Nešto klapne?

Autor ToWaRR, Studeni 04, 2020, 07:54:31

« natrag - naprijed »

ToWaRR

Imao bi pitanje za znalce, dali je netko od vas rastavljao prednju masku od 650 k7?

Još od kada sam kupio motor kada prođem preko rupe, grbe,... nešto klapne u prednjem dijelu zvuči pomalo plastično ali vibraciju osjetim i na volanu nekad više nekad manje. Nekad i ne klama.
Gledao sam osovinu prednjeg kola, diskove, blatobran, masku (ovako satavljenu), ležaj volana i malu ramu maske. Sve je utegnuto i ništa ne klapa.

Po netu ne mogu nač da je netko rastavlja prednji kraj tako da ni neznam što se unutra nalazi da bi moglo klapnit. Glavni konektor sam vezicama učvrstio tako da nije on.

Hvala
Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

Ponti

Pogledaj onaj vijak koji drži prednji dio rezervoara.

ToWaRR

Thnx. na brzom odgovoru. Ako mislimo na isti onda nije on jer sam skudao rezervar kada sam minja filter i svičice
Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

bajki

Provjeri vijke koji drže prednji okvir, a koji nosi masku, far, instrumente. Bilo je slučajeva da se ti vijci otpuste.

To je nešto ovakvo:


Black Betty

Ja bi prije rekao da je centralna vida od vilica,zna se malo popustiti
Prepostavka je majka zajeba

gogs

Citat: Black Betty  u Studeni 04, 2020, 08:34:06
Ja bi prije rekao da je centralna vida od vilica,zna se malo popustiti

I ja bi rekao to. Tako je i meni bilo na kenji.

bajki

Citat: Black Betty  u Studeni 04, 2020, 08:34:06
Ja bi prije rekao da je centralna vida od vilica,zna se malo popustiti

Misliš na ležaj volana i prednjih vilica?

Black Betty

Prije bi rekao da je matica malo popustila
Prepostavka je majka zajeba

Black Betty

To ti se obično čuje preko sitnih neravnina na cesti,a najprije ćeš shvatiti ako polako guraš ugašeni motor,stavi neku colaricu(dasku) na pod i polako guraj ako osjetiš neki zvuk tipa buuuum,ona provijeri maticu.
Prepostavka je majka zajeba

Paf

 Ja bi rekao da treba nesto zavidati jer se odvidalo...  :)

ToWaRR

Ležaj volana sam gledao tako da sam diga prednji kraj u zrak i onda čupao viliuc napred nazad dok  je bia volan ravno i ukrivo.
I pokuša san naslonit prednji kraj na zid i onda recimo udarat u zid. Izgledalo mi je sve čvrsto.

Ima li koji meštar o strona u splitu? jer buden li vodija u ovlašteni za svaku sitnicu moga bi ostat bez gača :)

p.s. evo mi je maloprije crka na semaforu  i upalija tek kad san ga izgura sa strane i sad drži đire na 1400rmp (prije oko 1100rpm). nadam se da je do kapule ali to je druga tema :D
Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

bajki

Citat: Black Betty  u Studeni 04, 2020, 09:33:57
Prije bi rekao da je matica malo popustila

Da, to je to. Matica koja steže ležaj.

fatboy

Kod mene to klepne isto, ali nije matica lezaja...klepetat ce do daljnjega..

Livio

Dugo imao taj problem i sve kontrolirao dok nisam zamjenio vilice sa teleskopima
Tog klapanja više nema.
Po meni je problem bio u vilicama

Ćoso

Ja kupio Akrapovič. Ništa više nije klapalo