DL650 K7 ABS 53000 km vraćanje u život

Autor agolac, Siječanj 20, 2018, 22:29:28

« natrag - naprijed »

agolac

Citat: Paf  u Siječanj 24, 2021, 18:51:47
     Taj cjeli rad mi je OK...pomalo i super...samo mi nije jasno kako ventil moze udariti u klip,ako se brusi glava,ide novi dihtung svakako,ali FAZA je glavna nakon sklapanja...ako se Fazira kako treba,nema sanse da ventili tuckaju u klip,a naravno onda ce i upaliti iz prve...kad se sklopi,fazira...treba okretati motor...ako ne zapinje,dobro je...pali...  ;)

Zavisi koliko brusiš i koliko je tvornički razmak. Pogledaj onaj video gore s glinom. Tamo vidiš kako klip dođe blizu ventila.
Kad brusiš glavu smanjuješ tu visinu do ventila, jer tad klip može ići više gore.. Slično ako stavljaš neke agresivnije bregaste koje više/duže otvaraju ventile.
Ako je previše, bam klipa u ventil. To nije stvar faze već samog gibanja klipa i otvaranja ventila. Proizvođač se pokušava najviše moguće približiti ventilu s klipom jer tad ima najveću kompresiju. Često ćeš vidjeti klip koji ima utore gdje dolazi ventil da bi klip što više išao gore a ipak ne udara u ventil.

Tako je i na našim stromićima. Ovi utori su da klip može više gore i da može postići veću kompresiju...Sad zamisli koliko je klip blizu ventila kad su napravili utor u klipu. Da nema tog utora, bam...

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

..o bože Agolac..pa el ti nisi dosad skužio već ..pa on je u mehanici ostao na golfu dvojki (guzonji) dizlu i na traktoru malom fercu..bez veze bacaš bisere pred svinje  :bzvz:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ćoso

Hvala Agolac. Samo nastavi (ne znamo svi sve kao Zorro, pa i naučimo nešto [emoji6])

zorro

Citat: Ćoso  u Siječanj 24, 2021, 20:33:08
Hvala Agolac. Samo nastavi (ne znamo svi sve kao Zorro, pa i naučimo nešto [emoji6])
..sereš..a ono..kao dobri smo..jel  :huh:
Ja također iz ovih Agolacovih objašnjenja mogu naučiti..nisam nikad rekao da sve znam  :thumbdown: ..samo sam se ovaj put referirao na PAF-ove provale i gluposti  :bzvz:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Evo i animacija koja prikazuje kako to izgleda...

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Paf

Citat: zorro  u Siječanj 24, 2021, 20:38:03
..sereš..a ono..kao dobri smo..jel  :huh:
Ja također iz ovih Agolacovih objašnjenja mogu naučiti..nisam nikad rekao da sve znam  :thumbdown: ..samo sam se ovaj put referirao na PAF-ove provale i gluposti  :bzvz:
uvik jedva docekas da referiras moje provale,vrati traku...pa referiraj ove zakljucke nekih sto vidim,ima bas provala...a vidis nije to moje provala i glupost,mene je interesiralo,jer sam slozia ko zna kolko motora,brusile se glave,ventili minjali,cilindri,specijale...al nikad mi nije zapinjao,oli tuckao ventil...,naravno ako se ide sa originalima,ako se nesto mijenja...onda more bit valjda...al to su vec preinake...te treba i ostalo prilagoditi...covik radi i uziva,daj neki komentar,a ne uletis i prigovaras ... nisi me zatangirao,jer nisi uspio kao kontanges...  :kava:

zorro

Pa to ti govorim, na golfu guzonji i malom fercu moš brusit glavu 7 puta i klip neće udarit u ventil jer su te traktor mašine napravljene tako...nema to veze original neoriginal dijelovi  :bzvz:

Agolac ti je lijepo rekao zašto kod novih mašina može biti problema nakon brušenja..upravo zato jer zadnjih godina se ide na što veću kompresiju i snagu motora, i samim tim se taj prostor između klipova i ventila smanjuje do maximuma koliko može.

Nisam ništa ni pogriješio ni krivo rekao to što si ti ostao u periodu golfa dvojke i malog ferca. Sumnjam da si ikad brusio glavu na autima ili motorima novije generacije starih 3-4-5 god
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Paf

                Reka sam je kad bi nas dva otvorili radionu,da bi se zvala...Ako nisu u radioni-u gostioni su ...  ;)

agolac

Usput. Postoje interference i non-interference motori.

Interference - Ako vam pukne distibucija, polupati ćete ventile jer klip ulazi u dio prostora ventila
Non-Interference - Ako vam pukne distribucija, nema sudara s ventilima i sve se može vrtiti totalno nesinhronizirano ali klip nikad ne ulazi u prostor ventila.
Znači, lijepo je imati non-interference motor u autu ako vam pukne distribucija  :)

Evo jedna lista koji su interference ili non interference
Gledajte recimo Fiat, svi na ovoj listi su interferance znači ako pukne distrubucija odoše i ventili...

http://yourcarangel.com/2014/07/interference-engines-complete-list/
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Martin

Citat: agolac  u Siječanj 26, 2021, 21:19:24
:)


:bravo: :bravo: :klanjase:

lud sam za takvim stvarima  :-\

inače jedna od boljih marki mjernih uređaja
**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

Paf

          Bah,Agy...moga sam ti i tu spijunku poslati...ma,dacu ja to mom priki Zoorou sve...  :kava:

agolac

Citat: Martin  u Siječanj 26, 2021, 21:48:43
:bravo: :bravo: :klanjase:

lud sam za takvim stvarima  :-\

inače jedna od boljih marki mjernih uređaja

Made in Japan. ;) :gimme5:

Cijena 63€. Nije drama a firma s dugogodišnjom tradicijom mjernih uređaja.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

munja

Citat: Paf  u Siječanj 26, 2021, 22:24:34
          Bah,Agy...moga sam ti i tu spijunku poslati...ma,dacu ja to mom priki Zoorou sve...  :kava:
On s mikrometrom može jedino svog pišu mjerit.ha ha

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk