Yamaha XJ600 konverzija u naked, caffe, scrambler, tko zna?

Autor agolac, Svibanj 06, 2018, 00:09:45

« natrag - naprijed »

agolac

Prijatelj je vlasnik Yamahe XJ600 te smo je odlučili malkice izmjeniti....  :)

Plan je:

1. Plastike na stalažu
2. Novi prednji far (EU homologiran)
3. Nosači za far
4. Nova instrument ploča, za sad kineski digitalno/analogni
5. Novi naked style vizir
6. Bočne ukrasne plastike s XJ600N gdje ćemo sakriti elektriku
7. Čupanje OEM alarm sustava i ritualno spaljivanje
8. "Nova" zadnja felga i guma (OEM je guma od "bicikle") od FZ600
9. 4 klipni Tokico kaliperi
10. Cijeli novi front end, upside down forks, zlatni, od nekog jebačkog motora  :buahaha:
11. Nova kočiona crijeva
12. Drugi zadnji amortizer da ga malo "pridignemo"
13. Poweder coating cijelog framea u za sad nepoznatu boju.
14. Novi prednji master cilindar.
15. Nove spulje s granama da grmi....
16. Novo zadnje svjetlo jer jer OEM bljak. Zadnje svjetlo s Yamahe R6, LED
17. Novi retrovizori (Lavandić KLV bivši s stalaže)

Pacijent kakav više nikad neće biti:









"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Nove felge od FZ600 lijevo i OEM desno. To je već ugrađeno....
Felga je bolt on, paše bez ikakvih preinaka. Lanac je savršeno poravnat, samo je ova za šire gume... Nije potrebno ništa mjenjati...
Gornje slike u prvom postu s FZ600 felgom. Mislim da je OEM (desno) 130 a FZR600, lijevo je 150.

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Stavljanje novog fara i nosača... isprobavanje najbolje pozicije.....







Ova limarija oko ključanice malo smeta. Izrezati ćemo je maksimalno s Dremelom....





"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Čisto za primjer. Ova konverzija imho izgleda jako lijepo....

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Šta se tiče zvuka ovo je stock exhaust:

https://www.youtube.com/watch?v=bogp2qp1qCg


A ovo je kad se malo izmjeni s npr Delkevic.  :ooda:
Imho, velika razlika...

https://www.youtube.com/watch?v=xTcQyJJX03o
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Moramo počupati i OEM alarm. Iritantan komad elektronike.... Postoji daljinski za njegovo isključivanje no više se ne može kupiti novi.
Ako prdne daljinski, motor je hrpa željeza koja se ne može pokrenuti. :-\



"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Osy

Žešće drlo, ali će sad biti pila :thumbup:...vidim, već je farban, jel bilo i karambola :misli:

Mrki

Ovo mi izgleda više da će ići na naked preradu nego na cafe/scrambler..
Ovaj motor za "pravu" cafe/scrambler preradu nema ono najbitnije, a to je korektna rama i rezervar..

Ali [emoji106] za radove i preradu.. lajkam bilo kakvo šarafanje.. [emoji106]

Samo trpaj slike..

Danijel 23

Mojem bratiću je zapala za oko ta Yamahica. Kakvi su to motociki i motori, kvarovi, voznost, potrošnja?

Vinko

Probal sam davno takvu XJku.....po voznosti i po izgledu nit smrdi nit mirise, low budget motor devedesetih.......nije ni pozeljna baza za prerade ali s ukusom da se pretvoriti u nesto zanimljivo :thumbup:
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....


Osy

Citat: Vinko  u Svibanj 06, 2018, 20:58:34
Probal sam davno takvu XJku.....po voznosti i po izgledu nit smrdi nit mirise, low budget motor devedesetih.......nije ni pozeljna baza za prerade ali s ukusom da se pretvoriti u nesto zanimljivo :thumbup:
Upravo tako, imao je moj bratić neke dvije godine i motor nije ništa posebno