stiglo vrijeme za promjenu pakni pa sam ih stavio. Što da ne. Nisam očekivao nekakvu magičnu razliku.
Sljedeći korak većeg ulaganja u motor - diskovi + kliješta + kočioni cilindar.