Vibriranje/ zujanje Givi nosača zadnjeg kofera

Autor iviccaa, Lipanj 23, 2019, 18:16:35

« natrag - naprijed »

iviccaa

Imam jedan problem koji vučem več dugo, ne znam više ni sam kad se ni zašto pojavio, ali uglavnom dugo je tu.   :smijeh:

Imam Givi nosač zadnjeg kofera SR3101 i nešto na njemu vibrira/zuji uvijek oko 3800-4100 o/min.
Svejedno vozio, ne vozio, bilo koja brzina...ništa ne igra ulogu. Kad su okretaji tu javlja se zujanje.
Meni to toliko ni ne smeta jer vozim s čepićim u ušima, ali ženi već lagano kopa živce i s obzirom da planiramo duži put ovo ljeto dobio sam ultimatum
da to riješim...inače nema p...znate kako to već ide.  :ooda:

Napomena još da zujanje prestane kad se napravi pritisak na kofer/nosač kofera, dakle tu je 100%.

E sad, mojom ultra znanstvenom metodom odlučio sam rastavljati komad po komad i vidjeti kad će zujanje prestati.
i zaključak je da je problem u ovoj ploči (oznaka crvenom strelicom):



Pokušavao sam svašta, stavljao sam gumice na vijke, lijepio filc trakice na spojevima s plastikom, više stegnuo, manje stegnuo...ali sve uzalud.
Ima li netko ikakvu ideju što napraviti ili još bolje - da je imao sličan problem?

Alternativa je uzeti SRA3101 nosač od Givia koji nema tu metalnu međuploču, ali onda mi je max nosivost 6kg, a sad je 10 kg s ovim nosačem.
A i glupo mi je kupovati novi nosač..


jeeves

A da staviš tanki komad neoprena ili tako nešto na ploču, pa onda staviš nosač top case-a?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

agolac

Ploča br.3 zna isto vibrirati. Kod tebe je drže samo 2 vijka u sredini (7). Probaj ju maknuti ća pa osluhni...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

iviccaa

Ploča 3 nije, jer sam neko vrijeme vozio bez nje i nije pomoglo. Pa sam je zavidao s dodatna 2 vijka, jer postoje rupe u donjem nosaču - opet ništa.

@jeeves: vibrira i bez top-case, ako nije bilo jasno.
Ako je...kako misliš da bi to pomoglo?

jeeves

Citat: iviccaa  u Lipanj 23, 2019, 20:02:15
Ploča 3 nije, jer sam neko vrijeme vozio bez nje i nije pomoglo. Pa sam je zavidao s dodatna 2 vijka, jer postoje rupe u donjem nosaču - opet ništa.

@jeeves: vibrira i bez top-case, ako nije bilo jasno.
Ako je...kako misliš da bi to pomoglo?

Možda sam krivo shvatio, ali vibracija je između metalnog i plastičnog nosača?
Sloj neoprena (npr. tanki podložak za miš) možda ublaži ili eliminira vibracije.
Razmišljam naglas...ionako sve što probaš je metoda pokušaja i promašaja.

zorro

Kupi somaru i to vibriranje/zujenje nećeš čuti uopće  :bzvz:

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

iviccaa

Citat: jeeves  u Lipanj 23, 2019, 20:12:49
Možda sam krivo shvatio, ali vibracija je između metalnog i plastičnog nosača?
Sloj neoprena (npr. tanki podložak za miš) možda ublaži ili eliminira vibracije.
Razmišljam naglas...ionako sve što probaš je metoda pokušaja i promašaja.
Da, vibracija je između metalne ploče 1 i plastičnog nosača 2.
Jer kad sve skinem i ispočetka montiram, vibracije se jave tek kad montiram ploču 2.
To nije loša ideja, probat ću umetnuti nešto.

Struja

Stavi komad gume ili neceg izmedju te dvije ploce (ako sam dobro skuzio), nesto sto ce pritisnuti, ako nista drugo moralo bi ublazit vibracije. Ako treba i izmedju top case i gornje ploce da sve skupa stisne donju plocu koja vibrira.

Nesto tvrđe da napravi pritisak.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Danijel 23

Ja sam to rjesio sa debljim gumicama.....one 4.(Cca 1mm) u pvc ploči na koju ti sjedne kofer.


Bagy

Vozi ti njega iznad 4,500 i problem riješen!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

iviccaa

Citat: Bagy  u Lipanj 24, 2019, 10:29:17
Vozi ti njega iznad 4,500 i problem riješen!  :thumbup:

Uglavnom i vozim, ali kad sam po gradu ili u prolasku kroz neka sela gdje su ogranicenja i kamere,
tu normalno usporim i bas ovih 4000 okretaja mi je neki "standard".
A i tada se vise cuje, jer se sporije vozi.

Ćoso

Zar V-Strom na 4K nema svoju poznatu vibraciju (to se kod mene osjećalo na crash baru)


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Bagy

Kod mene lagane vibracije na kenji počinju od 5,000 o/min...
mob: 095/573-6874

Stjepko


Stjepko

To lupkanje i vibriranje lako riješio. Zavio par šarafa kroz kufer i sve među ploče u nosač na motoru.