Prerada sjedala by me

Autor VUCIBATINA, Rujan 04, 2019, 21:16:11

« natrag - naprijed »

VUCIBATINA

Kad san uzeja motor na njemu je bija lower sic i dodatno san jos s njim dobija nekakvu wunderlich varijantu koja je meni bila pre visoka.
Original sam posudija od osya i on mi se pokaza savršen po visini i udobnosti i mislili smo se mjenjati za wunderlicha ali osyu se nije pokaza dobar.
Nakraju sam od zeljana rakele dobija u zamjenu standardni skc od obicnog gs-a koji se nije pokaza tako dobar ko standardni od adventura pa san krenija u preradu onog lower sjedala koje mi vise netriba.
Sad uvik iman originalni pa mogu malo petljariti.
Uglavnom meni je najveci problem kod svakog sica predio između neke stvari :) i guzice  :bravo:.
Tako sa  krenija u neku svoju verziju.
Prvo je tribalo skinuti stari skaj a za to je bilo potribno izvaditi 2 miliona klama koje su vrazije dobro drzale u plastici
Odriza san dosta orginalne spuzve koja je pre tvrda iz nekog razloga
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

Nakon toga sljedi pilanje dosta orginalne iz nekog razloga na skoro svakom sicu pre tvrde vrste spuzve.
I onda koji lagani đir da izmirim di tocno sidim i di su problematicne tocke.
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

Onda stavljanje nove spuzve dok ne dobijem dovoljno visok sloj i dobru udobnost
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

Dosta sam između profiliranja spuzve testira i prvotno san krenija u neku varijantu sirokog sedla al onda skuzija da siroko sedlo stvara problem kod offroada kad se stoji na nogama jer se nemozes lipo uspraviti jer te gura u noge i po okukama se nemas di premjestiti.
Tako da idem na opciju sedla al manjih gabarita. Slicno kako je bilo samo mrvu sire za guzicu al opet da se pomakom naprjed moze dignuti normalno i naginjati na sicu.
Tu jos dodajem malo spuzve da otvrdnem tocke pritiska i produbljujem rupu u sredini
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

Nazalost nisan slika zadnji sloj a to je neka vrsta tanke mrežaste vunice kao neke paucine koja je za svega manje od 1cm visine jako dala na mekoci sica.
S njom sam jos u 2 sloja cili sic obuka prije tapeciranja.
Posli jos samo sljedi tapeciranje.
Nasa san dobru i lipu vrstu materijala i kod susjeda sve sasija i prosa ljepilom dobro šavove da ne pusta vodu.

Profiliranje spuzve san radija s električnim nožem za kruh i brusnim papirom na  brusilici a ljepija ljepilom u spreju.
I konacni rezultat
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

Zasad pređenih nesto manje od 1000km i super je iako se s tapeciranjem dosta izgubila mekoca one rupe sto sam ostavija po sred sica. Osjeti se da je tu mekse al bez skaja je bilo jos puno mekse
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

damjandugi


Suki

 :bravo:
Dobro si se usudio sve sam raditi ;).

Odlično izgleda :gimme5: :thumbup:.
:moto2:

098 9232180

Osy


VUCIBATINA

Citat: Suki  u Rujan 05, 2019, 07:58:39
:bravo:
Dobro si se usudio sve sam raditi ;).

Odlično izgleda :gimme5: :thumbup:.


Imam ja to dugo u planu al iskreno skupija san hrabrosti tek kad san ima 2 sica.
Ovako motor uvik more u orginalno stanje bez obzira koliko ja unakazim posa ako ne uspijem
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Danijel 23

Citat: VUCIBATINA  u Rujan 04, 2019, 21:32:05
Zasad pređenih nesto manje od 1000km i super je iako se s tapeciranjem dosta izgubila mekoca one rupe sto sam ostavija po sred sica. Osjeti se da je tu mekse al bez skaja je bilo jos puno mekse
Da, a čemu ona rupa/šlic/kanal po sred sica? :misli:

Suki

Citat: Danijel 23  u Rujan 05, 2019, 09:24:52
Da, a čemu ona rupa/šlic/kanal po sred sica? :misli:
...pa da se ublaži povrat plinova ;)
:moto2:

098 9232180

VUCIBATINA

Napisa san da je meni najveci problem kod svakog sica bija pritisak između ku..a i guzice pa san tako sebi olaksa odnosno potpuno rjesija taj problem.

A sad kad suki spominje vjerovatno se vise netriba ni dignuti sa sica da prdnes :misli:,  obratiti cu pozornost na to :)
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Suki

:moto2:

098 9232180

Grba

Da ti nije nekaj ostalo u guzici pa ti stvara pritisak?
098 737 604