Akceleracije pri kočenju motociklom

Autor agolac, Travanj 24, 2018, 20:37:53

« natrag - naprijed »

agolac

Which is your more important brake? We hope that everyone knows that the front brake provides most of your motorcycle's stopping power. Testers using both brakes on conventional braking systems made stops with a mean deceleration of .776 G. With just the front brake, that dropped to .711 G. But if they used only the rear brake, their stops developed a mere .425 G. That even applied to bikes with linked braking systems (LBS), which typically apply both brakes when the foot pedal is pressed. Using the pedal only developed .583 G, but using both controls brought braking force to .74 G. However, using just the front brake control on an LBS bike made only .44 G. So no matter what you ride, you should apply both brakes using both controls

Dakle kad kočite imate negativnu akceleraciju. Što veća negativna akceleracija manji put kočenja. Generalno, prema informacijama koje sam pronašao na netu, profi ekipa postiže negativnu akceleraciju od oko 0.8 G. Mi smrtnici smo puno lošiji, međutim za usporedbu, razlike kod kočenja:

Kočenje s obje kočnice = 0.776 G
Kočenje samo s prednjom kočnicom = 0.711 G
Kočenje samo s zadnjom kočnicom = 0.425 G
Kočenje kombiniranim kočnicama stiskanjem samo zadnje = 0.583 G
Kočenje kombiniranim kočnicama koristeći obje = 0.74 G
Kočenje kombiniranim kočnicama stiskanjem samo prednje = 0.44 G


Zaključak. Ako ne kočite s obje, može vam se desiti da ste koji metar prekratki te pogodite prepreku. :-\
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Dakle 1 G = 9.81 m/s2. Sve brojke ispod su 0.XX G
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

..aj ti to objasni forumskim mudracima Pontiju i Tibiju  :bzvz:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: zorro  u Travanj 24, 2018, 21:02:00
..aj ti to objasni forumskim mudracima Pontiju i Tibiju  :bzvz:

Teorija samoupravnog socijalizma je bila prekrasna, samo što je stvarnost bila potpuno drugačija .... tako i ovo, zadnja je za papke  :smijeh:

agolac

Citat: Ponti  u Travanj 24, 2018, 21:05:09
Teorija samoupravnog socijalizma je bila prekrasna, samo što je stvarnost bila potpuno drugačija .... tako i ovo, zadnja je za papke  :smijeh:

Pa ove brojke su stvarnost. Izmjereno  :buahaha:

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: Ponti  u Travanj 24, 2018, 21:05:09
Teorija samoupravnog socijalizma je bila prekrasna, samo što je stvarnost bila potpuno drugačija .... tako i ovo, zadnja je za papke  :smijeh:
..ti se zajebaješ..al se meni sad nešto pari ono tvoje uništavanje prednje gume više no zadnje..dok sam ja npr. pržio dvije zadnje, a tek jednu prednju ..ok..svi kažu da somara puno više potroši zadnju zbog momenta i snage koju kenja nema.
Ali tvoje uništavanje prednje gume puno više no zadnje je definitivno zbog kočenja samo prednjom..i naravno tu pridonosi puno tvoj stil vožnje (muški  :) )

..uči se ti polako koristit zadnju..i kad se navikenš..neš moć zamislit vožnju bez korištenja zadnje  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: agolac  u Travanj 24, 2018, 21:08:43
Pa ove brojke su stvarnost. Izmjereno  :buahaha:

Hoćeš reći da je samoupravni socijalizam bio halucinacija? I ja sam ga izmjerio, tj. osjetio na svojoj koži :)

zorro

Citat: Ponti  u Travanj 24, 2018, 21:10:39
Hoćeš reći da je samoupravni socijalizam bio halucinacija? I ja sam ga izmjerio, tj. osjetio na svojoj koži :)
..aj dobro je..šut..nis bio na golom otoku..znači bio si privrženo dijete socijalizma  :tongue:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: zorro  u Travanj 24, 2018, 21:10:14
..ti se zajebaješ..al se meni sad nešto pari ono tvoje uništavanje prednje gume više no zadnje..dok sam ja npr. pržio dvije zadnje, a tek jednu prednju ..ok..svi kažu da somara puno više potroši zadnju zbog momenta i snage koju kenja nema.
Ali tvoje uništavanje prednje gume puno više no zadnje je definitivno zbog kočenja samo prednjom..i naravno tu pridonosi puno tvoj stil vožnje (muški  :) )

..uči se ti polako koristit zadnju..i kad se navikenš..neš moć zamislit vožnju bez korištenja zadnje  ;)

Ohhh fuck ... i ti si me shvatio ozbiljno :smijeh:
Naravno da koristim i zadnju, ne uvijek ali ju koristim ... vidiš da zafrkavam forumski narod :buahaha:

zorro

Citat: Ponti  u Travanj 24, 2018, 21:12:34
... vidiš da zafrkavam forumski narod :buahaha:
..ma ko će tebe više pofatat ese zajebaješ il si ozbiljan  :bzvz:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: zorro  u Travanj 24, 2018, 21:12:01
..aj dobro je..šut..nis bio na golom otoku..znači bio si privrženo dijete socijalizma  :tongue:

Lako tebi pričati, nisi ti bio na informativnom razgovoru kod referenta za porijeklo imovine. A u jna jednom mjesečno na pričanju basni kod bezbednjaka.

Ponti

Citat: zorro  u Travanj 24, 2018, 21:13:41
..ma ko će tebe više pofatat ese zajebaješ il si ozbiljan  :bzvz:

Uvijek smrtno ozbiljan  :buahaha: :buahaha:

Osy


zorro

Citat: Ponti  u Travanj 24, 2018, 21:14:34
Lako tebi pričati, nisi ti bio na informativnom razgovoru kod referenta za porijeklo imovine. A u jna jednom mjesečno na pričanju basni kod bezbednjaka.
:P ..nisi ni ti bio kod zapovjednika doma jna na postojavanju 2 dana jer sam mu sinu slomio vilicu  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: