Ugradnja Nissin 4-klipnih klješta na malog Stroma, ili ti kako se pravi Fanta

Autor Saxi, Ožujak 16, 2018, 00:10:04

« natrag - naprijed »

Saxi



ToWaRR

Pozdrav ekipa da malo dignem temu iz mrtvih :)
Vlasnik sam malog Stroma tek par dana i imam jedva 50km po gradu al več vidim da su kočnice za ukras (to več primječujem a zadnih 5 godina vozio vespu px :) )
Jučer sam se malo zeletio i naglo kočenje na semaforu je bilo škakljivo.

Uglavnom s obzirom da su mi prednje pločice lagano pri kraju ne znam što da radim, dali stavit EBC HH kao i svi ili ić na malo radikalnije i minjat klješta.

S novim klještima koja točno nabaljate ima li neki točan model ili što uleti, koliko inaće košta to zadovoljstvo i dali treba mijenjati crijeva ili je plug n play?
Po izgledu mi pari da stavljate od CBR600F ili Horneta 600 (RR ima radialna i to koči wow).

Toliko za sada :)

p.s. nisam novi u moto svijetu tako da znam što su dobre i loše kočnice. na prvu mi se pari da i Dominator sa jednim diskom bolje koči al dobro ovo su još prvi utisci
Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

Ponti

Citat: ToWaRR  u Kolovoz 11, 2020, 08:22:04
Pozdrav ekipa da malo dignem temu iz mrtvih :)
Vlasnik sam malog Stroma tek par dana i imam jedva 50km po gradu al več vidim da su kočnice za ukras (to več primječujem a zadnih 5 godina vozio vespu px :) )
Jučer sam se malo zeletio i naglo kočenje na semaforu je bilo škakljivo.

Uglavnom s obzirom da su mi prednje pločice lagano pri kraju ne znam što da radim, dali stavit EBC HH kao i svi ili ić na malo radikalnije i minjat klješta.

S novim klještima koja točno nabaljate ima li neki točan model ili što uleti, koliko inaće košta to zadovoljstvo i dali treba mijenjati crijeva ili je plug n play?
Po izgledu mi pari da stavljate od CBR600F ili Horneta 600 (RR ima radialna i to koči wow).

Toliko za sada :)

p.s. nisam novi u moto svijetu tako da znam što su dobre i loše kočnice. na prvu mi se pari da i Dominator sa jednim diskom bolje koči al dobro ovo su još prvi utisci

S honde sam bio prešao na malog stroma, nakon 4-5 godina sam se naviknuo na loše kočnice, tako samo malo strpljenja :smijeh:

zare

Nauči se stiskati kočnicu muški, onda i nekako koči   ;)
Jedino sam ja imao gadnih problema kad sam kupio novu somaru, kočio sam ko budala  :smijeh:
Čak sam mislio da s prednjim krajem nešto nije u redu koiko je tonuo, žena je redovito lupala kacigom u moju  :smijeh:
Nisam znao normalno stisnuti kočnicu  :)

Ćoso

Imaš već tema o kočnicama (ja sam imao Brembo P4/P4 i kočio je brutalno, međutim papao je i diskove (stavio ja i TRW, pa i njih papao)), pa pogledaj.


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Suki

Citat: zare  u Kolovoz 11, 2020, 08:35:17
Nauči se stiskati kočnicu muški, onda i nekako koči   ;)
Jedino sam ja imao gadnih problema kad sam kupio novu somaru, kočio sam ko budala  :smijeh:
Čak sam mislio da s prednjim krajem nešto nije u redu koiko je tonuo, žena je redovito lupala kacigom u moju  :smijeh:
Nisam znao normalno stisnuti kočnicu  :)

Navika je zajebana stvar.
Ja isto tako s drkanjem :huh:. Drko sam ko manijak i onda kad sam upoznao curu i krenio umakat i dalje sam uz umakanje nastavio drkat :-\.
I dan danas, uz 20+ godine redovnog umakanja, ja i dalje volim bacit drkicu :)...tak da, jbg, navika je zajebana stvar :bzvz:...
:moto2:

098 9232180

Ponti

Citat: Suki  u Kolovoz 11, 2020, 09:14:33
Navika je zajebana stvar.
Ja isto tako s drkanjem :huh:. Drko sam ko manijak i onda kad sam upoznao curu i krenio umakat i dalje sam uz umakanje nastavio drkat :-\.
I dan danas, uz 20+ godine redovnog umakanja, ja i dalje volim bacit drkicu :)...tak da, jbg, navika je zajebana stvar :bzvz:...

.... a sada malo upoznaj nas i s gey iskustvima  :buahaha:

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Black Betty

Prepostavka je majka zajeba

Danijel 23

Citat: Black Betty  u Kolovoz 11, 2020, 09:49:47
Ja stavio radialnu pumpu,lijepo grize za diskove....
Pa reci čovjeku koji model, mm il sa kojeg motora.

ToWaRR

Dobro ne očekujem čuda ali bi volio da bolje koći a da ne potrošim tonu para na motor star 15godina :)
Gledao bi ako di ulete polovna klišta koja preporučite ili da samo pakne prominim (ne znam koja su trenutno).
Koliko sam vidio klišta se nađu za cca 500 do 700kn (ako sam vidio dobra klišta) + pakne, a samo pakne za več postoječe je investicija cca 450kn koliko sam uspio vidit.
Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

zorro

Najbitniji su ti adapteri ..a kliješta više manje odgovaraju od hrpe modela
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Black Betty

Kliješta su manje bitna(boje bi bilo da su neka bolja,al ...),ja stavio opletena kočiona crijeva ,radialnu pumpu od Kawasakia Z 750...
Prepostavka je majka zajeba

jeeves

Pašu kaliperi sa SV1000 i sa GSXR 600/750 prije nego što su prešli na radijalne.
Nissinove sa CBR600F bi trebale također pasati, ali je adapter drugačiji.

Cosmo prodaje adaptere za Tokico i Brembo kalipere.

https://www.cosmo-accessories.com/brands-2/suzuki/dl-650-v-strom-2004-2011/caliper-adaptors-158-detail

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk