Mala Djirada

Autor Paf, Listopad 01, 2020, 16:16:27

« natrag - naprijed »

Osy

Citat: RoadRunner  u Veljača 07, 2021, 23:22:07
Slažem se i čak mislim da znam i o kome pričamo...  :-X

Dakle, moja somara čitavo vrijeme otkad je kod mene vozi na motul... jednom je, dok sam još bio mlad i neiskusan  ;) bila kod dotičnog majstora... koji mu je stavio navodno isto Motul 5100... ja napravim manje od 2 soma km, ono počeo trošit... a do tada nikad kapi nisam dolio... bacio to smeće što je bilo unutra, natočio ono što sam uvijek do tad i točio... i gle čuda, motor ne troši ništa...
Otišao do Istanbula, nazad od Istanbula do Siska mu doslovno je... majku 1500 km u jednom danu... i opet gle čuda, ne troši ništa... Kako onda, tako i danas... zato kažem, možda piše Motul na ambal
aži, ali nije svaki isti.  ;)
Razumijemo se :thumbup: :beer:

iviccaa

Citat: RoadRunner  u Veljača 07, 2021, 23:22:07
Slažem se i čak mislim da znam i o kome pričamo...  :-X

Dakle, moja somara čitavo vrijeme otkad je kod mene vozi na motul... jednom je, dok sam još bio mlad i neiskusan  ;) bila kod dotičnog majstora... koji mu je stavio navodno isto Motul 5100... ja napravim manje od 2 soma km, ono počeo trošit... a do tada nikad kapi nisam dolio... bacio to smeće što je bilo unutra, natočio ono što sam uvijek do tad i točio... i gle čuda, motor ne troši ništa...
Otišao do Istanbula, nazad od Istanbula do Siska mu doslovno je... majku 1500 km u jednom danu... i opet gle čuda, ne troši ništa... Kako onda, tako i danas... zato kažem, možda piše Motul na ambalaži, ali nije svaki isti.  ;)
Ja sam par puta narucio preko ebaya i malo mi je trosio.
Nije strasno, mozda 0.3-0.5 l na otprilike 6000km (moj interval mijenjanja), ali moras paziti.
Zadnji put kupio u Louisa 4l i ne trosi ni kapi. Bio u Dolomitima, u dvoje, na passovima...nista.

Paf

           Uvijek nosim Litru ulja u autu rezerve za moguce dolijevanje u kontroli,tako isto se isplati naruciti pakovanje od 4L.,jer onda bude i za rezervu.tj.doljevanje.,a isto mislim kad bi posao na neki dulji put sa motorom.,vise KM.,da bi ponio 1.L.,doticnog ulja,nek se nadje ako zatreba,ne vjerujem da vi kad podjete na dulju turu ne ubacite bar pola litre ulja u rezervu za moguce doljevanje,iako mozda nece trebati,al eto...to je u glavi nekako...bar meni.  :)

RoadRunner

Citat: iviccaa  u Veljača 07, 2021, 23:36:04
Ja sam par puta narucio preko ebaya i malo mi je trosio.
Nije strasno, mozda 0.3-0.5 l na otprilike 6000km (moj interval mijenjanja), ali moras paziti.
Zadnji put kupio u Louisa 4l i ne trosi ni kapi. Bio u Dolomitima, u dvoje, na passovima...nista.

Slično iskustvo ima hrpa ljudi... nema se tu što drugo dodati nego vrijedi ovo što si rekao - moraš pazit i bok.

Ja ne štedim na održavanju niti jednog svog vozila, čak bi se usudio reći i da pretjerujem malo, ali sve to ima neki svoj razlog... i baš zbog toga me beskonačno živcira ako moram išta dirat po motoru ili autu izvan nekog predviđenog servisnog intervala... a pogotovo ako moram razje.avat plan godišnjeg ili mislit na putu gdje da nađem servis...

Baš zbog toga što uglavnom dobro poznajem svoja vozila i nisam naviknut na to da nosim npr. ulje sa sobom na put...



Paf

      Evo vec stiglo,ima sad i viska,i za reezervuu,a i ako ko naleti da mu dolijemo,poznajem i ja svoja vozila dobro,al kad idem na put,uvjek imam rezervu Litru ulja,kablove za paljenje,pumpu 12 V.,nesto alata,prvu pomoc,a Liti i pojas za spasavanje...mozda nekom zatreba,nemora meni trebati,...  :misli:
                                               

Paf

 Zanimljivo,stigla zadnja posiljka...62 dana.,China Disc-plocice,za rezervu,valjda ce valjati...pa i Bosch se u Chini radi...veceras narucujem par novih sitnica iako je sad Kineska Nova Godina pa ne rade 2.tjedna,ali moze se narucivati...
                           

damir-st

Pločice si naručija iz Kine... [emoji849][emoji849][emoji849]

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Ćoso


Grba

Nemoj samo čokolino iz Kine, pokvaril se bude za 60 dana... 🐼
098 737 604

Paf

  Bas ih usporedjivam sa ovima iz Noveme sto sam uzea prije 2 miseca isto u prolazu...Marka -NISSIN- ne vidim nikakvu razliku... jedino u 3,5 puta vecoj cijeni :kava:

zubakis

Samo Paf i Zorro kupuju plocice iz Kine [emoji28]

Paf

Citat: zubakis  u Veljača 10, 2021, 15:44:49
Samo Paf i Zorro kupuju plocice iz Kine [emoji28]
i ostalo... a maglenke su zakon ...

damir-st

Budeš li štedija na pločicama morat češ se isprsit za nove diskove...[emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk


zare

Bome se ti dobro voziš kad svako malo uzimaš pločice  :-\

Osy

Citat: zare  u Veljača 10, 2021, 16:36:29
Bome se ti dobro voziš kad svako malo uzimaš pločice  :-\
:smijeh: :thumbup: