KORZIKA septembar 2018.

Autor zander, Svibanj 14, 2018, 08:27:04

« natrag - naprijed »

tibertov

Jel znas francuski ili talijanski, jer tamo na engleski ne pričaju [emoji51]

zander

Pricali su mi ljudi da je to na sceni ali isto toliko ljudi mi je reklo da mnogi govore engleski ali mladji ljudi....I u Firenci ili Rimu sam nailazio na ljude koji ili ne znaju ili nece da turistima kazu nesto...i za francuze se prica da ne znaju engleski, ali ja gde god sam nesto pitao neko je govorio i pokazao zelju da objasni....Verovatno je pitanje srece na koga naletis...

Na Korzici se govori francuski jel tako, a italijanski znam po neku rec ....imao 5 iz latinskog u skoli hahaha
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Ponti

Citat: zander  u Lipanj 04, 2018, 08:09:34
Pricali su mi ljudi da je to na sceni ali isto toliko ljudi mi je reklo da mnogi govore engleski ali mladji ljudi....I u Firenci ili Rimu sam nailazio na ljude koji ili ne znaju ili nece da turistima kazu nesto...i za francuze se prica da ne znaju engleski, ali ja gde god sam nesto pitao neko je govorio i pokazao zelju da objasni....Verovatno je pitanje srece na koga naletis...

Na Korzici se govori francuski jel tako, a italijanski znam po neku rec ....imao 5 iz latinskog u skoli hahaha

Korzikanci pričaju korzički koji je mješavina francuskog i talijanskog, a službeni je francuski.
Imaš na google translate korzički jezik, tako se s googlom koristiš ;)
Mene je iznenadilo da postoji na googlu.

zander

Da da to moze da posluzi ako naletim na tutmraka nekog :buahaha:

Kazu ljudi da je Korzika prelepa ali da ima jednu manu.....ima korzikance :)
OPENMINDED PEOPLE WANTED

tibertov

Za GS, a pogotovo za Africu Twin Korzika je Bermudski trokut  :ebudale:

Ponti

Citat: zander  u Lipanj 04, 2018, 08:54:11
Da da to moze da posluzi ako naletim na tutmraka nekog :buahaha:

Kazu ljudi da je Korzika prelepa ali da ima jednu manu.....ima korzikance :)

A čuj, do 70 i neke su imali terorističku organizaciju koja se borila za nezavisnost Korzike. To nam govori da taj duh sigurno još postoji među ljudima i da su sigurno zajebani. Takvi smatraju da su sami sebi dostatni i na turiste gledaju kao na uljeze.
Ima takvih i ovdje, ljudi koji nemaju doticaja s turizmom npr. ribari ne vole turiste jer nema parkinga, gužva je, navečer buka .... a njihov kompletan ulov ionako ide u Italiju, tako ih nije briga ni za što turistički u mjestu.

zander

Svako se cese tamo gde ga svrbi....
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Goran69

Ne bez majke ovo je horor...moram da se ukljucim


  • Covjek da vozi BMW a da nosi sator.....stvarno mi to ne ide...nije qll
  • Ja bih isto uzeo adresu tog servisa dje je Jurica ostavio BMW....zbog parkinga razumijes
  • Vidio bih i povratne karte....avionom..ono eto
  • Podrzavam spavanje jedno mjesto...nije bas to toliko skupo...Jurica je hotele jurio *****...u Septembru i nije skupo[/li
    • Mi nismo sa nikim pricali.....nista....ne znam sta bi i pricali
    • Ja planiram Sardiniju u Septembru ako bude zdravlja veselja para....i ako Joza mogne, ajd sa nama..[/li

Lavandić

Citat: Goran69  u Lipanj 05, 2018, 11:17:47
Ne bez majke ovo je horor...moram da se ukljucim


  • Covjek da vozi BMW a da nosi sator.....stvarno mi to ne ide...nije qll
  • Ja bih isto uzeo adresu tog servisa dje je Jurica ostavio BMW....zbog parkinga razumijes
  • Vidio bih i povratne karte....avionom..ono eto
  • Podrzavam spavanje jedno mjesto...nije bas to toliko skupo...Jurica je hotele jurio *****...u Septembru i nije skupo[/li
    • Mi nismo sa nikim pricali.....nista....ne znam sta bi i pricali
    • Ja planiram Sardiniju u Septembru ako bude zdravlja veselja para....i ako Joza mogne, ajd sa nama..[/li
Ja bi išao s tobom, mislim ako te puste, ipak je Sardinija dio Italije čitaj EU

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

[/list]

Goran69

Aham ..: nasi dobri drugari iz Interpola su to rijesili. Sad sam opet ko pticica

zander

Ahaha....ma nije do para za smestaj... avanturisticka opcija je...jeste smestaj koliko je ali i kamp ima neku draz...kako da znam da li mi se svidja ili ne ako ne probam...

Ako motor ima veze sa vrstom smestaja, jebaji ga...

...a mozda predjem i na Sardiniju sto je i logicno zar ne?
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Citat: Goran69  u Lipanj 05, 2018, 18:18:34
Aham ..: nasi dobri drugari iz Interpola su to rijesili. Sad sam opet ko pticica
Ponesi Jacka i vidimo se u Pamporovu
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Ostaje isti plan da se 5.9. predje trajektom na Korziku. Ko ide ???
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Ćoso

Citat: zander  u Srpanj 02, 2018, 14:12:12
Ostaje isti plan da se 5.9. predje trajektom na Korziku. Ko ide ???
Ponti, ali nakon tebe  :shhh:

Suki

:moto2:

098 9232180