Zute banane opet jasu

Autor Bobi, Svibanj 14, 2018, 21:30:01

« natrag - naprijed »

Bobi

Evo za pocetak jedna mala teaserica - vragovi, roza palmice, Meki i zute banane...


Black Betty

.....kakva če to avantura sad bit  :) :smijeh:.....
Prepostavka je majka zajeba

Bobi

A evo i rute...opce je poznato da sam u stanju napisat 2 strane putopisa nakon odlaska u lokalni kafic,  pa zamisli draga citalteljice, a i ti, dragi citatelju, sto ce ispast od cijelih 559.000 m putovanja...a sve u 6.brzini i na 11km visini... i 115kg debljini...mojoj naravno, lipotica je i dalje fit kao nekad



Kenjam, naravno da ovo gore nije odvozena ruta, iako tehnicki i je. Ako je odvozena kad vozis, jel odlecena kad letis?



Svako putovanje, pa i ovo, pocinje ugodnim smjestajem u udobna sjedala novog A320 Neo, moje omiljene nocne more, i naslanjanjem lopatica na naslon za glavu



Dok me stjuardesa njeznim glasicem upucuje kako otvoriti izlaz za nuzdu, ja pokusavam slomiti noge na 3 mjesta da bih ih uspio sloziti u prostor za noge...A blago mu se kako je visok- recenica koja me momentalno sprijecava u namjer da ikad budem blizak s takvim komentatorima. Materi ti se blago...

Nakon sto sam na dva jezika upucen u to da su kava i caj besplatni, a sve ostalo kosta kao 7 dana zimovanja u BiH, odlucjem da je vrijeme za post, jer ne zelim svoju tesko ustedjenu gastarbajtersku crkavicu trositi na ionako nezdrave napitke i ostala jela

I dok sam u boli i patnji izbrojao...cek da vidim...3024 seckunde, eto me u Kopenhagenu, gradu necijih predaka, i puno ljepsih dankinja od onih u norveskoj...



Sad se vec lagano uzbudjena citateljica pita: kako izgleda glamurozan zivot svjetskog putnika? Evo vako,nu



Cekaonica bruji od uzbudjenih danaca sto idu na more, zaboravljajuci da njihov ten ima samo dva stupnja: albino i reš peceno, i nasih glavana s grbovima Hajduka i Dinama, sto taru pivu u 8 ujutro, i glasno svima daju do znanja sto ih ceka na mediteranu kakav je nekad bio...jos vise takvih glavana...Ja zahvaljujem BOSE-u na Noise reduction sluskama...najbolje potrosenih 260 eura ikad

Jos jedna uputa kako otvoriti izlaz za nuzdu, jos malo kostolomljenja, i idemo...




Bobi

Nakon 6799 seckundara, evo i Splita. Ugodno provedenih 20 minuta u redu za pasosku kontrolu, ovaj put samo s pitanjem odakle, i mojim vec uvjezbanim odgovorom: od tamo, pokazujuci na avion iza sebe.



Taxi me vozi do rive, a na rivi vojni udar...ili se meni to tako cini.

Mislim da bih trebao poceti pratiti vijesti.



Prvo naletim na Apache helikopter, pa neke oklopnjake, pa vojne brodove, pa sajam naoruzanja, vojne opreme , gas maski, i svi se nesto selfiraju s praznim puskama, i skacu po oklopnjacima...Mogu zamislit curicu od 5 godina kad 2028 pogleda stare slike pa se zapita koju pm radi sa AK47 u rukama... a htjela je barbiku...


Pitam prvu plavusu sto je ovo, veli ona, gastro sajam. Jebo te gastro sajam, jes ti normalna. Jesan, kaze ona, u onom satoru ima fazola s kobasicom...o jeben te robijo, ne samo da je vojni udar, nego i hranu dijele...



Strateski se smjestam na jedan od rijetkih stekata (terasa) na katu, tako da imam pogled na sve prolaznike i dogadjaje, a pogotovo na duboke dekoltee mladih strankinja, i pokoje domace udavace, sto je zavrsila 3 faksa, radi kao referent u opcini, i vozi fiat punto. Svog nogometasa jos nije nasla...Malo me zbunjuju ovi gladijatori dolje lijevo, ali dobro, reko, valjda nas je Italija opet okupirala, bice bolje... Radje Berlusconija nego ove nase pichke



2 kave s toplin mlikom, 17 memoriranih dekoltea, i vrijeme je za trajekt, tj.katamaran do Vela Luke.



Katamaran je isti kao trajekt, al nije.


Manji je, vise smrdi po znoju, i wc je toliki da me samo pola stane u njega...

Sjedim kraj covjeka koji kaze da mu je placa 300e, i pokazuje mi novi S9+ koji kosta 1.000e... a ja pijem besplatni caj u avionu...ko je tu glup, ne znamo jos...HR poimanje realnosti me uvijek fasciniralo...ili nerviralo, nesto od ta dva

Eh da- da vas upoznam i objasnim ko je Meki - to je onaj mali zmaj sto visi sa kufera na prvoj slici...Mi u Grazu za Uskrs, odveli djecu u McD da se najedu nezdrave hrane, i ja svima narucim sta oce, a sebi happy meal. Kaze lipotica jes ti lud. Nisan lud, zeno. Vi cete svoje pojest, i ja svoje, ali cu ja dobit i igracku :-) I pitam ja lipoticu kako cemo ga zvat, kaze ona Meki. Ja ga stisnem, i stvarno mekan ko dusa u sisate ruskinje. Reko, moze Meki, mekan je. A lipotica me gleda, zatrepce, zakoluta ocima, podsjeti se zasto je jos uvijek s ovom inteligentnom zvijeri i rece: Meki jer smo u Mekdonaldsu, seljo. Eto. A meni je svejedno Meki jer je Mekan. Al joj to ne smijem rec. Nisam lud. Je da ja iman crni pojas, al ona ima muza s crnim pojasom...

Bobi

Dodjoh doma, poljubih dijete, poslah dijete da se igra vani, obljubih zenu, te 3 minute kasnije vecerah.

Dosta aorista za danas.

Kako se ujutro u 6 krece na put, ostaje mi dovoljno vremena da skinem ceradu s motora, montiram kofere i GPS, istresem pauke iz cizama, otresem prasinu sa rukavica i zalijepim lipotici roza palmicu na kacigu. Motor je BMW, tako da je uvijek spreman za akciju :-)

Na put s nama ide jos jedan bracni par, na Fazeru 600, i kako s njima nismo nikad prije putovali, ne znamo sto ocekivati.

A i nije nam bitno, zato i postoji muzika na motoru, i desna rucica, pa kad ti se ne svidja, odeeeeessss...

Pakiranje je po obicaju ispunilo sljedecih 420 seckundi, a spakovalo se:

Vozacka dozvola - nova - EU roza, jer svi znamo da svi vazni dokumenti moraju bit jebene roza boje. Koja li je to budala i na kojoj skupstini UN-a odlucila, mozete procitati ovdje:
In 1949, the United Nations defined a convention on road traffic that standardised rules on roads, occupants, rules, signs, driver's licenses and such. It address the notion of driving license for a number of countries, under the wording "driving permit" and declares that its color should be pink. [7]
zeleni karton - zelene boje. The first was the Green Card system established in 1949 in Europe, but later other regions followed suit.
Zute banane - zute boje. Prolazimo kroz RS i CG , i ne znamo ni koje valute su tamo u upotrebi, a kamoli ima li zutih banana. Sta ako ne ponesem, pa oni imaju samo zelene? Eto sranja. Doslovno. Dakle, nosimo zute. Banane. Neki od nas i zute gacice. Sprijeda. Sutradan.
Lipotica - cipelice za setnju, majice i kosulje. Zvijer-komada 1- Vrijednost -neprocjenjiva.
Zvijer - rezervne carape, gacice bajkerski crne, naocale za sunce, novcanik bez novcanica. Za sve ostalo tu je Amex.
Ovaj put ne pakujemo kisna odijela jer imamo nova RST odijela u bojama koje se slazu (jel se kaze slazucim?)
Fotoaparat za nezaboravne snimke - bajkerski crn Canon - jer ja sam kao top -Hr prijevod Canona
GOpro za katastrofalno dosadne video uratke - jer ja idem profesionalno - HR prijevod Gopro
1,763mm kabela s punjacima
E-bay rukavice od 7,99 $ - sa seksi bajkerskim rupicama za hladjenje
karton za nosenje boca vina - Interspar
1 Bazooka zvaku iz 1979
1 crvenog plasticnog indijanca iz iste godine
14 paketa Durex zvakacih s okusom jagode i mentola
2 paketica keksa s cimetom s Ina pumpe u Neumu iz 2017

Bobi

Oko kasnih 2130 se ide na spavanje, i nakon sto me dijete ususkalo i poljubilo za laku noc, uz debilcine iz BB kuce tonem u san...



Budi me pjev nekih pticurina u 05 ujutro, i kao i svaki pravi 50-godisnjak, skacem na noge lagane, odradim 100 sklekova i 200 trbusnjaka, obljubim opet lipoticu dok spava, jos 100 sklekova, brijanje nogu i ispod pazuha, i vec sam u garazi.



Zdrav obrok od zobi, chia sjemenki i kefira necu ni spominjati. Jer je dosadan kao sto i zvuci.



BMW turbina budi zgodnu susjedu, koja kao proviruje iza zavjese u neglizeu, nudeci svoje bradavice milom povjetarcu s mora....



I onda se probudim u 6, jedva dignem iz kreveta, oteturam na pisanje, pogledam poprijeko aparat za brijanje, i probudim lipoticu, koja se samo okrene na drugu stranu i promrmlja: ostavite poruku iza zvucnog signala. Cmok.



Nakon kefira i zobi, vec sam u garazi, BMW turbina budi cijelo susjedstvo, koje mi se odjednom sjetilo mame, tate i blize rodbine, al ja to nista ne cujem.

Valjda onaj BOSE noise reduction jos uvijek djeluje. Ionako kazu da je sve u glavi.



Oblacimo ponosno nova odijela, ja i vojne cizme, jer su Goretex i seksi i smedje, i super Vibram ugodne za hodanje, a i moj broj 49 u njima izgleda kao 58. Velicina je vazna.Size does matter, bitch.



Krecemo, AC/DC vec svira sa zvucnika, vjetrobran se sam dize u zadnju memoriranu poziciju, (BMW ti je to, dragi citatelju), i nalazimo se sa parom.



(Op.autora- u daljnjem tekstu par cemo zvati par.) Jasno? Nije? Nije ni meni. Deal with it.



Odlucujemo da par vozi prvi do trajekta u Korculi za Orebic.




Suncano je, ugodnih 7C, i mi se divimo sami sebi kako smo pamentni i zgodni u slazucim odijelima.



Kava u Korculi na pristanistu, dok se prve zrake sunca odbijaju sa prljavog asfalta i zatvorenog javnog WC-a, koji samo zbunjuje turiste.



Nista ljepse nego gledat kako Danac gleda okolo , ko srna pod dugim svjetlima, kad skuzi da je wc zakljucan.



E moj prijatelju, mediteran kakav je nekad bio. Bez javnih wc-a.



Uvijek ljubazno osoblje Jadnolinije cijepa karte, i znakovima nam pokazuje gdje da parkiramo.

Meni je ovo uvijek ako labudje jezero u slow motionu, ali gay verzija, kad mi pocnu pokazivat gdje tocno da parkiram motor duzine 2 metra na trajektu od 70 metara, sve mora bit tocno u milimetar. Ovako je i Tom Cruise u top gunu, jebo sliku svoju ako nije. Jos kad pocnu vikat ako ne slusas, i vika traje i traje , dok se ja ne pdognem na svoju uobicajenu visinu, pa odjednom shvate da ih uniforma bas i ne stiti toliko koliko su mislili

Bobi

A evo kako to parkiranje izgleda za one manje upucene ( ako planirate voznju trajektom, ovo isprintajte i zalijepite preko brzinomjera):

Stanes sa strane
spustis nogaru
ugasis motor
ubacis u prvu
dignes se sa motora
Lezerno nabacis kacigu na retrovizor
Njezno odlozis zeninu kacigu u tapecirani kofer
odes na kavu s toplim
Nakon voznje od 900 seckundi, odvozis najduzu ulicu na planeti ( vjerni citatelji i citateljice znaju koja je to, a vi ostali citajte, nema besplatno nista),

Milodar SV. Nikoli da nas cuva , 200 lipa safety . TO je jos uvijek 198 vise od Dua Lipa.



A drugo u Stonu, ispod 2. najduzih zidina na planeti,  gdje sarmiras lokalne konobarice narucujuci travaricu uz kavu s toplin , tako da znaju da si pravi muskarac.



Lipotica toliko rola ocima da ce je glava zabolit. S usana jo citam: a majko, jadna ti sam, bia je normalan do 50-e...



BTW, ovo na slici nije lipotica. Zena je lipa, ali nije moja. Moja je BMW majica za na motor.



Nakon kave s toplin, vec je 20C, i ja vec plivam u svom novom odijelu, a i lipotica gubi na kilazi, a nema je previse i inace...Dakle, kad kupujete nova moto odijela:

ako pise da je za 3 sezone, onda nije za ljetnu sezonu
proljetna sezona u Dalmaciji je ljetna sezona na ostatku planeta
otvori za ventilaciju nemaju nikakve svrhe ako imas veliki vjetrobran
siva boja je ipak bolja od crne
water resistant znaci da ne pusta vodu izvana ali proizvodi vodu iznutra
nema na cemu



fatboy


keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Black Betty

Prepostavka je majka zajeba

Ponti

Sjebaće nam Trump ove 2. najduže zidine ..... biti će 3.  :smijeh:

Bobi

Slijedi nam sporaaaaa voznja do Dubrovnika, bez GPS, jer je zvijer shvatila da sve one rute koje je ubacio u GPS sada ne moze nac u tom istom GPS-u.

A Garmin nikad cuo za manastir Ostrog.



TJ. cuo je on, jer ja kad upisem "Mana" on pita da li zelite izabrati Manastir Ostrog.



Ja sav sretan kliknem DA, a onda on kaze " trazeno mjesto ne postoji" . Pa kako mi ga nudis kad ne postoji, mater ti americku...



Uglavnom, rute sam nasao dan nakon povratka, sakrile su se na SD karticu. Mater i njima. I kartici.



Granice su mi i inace drage jer ih predjem oko stotinjak godisnje, ali ova je bila ok.



Meni.



Paru bas i nije.



Jer je muz zaboravio zelenu kartu. Onu gore iz Wikipedije.



30 minuta i 30 eura ispod stola kasnije, ipak ulazi i on u BiH. Poceo plakat kad je cuo kako plavci jedan drugom kazu: pa di 30, puno je...



Za to vrijeme meni lipotica u hladu objasnjava da je Trebinje u RS a ne u CG.



Ja njoj nista ne virujem. Lipa je i pametna, ali ne moze bit.Ko je ovdje svjetski putnik i nadaleko poznati navigator, ona il ja?



E izgleda da ipak moze bit. Jebga, jos jedna lekcija iz zemljopisa



Voznja do CG onako, spora i vruca.



Ja bi brze, ali izgubit cu par onda.Jer voze sporije od mene, a i fazer nije poznat po udobnosti i ergonomskim dostignucima.



Iza okuke vidim razbucani parking, a na njemu brdo auta i kamiona, i zakljucujem da se tu dobro jede. ABS odradjuje posao, kontrola proklizavanja me uredno dovodi na parking, a par je ionako jedno 800 metara iza , pa ima dovoljno vremena za njezne manevre.



E sad kad seljak dodje u restoran, a jos gladan, on bi pojeo sve.



Ne i ja. Seljak da, ali ne bi pojeo sve. Stari morski vuk, i prekaljeni bajker zna.



Ja sam se naucio odavno.



Ali suptunicka (sapatnicka) ekipa nema to silno iskustvo, i narucuje:

Corbica od teletine
Supica od koprive
Salatica od mijesanog povrca
Piletina na zaru s pomfrijem
Karadjokina snicla
Udavise se ljudi s hranom , jos kad je snicla procurila, svasta im pada na pamet. Perverti. Ja za to vrijeme boemski bockam sopsku salatu i ispijam Niksicko...te gledam lijepe curke u ljetnim haljinicama i zimskim cizmicama??? Jos razmisljam o tom detalju, valjda joj je neko reko da je to cool. Slika se uvita ako refreshate stranicu.

Nakon sto ste kliknuli refresh 7 puta, shvatili da slike nema, i jebali mi sve po listi za shoppping, ajmo dalje...



BMW je ovaj desno



Lipotica je ova desno. Ovaj celavi s prstenom od Fantoma (sjecate ga se , al nemate pojma kako se zvao onaj njegov crnac), i Sanader satom, je zvijer


Špoki

Predobro :thumbup:, jednostavno narodski napisano :bravo:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

zander

Tekst  fantastican....bravo Bobi :thumbup:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Bobi

Ajde pojelo se fino, popilo i finije, cijene sasvim pristojne za nas norvezane, i idemo dalje. Kelner old school, prca lagano, ali ne prelazi granice dobrog ukusa. Dakle, Glock ostaje u futroli :-)



Mi smo ostavili jakne da se suse na sjedalu, pa su sad jakne suhe i sjedala hladna. Par nije. Pa im je vruce. Ovih nasih 100.000 km iskustva se polako isplacuje.



Nastavljamo sporim tempom do Niksica, i nalazimo najuzi moguci put do Ostroga, cestica polu zapustena, na njoj samo mi.



Lipotica se ne uzbudjuje, jer nakon svih GPS tura po brezuljcima HR, SLO, HU i slicno, sad nam Garmin nudi i turu po CG brezuljcima. Brezuljci forever.



Sunce vani, sunce u kacigama, di ces bolje.



Pri dolasku na prve serpentine, lipotica se znacajno stiska uz mene, i ja onako naivan, reko bit ce nesto, a onda se sjetim da je strah takvih okuka... A sta cu ja sad s erekcijom, to je moj problem.



Dolaskom na rampu ispod Manastira Ostrog, , cuvar rampe u proljetnom periodu mase i kaze ne moze dalje.



Sta ne moze, vidis ti koliko je robe na nama.



Ne moze i to je to. Auti da, motori ne.



Nista, parkiraj, skidaj se, vezuj se i polako uzbrdo. Lipoticine stvari staju u kofere, moje ne. Magarac bio i ostao.

E sad- Mi smo u dobroj kondiciji, ali bilo je bome baba sto su skakutale oko nas uzbrdo .

Svi nasmijani, niko ne stenje bas previse, i odma nam se raspolozenje popravilo.

Popnemo se do vrha i ugledamo veliki parking. Poluprazan. Al ajd , ovo je mjesto mira i tisine, suti i budi miran.

Meni bilo super. Lijepi, mirni ljudi, tiho, bas onako za dusu.

A onda se naravno pocnem pravit pametan, jer ja jedini citam forume, pa znam da ljudi tu i prespavaju , i zato ima stotine podmetaca, prekrivaca, i slicno.

Nemojte me sad gazit sto ne znam tocno kako se sve zove.

Uglavnom, udjemo u neku malu prostoriju, u njoj dva popa, kaludjera ili sto vec, plafon na metar visine, ja jedva uspio uci. Na arthritis koljenima.



Gledaju oni mene, gledam ja njih, a ovo troje mojih me gura naprijed, kao ti si pametan i nije te sram pitat, a i bolje da ti ispadnes kreten nego mi.

Pa rekoh: Dobar dan, oprostite, ali ja ne znam sto je red ovdje.

Pita pop koje smo vjere. Rekoh katolicke.

Kaze on obicaj je da se poljubi krst (kriz za ove moje) i poljubi slika, ali ne diraj nista. I ja tek tad skuzim da je i Sv. Vasilije tu s nama.



Odradim sve kako treba, ovi moji me oponasaju, jer oni kao vec sve znaju sta treba, a znali bi kurac da ja nisam pitao.



Pomolimo se, prekrstimo(prekrizimo za ove moje) , izadjemo van, upalimo svijece za zive i mrtve (isto nam ljudi objasnili koje su koje-svijece, ne zivi i mrtvi, to znamo), kupimo par stvari da nas sjete gdje smo bili, i ja tad sjednem ispred na zidic, i sutim i gledam, i miran sam kao sto nisam odavno bio miran.



Oni koji me znaju , znaju da je to jako tesko za mene.



I odem do cesme, i napijem se vode, i ja sladju vodu u zivotu nisam pio.Ozbiljno.



Da se zbog niceg drugog ne vratim zbog te vode i mira u dusi bih se vratio.



Evo malo slika da ne davim vise













I Ava Karabatic je bila tu