Kišno odijelo

Autor iviccaa, Ožujak 21, 2018, 20:44:45

« natrag - naprijed »

iviccaa

Neke Held jakne imaju unutarnju Goretex podstavu koju mozes obuci preko normalne jakne, sigurno se neces znojiti u tome. [emoji6][emoji106]

iviccaa

Citat: tibertov  u Ožujak 21, 2018, 21:16:04
Jednodjelno Proof iz Louisa...Morao kupit jer mi  na Grossu propisalo stara ixs kisna obleka.
Jesi testirao vec, kakvo je?
Nemam volje dati 150€ za neko fancy kisno odijelo.[emoji16]

tibertov

Jesam, odmah cim sam izasao iz louisa je bio pljusak...sve ok

Danijel 23

Citat: tibertov  u Ožujak 23, 2018, 09:36:59
Jesam, odmah cim sam izasao iz louisa je bio pljusak...sve ok
Kolko km, sati, autocesta il samo si stajo ispod Louisova suncobrana?

iviccaa

[emoji106]

Ako se dobro sjecam, bila je neka prica na motori.hr da 1-dijelna pucaju u podrucju prepona, da je zato bolje 2-dijelno?

Danijel 23

Preporučam zaštite:
- za 1 dan: pvc vreča od smeća CRNA 120 lit....tak dolazš naveče doma i sve je ok,
- 2-5 dana: obleka sa goretext podstavom koja je se da skidat
-5 i duže: profi dvodjelno kišno jer ni goretex u tim uvijetima nije svemoguć.

U ovoj preporuci nisu uljučena odjela ala Touratech, Klim....i ostali koji koriste svemrski mterijal-štof.

Josip-Sepp

glas za dvodjelno  :thumbup:

uspio sam strgati jednodjelno, razvalio ih u području jaja i onda  počelo promakati
na kraju imaš osjećaj da voziš sa jajima u kanti hladne vode

ovo jednodijelno je jako nepraktično,ne možeš u istom ternutku držati gornji dio kombinezona da ti se ne vuče po podu drugom rukom držati jednu nogavicu i onda sa čizmom pokušati pogoditi nogavicu......pa ti onda noga zapne u pola nogavice, pa onda spustiš tu nogu na pod da ne bi pao, pa kad si je spustio trebaju ti obje ruke da navučeš nogavicu i onda spustiš gornji dio kombinezona da padne na pod......... pa sto kuraca s tim jednodijelnim
u jednom takvom pokušaju sam razvalio podjajčani dio i počeo je propuštati............i to je bio kraj

kupio sam lijepo veliko dvodjelno kišno odijelo   :thumbup:

gogs


keko

Imam proof iz louisa dvodjelni već 4-5 godina, nigdje ne pušta i prezadovoljan
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

beli

da, proof iz lujsa, dvodijelni, 12 godina, radi bez greške. Da je još rupa na leđima ..... e da je ...
Dok je Pruffa ne boj se kiše, super dihta al slabo diše ! Preporuka  :thumbup:
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Ćoso

Ako se ne želiš zafrkavati (imao sam 2 prije ovog) odmah uzmi https://www.revzilla.com/motorcycle/revit-cyclone-2-h2o-rain-jacket i miran si

agolac

Citat: Danijel 23  u Ožujak 23, 2018, 09:55:10
Preporučam zaštite:
- za 1 dan: pvc vreča od smeća CRNA 120 lit....tak dolazš naveče doma i sve je ok,
- 2-5 dana: obleka sa goretext podstavom koja je se da skidat
-5 i duže: profi dvodjelno kišno jer ni goretex u tim uvijetima nije svemoguć.

U ovoj preporuci nisu uljučena odjela ala Touratech, Klim....i ostali koji koriste svemrski mterijal-štof.

Ja drugačije razmišljam.

Goretex odijelo je bacanje para a ako je integrirano samo se kuhaš po ljeti. Pa onda te jebe pranje membrana. Pa u crkvi molitva da ne propusti itd. Tako da:

1 dan : kad počne padat, kišnjak
2-5 dana : kad počne padat kišnjak
5 i više : kad počne padat, kišnjak.

;)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Citat: agolac  u Ožujak 23, 2018, 17:27:35
Ja drugačije razmišljam.

Goretex odijelo je bacanje para a ako je integrirano samo se kuhaš po ljeti. Pa onda te jebe pranje membrana. Pa u crkvi molitva da ne propusti itd. Tako da:

1 dan : kad počne padat, kišnjak
2-5 dana : kad počne padat kišnjak
5 i više : kad počne padat, kišnjak.

;)
:smijeh:  :beer:
Slažem se jer fakat goretex nije svemoguć, al i ako propusti i kao DEFEKTAN je nendjebiv za hladnoću tj vjetar!!!

iviccaa

Citat: Ćoso  u Ožujak 23, 2018, 17:19:23
Ako se ne želiš zafrkavati (imao sam 2 prije ovog) odmah uzmi https://www.revzilla.com/motorcycle/revit-cyclone-2-h2o-rain-jacket i miran si
[emoji106]
Ovo izgleda dobro, a nije puno skupo.
Kako ide s veličinama?
Uzeti istu kao i moto odijelo ili ipak broj veće?
I žena i ja smo u Revitu, zgodno bi bilo naručiti online.

Grba

Ja uzo u Dechatlonu kišno biciklističko dvodjelno, 300kn. Pretprošle godine kad sam išo za Estoniju 6 dana opći potop, nije propustilo
098 737 604