Obavezna oprema na mtociklu: fluo prsluk i prva pomoć

Autor Danijel 23, Veljača 28, 2018, 10:34:34

« natrag - naprijed »

Osy

Citat: cisco  u Veljača 28, 2018, 20:45:54
kod nas je prva pomoč obavezna oprema i gleda se na samom tehničkom kot registracije...
Ma kod vas je puno veća svijest općenito u prometu :thumbup: To se između ostalog vidi na onim znakovima za
motocikle...ako se dobro sjećam piše Nevaren usek...ili tako nešto... :bravo: Ili što sam isto doživio u Sloveniji,
da se vozači auta sklone u stranu kad vide motore u retrovizoru :thumbup:

cisco

Citat: Osy  u Veljača 28, 2018, 20:48:56

da se vozači auta sklone u stranu kad vide motore u retrovizoru :thumbup:


da, a u glavnom mislim da samo oni koji su i sami bikeri  :thumbup:
U životu nisu bitne osobe koje vam požele sreču, Bitne su osobe koje vas čine srečnim!!!

Josip-Sepp

Citat: Osy  u Veljača 28, 2018, 20:48:56
Ma kod vas je puno veća svijest općenito u prometu :thumbup: To se između ostalog vidi na onim znakovima za
motocikle...ako se dobro sjećam piše Nevaren usek...ili tako nešto... :bravo: Ili što sam isto doživio u Sloveniji,
da se vozači auta sklone u stranu kad vide motore u retrovizoru :thumbup:

ja sam to uredno doživljavao u Hrvatskoj i u Zagrebu i na otvorenim cestama
vjerujem, gotovo sam siguranm da je to bilo zbog otvorenog auspuha
malo dodam gas, ljudi me čuju i velika većina se lagano skloni u desno

tako da, pohvala hrvatskim vozačima  :thumbup:

agolac

Citat: Josip-Sepp  u Veljača 28, 2018, 21:36:44
ja sam to uredno doživljavao u Hrvatskoj i u Zagrebu i na otvorenim cestama
vjerujem, gotovo sam siguranm da je to bilo zbog otvorenog auspuha
malo dodam gas, ljudi me čuju i velika većina se lagano skloni u desno

tako da, pohvala hrvatskim vozačima  :thumbup:

Hoćeš reći usrali se od straha šta to gazi prema njima ;)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Josip-Sepp

Citat: agolac  u Veljača 28, 2018, 21:44:02
Hoćeš reći usrali se od straha šta to gazi prema njima ;)

ma ne stvarno su pristojni  :thumbup:
ja jedino problema imam s onim silnim babetinama u bijelim škodama sa daruvarskim tablicama koje jedu govna u lijevoj traci
mrvicu gore su onu u bijelim esjuviovima, ............ono ko džip al govno s prednim pogonom
mater im što se toga u zagrebu nakotilo

sve se nekak nadam da će agrokor otić u qatz i da će im uzeti  te škode  :smijeh:

zare

Citat: Osy  u Veljača 28, 2018, 20:48:56
Ma kod vas je puno veća svijest općenito u prometu :thumbup: To se između ostalog vidi na onim znakovima za
motocikle...ako se dobro sjećam piše Nevaren usek...ili tako nešto... :bravo: Ili što sam isto doživio u Sloveniji,
da se vozači auta sklone u stranu kad vide motore u retrovizoru :thumbup:
To talijani rade redovito :thumbup: skoro svi se micu auti, kamioni.... čudo jedno

branimir

U Sloveniji OBAVEZNO imati prvu pomoć, ozbiljna kazne... skroz druga je tema da nas nitko niš nije pitao, kad pita kasno je...
A u Francuskoj posebne reflektirajuće naljepnice na kacigi, jednako ozbiljno...
Talijani navodno imaju maksimalnu širinu vozila s jednim tragom kotača...
Sve super dok te ne počne ispovjedat...

jeeves



Citat: branimir  u Veljača 28, 2018, 23:09:12
U Sloveniji OBAVEZNO imati prvu pomoć, ozbiljna kazne... skroz druga je tema da nas nitko niš nije pitao, kad pita kasno je...
A u Francuskoj posebne reflektirajuće naljepnice na kacigi, jednako ozbiljno...
Talijani navodno imaju maksimalnu širinu vozila s jednim tragom kotača...
Sve super dok te ne počne ispovjedat...

To sa reflektirajućim naljepnicama u Francuskoj je bilo aktualno i kad sam ja zadnji put bio tamo.
Prošli par patrola, što u autima, što na motorima. Ako ne radiš pizdarije ili napraviš neki očigledni prekršaj blizu policije nećeš imati problema.


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Ćoso

A kakve su to naljepnice? Ja imam crvenog reflektirajućeg zmaja (da li se i to računa [emoji33])?

Evo ih... https://ukfrance.files.wordpress.com/2013/03/helmets-with-stickers.png

Ovdje je sve što treba za Francusku https://www.drive-france.com/products/motorcycling-france-helmet-stickers/

fatboy

Za Francusku treba love i vremena...sve ostalo je podlozno snalazenju i dogovoru... ;)

Osy

Citat: fatboy  u Ožujak 01, 2018, 08:20:00
Za Francusku treba love i vremena...sve ostalo je podlozno snalazenju i dogovoru... ;)
Potpisujem  :thumbup:

Ponti

Citat: fatboy  u Ožujak 01, 2018, 08:20:00
Za Francusku treba love i vremena...sve ostalo je podlozno snalazenju i dogovoru... ;)


E, to si dobro rekao .... pomfri od 10 krumpirića 4€, a kuglica sladoleda veličine prepeličjeg jaja 3€... majku im :smijeh:

fatboy

Znaci Ponti, preporucujes Francusku za mrsavljenje?  :misli:

Ponti

Citat: fatboy  u Ožujak 01, 2018, 08:34:04
Znaci Ponti, preporucujes Francusku za mrsavljenje?  :misli:

Pogotovo Monte Carlo ... kapućino 15€ :buahaha:

Ćoso

Ja sam najskuplju kavu popio u Francuskoj (točnije 2 kave i 2 pastisa (liker od anisa)) 46€ [emoji33]