Ugradnja Nissin 4-klipnih klješta na malog Stroma, ili ti kako se pravi Fanta

Autor Saxi, Ožujak 16, 2018, 00:10:04

« natrag - naprijed »

Black Betty

Prepostavka je majka zajeba

ToWaRR

Kako vec svi znate nema pravog mestra bez brusilice, tako je bilo i odi :)
U svakom slucaju promijenio klip i razlika je vec ocita ovako nasuvo tako da bi svima preporucija da to promine sa iducon izmjenom ulja, bar ovima na 50t km i vise :) nije neka investicija a znaci. Klip je 350kn originalni a popust koliki uvatite.
Slijede slikice

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

ToWaRR

Teska srca priznajem poraz. Nisan uspija odzracit, trebat ce mi necija pomoc pogotovo za livu stranu koju jedva mogu dosec. Pozitivna stvar je da nigdi nista ne curi, bar za sad [emoji14]
Eto toliko od mene.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

zorro

Citat: ToWaRR  u Rujan 18, 2020, 16:24:53
Teska srca priznajem poraz. Nisan uspija odzracit, trebat ce mi necija pomoc pogotovo za livu stranu koju jedva mogu dosec. Pozitivna stvar je da nigdi nista ne curi, bar za sad [emoji14]
Eto toliko od mene.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Dobro napumpaj na tvrdo i onda ovak s gurtnom stegni i ostavi prek noci..malo katkad kvrcni po kljestima s gumenim cekicem il vec nekim drvetom..
2. dan provozaj..stisci non stop i pumpaj kocnicu..uvece opet stegni gurtnom i ponovi sve isto
Tak 3-4 dana i taj jebeni mjehuric kiji se uvijek negdje sakrije..izaci ce
Provjeren recept..tak sam i ja isto morao kad sam mijenjao kocnice kao i ti.

Poslano prek one stvari

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

ToWaRR

Mislin da je problem u livoj jer iz desne je izaslo masu zraka, a iz live nisan bas uspija. Pokusat cu u dvoje i naravno bit ce nesto i po tvojoj recepturi

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

ToWaRR

Zorro nisi reka samo jednu stvar, nakon te tvoje torture od 24 sata jesi onda odzracija sistem ili se samo popravilo? Tj. Zrak otisa u casicu

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

zorro

Citat: ToWaRR  u Rujan 18, 2020, 17:55:57
Zorro nisi reka samo jednu stvar, nakon te tvoje torture od 24 sata jesi onda odzracija sistem ili se samo popravilo? Tj. Zrak otisa u casicu

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Ne..nisam nista odzracivao poslije..nego kad stegnem gurtnom cesto sam kvrckao gumenim cekicem po kljestima..ali oprezno da ti nebi pukle jer su tak napumpane pod pritiskom
I nakon 3-4 dana je bilo sve super

Poslano prek one stvari

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

ToWaRR

Jel itko pokusa odzracit kocnice obrnutom metodom? Od dole prema gore. Mislin da bi tako lakse i prirodnije izvuka zrak

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

zorro

Citat: ToWaRR  u Rujan 18, 2020, 22:22:54
Jel itko pokusa odzracit kocnice obrnutom metodom? Od dole prema gore. Mislin da bi tako lakse i prirodnije izvuka zrak

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Definitivno je bolje..ali isto ostane zraka..nedavno me Livio zvao i imao isti problem kao ti..a i taj ABS zna zezat..tesko odzracit ak ga ima
Nisam se cuo nakon toga s njim..preporucio sam mu isto kao i tebi..bas cu ga zvat sutra da cujem kak je proslo

Poslano prek one stvari

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

ToWaRR

Sinila mi je jos jedna ideja, otkacit buzire i klista tako da buziri budu ravni i onda vratit klipove u celjust da se istisne svo ulje i zrak iz celjusti. I to pokusat dva tri puta. Tako da ulje ide naprid nazad. Nadan se da bi to moglo pomoc. Ali naravno to cu u dvoje radit. Ako to ne uspije onda iden zicat ko jma pumpu.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

ToWaRR

Evo update. Stavija san stisnutu kočnicu 12 uri i ujutrop je bilo dosta bolje. Međutim pokušao sam malo još odzraćit i zrak nije izlazio ali je posli opet bilo lošiji osječaj na kočnici.
Što se tiće kočenja bolje je, bolji osječaj ma da još nije to to jer nisu pločice još nalegle na disk jer ove vataju više diska.

Međutim da se vratim usporedio sam kočnicu na položaju 2 sa drugim stromom i u mene je malo slinavija ali to mogu prepisat tome što je u mene 4 klipa. Na poziciji 1 je super.
Međutim (po treći put) :D primjetia san da mi slini na sisi i to san prepisao tome da sam je jutros opet odzraćija i da nisam dobro obrisa. Međutim (po četvrti put) nakon vožnje vidim liva opet balava. Pogledam malo bolje i skužim da mi obe sise bale sa vanjske strane (na navoju, koja je vjerovatnost da obe) i kada vratim prašnik (kapicu) kroz navoj klizne kap, u jednom trenutku čak i mjehurić.

Tako da sam sve napravio školski ali me očito sise zahebaju, samo se strah da nije dosjed na klištima sjeban i dali je to moguće i kako? Dali bi pasale sise sa starih klišta?
Ima li ko kakih iskustava?
Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

Ćoso


zorro

Nije ni za čudit što ti sline sise (odzračnici) kad si odzračivao 7653 puta  :bzvz:
Ja ti lipo pišem šta da radiš..kad stegneš da naraniš svinje i niš ne diraš..a ti svako malo ideš na odzračivanje..i naravno..vjerojatno svaki put pustiš opet malo zraka u sistem
Kupi nove sisice/dojke/grudi/odzračnike...kako god..
Imaj ulja u posudici..odšarafi ih na brzaka i isto tak na brzaka stavi nove ..i opet provjeri da ima ulja u posudici8toj najbitnije) i vidi dali sline..ak sline..onda si sjebo navoj u čeljustima  :-\
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

ToWaRR

Nije 7653 puta nego 2 puta. U petak i jutros i naravno ne stezem ko sivonja jer su celjusti od aluminjija.
Uostalon tek san jutros i skuzija da cure, mozda su i u petak curile samo nisan vidija.
Ne skaci na zakljucak tako brzo.
Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke