P: Peugeot 407... kako prodat francuza?

Autor MaRi0_St, Siječanj 08, 2021, 14:35:50

« natrag - naprijed »

MaRi0_St

Nije ovo nikakav oglas, doša san samo sr*t :smijeh: Znači ima san Lagunu 2 koja je nažalost neslavno završila i prije godinu i kusur "hitno" tražim auto, kupim 407 od vlasnika iz Splita, kupljena u Davora, prvi vlasnik, čovik kupia novu 3008-icu... Vozim je evo još uvijek i odlučim kupit novo auto i stavit je na njuškalo... Znači:

407, 2.0 HDi 135 KS, 2007, 204 000 km.
dvozonska klima, parking senzori iza, tempomat itd, skroz solidna oprema, sve šta čovjeku treba, 2 seta felgi, nove gume...

Cijena prava sitnica, računam stavim cijenu 4200 pa po pravom hrvatskom običaju tu je uvijek 10% manevarskog prostora za cjenkanje i svi zadovoljni, pa golf 4 iz 2000. godine sa ručnim podizačima i pola milje kilometara se prodaje za tu lovu, mora otić...

https://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-407-2.0-hdi-100-kw-oglas-32925331

Zaključak:

2 mjeseca na njuškalu, 3500 pregleda oglasa i ravno 2 (DVA) poziva... :misli: Jel stvarno sve otišlo u k*** ili ja nešto krivo radim?
nakon Z750, Strom je kao lađa - spor i ljulja se

munja

Nemaš tražen automobil.Gledao sam ovih mjeseci dosta oglasa Peugeot i nije nešto na cijeni.

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk

Mrki

Mislim da je problem kao što kaže munja, nije tražen auto, a drugi problem je što ih ima dosta u ponudi.

Ali prodati će se, ako sam ja prije 2mj prodao C4 benzinca sa 177ks, iz 2004 sa 200000km prodati ćeš ti i ovaj.
Jest da je stajao 2mj i samo jedan poziv je bio (taj što ga je i kupio) ali otišao je, čak i za par sto eura više nego što sam planirao.

RoadRunner

Nazalost, to nije slucaj samo sa francuzima...
Kad je auto "trazen" model, prodaje se preko noci ako je cijena dobra... a ako je malo manje trazen model, tada je to dugotrajno natezanje s oglasnicima...

U konacnici, kao i sa svime, tko se zeli rjesiti neceg na brzinu, mora ponudit popularnu cijenu, citaj: dat u bescjenje.

Problem je i to sto su ti auti prilicno jeftini vani, a trosak unosa je oko 1500 eura...
Razumijem jako dobro da auto koji se vani nade za 1500 eura sigurno nije niti blizu ovom kojeg ti nudis, ali kojekakvi sverceri i preprodavaci na to ne gledaju tako... da ni ne spominjem trosak odlaska po auto, dovozenja itd.

Vjerujem da nas se vecina nasla u slicnoj situaciji... i svodi se uglavnom na sljedeci izbor:
- ili nastavis vozit auto, drzis u oglasniku, ako tko naleti, naleti, a ako ne, izraubas ga do kraja, pa ti ga nije zao dat za male pare...
- ili rusis cijenu malo po malo, dok kupac ne naleti, prihvacajuci mogucnost da ces ga dat u bescjenje...

Ja sam osobno, s obzirom da me preprodaja ne zanima, vise za prvu varijantu.

Grba

Napiši -
"Vozila baba s kraćom desnom nogom samo do placa i crkve"
Možda pomogne
098 737 604

Suki

...Francuz veliš?!..hm...da je Talijan išao bi kao halva. Vrhunska roba odmah ode.

:)
:moto2:

098 9232180

Bagy

Citat: MaRi0_St  u Siječanj 08, 2021, 14:35:50
Nije ovo nikakav oglas, doša san samo sr*t :smijeh: Znači ima san Lagunu 2 koja je nažalost neslavno završila i prije godinu i kusur "hitno" tražim auto, kupim 407 od vlasnika iz Splita, kupljena u Davora, prvi vlasnik, čovik kupia novu 3008-icu... Vozim je evo još uvijek i odlučim kupit novo auto i stavit je na njuškalo... Znači:

407, 2.0 HDi 135 KS, 2007, 204 000 km.
dvozonska klima, parking senzori iza, tempomat itd, skroz solidna oprema, sve šta čovjeku treba, 2 seta felgi, nove gume...

Cijena prava sitnica, računam stavim cijenu 4200 pa po pravom hrvatskom običaju tu je uvijek 10% manevarskog prostora za cjenkanje i svi zadovoljni, pa golf 4 iz 2000. godine sa ručnim podizačima i pola milje kilometara se prodaje za tu lovu, mora otić...

https://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-407-2.0-hdi-100-kw-oglas-32925331

Zaključak:

2 mjeseca na njuškalu, 3500 pregleda oglasa i ravno 2 (DVA) poziva... :misli: Jel stvarno sve otišlo u k*** ili ja nešto krivo radim?

Kao što Mrki kaže - dovoljan je samo jedan poziv, ali onaj pravi. Tako je i moj Strom otišao... ;)
mob: 095/573-6874

munja

Citat: Suki  u Siječanj 08, 2021, 15:44:08
...Francuz veliš?!..hm...da je Talijan išao bi kao halva. Vrhunska roba odmah ode.

:)
Jbte djelili smo mjesecima ona tvoj oglas od Alfe

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk


Osy

Citat: munja  u Siječanj 08, 2021, 17:07:37
Jbte djelili smo mjesecima ona tvoj oglas od Alfe

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
Vidiš da zaebava...klečio na kuruzi da ode :smijeh:

Paf

 E,vidis da je Golf proda bi ga odma bez obzira na KM.i godine i cijenu...zato jer je Golf ka Strom... ja imam Golfa plusa sad,maa ...nebi ga dao za ta dva kontejnera od pezoa...  :)

gogs

Ja sam se nedavno jedva riješio ženinog pežoa. Isto je stajao u oglasu i nitko ništa, onda sam spustio cijenu značajno dole i ode brzo. Tak da ako ti nije hića onda vozi i nek se vrti, ako si riješio novi a ovaj smeta....ona parsto ojra dole i eto poziva.

Kad počnu šverceri zvati onda znaš da si previše spustio  :smijeh:

gianni

Pežot manje platis kad kupujes, manje dobijes kad prodajes....
1.6 hdi se ugradivao u 28 modela automobila, generalno odlican motor, pouzdaniji od jacih PSA dizlota ;)
btw svaka roba ima svog kupca :thumbup:



Suki

Citat: munja  u Siječanj 08, 2021, 17:07:37
Jbte djelili smo mjesecima ona tvoj oglas od Alfe

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
:-* :-*
:moto2:

098 9232180

MaRi0_St

Citat: Mrki  u Siječanj 08, 2021, 14:52:54
Mislim da je problem kao što kaže munja, nije tražen auto, a drugi problem je što ih ima dosta u ponudi.

Ali prodati će se, ako sam ja prije 2mj prodao C4 benzinca sa 177ks, iz 2004 sa 200000km prodati ćeš ti i ovaj.
Jest da je stajao 2mj i samo jedan poziv je bio (taj što ga je i kupio) ali otišao je, čak i za par sto eura više nego što sam planirao.

a ja ovo ljeto Z750 '07 u 2 dana, cijenu spustia simboličnih 100 eura čisto da meni nije neugodno i da nemam grižnju savjesti :) zapravo više manje svako auto sam proda prvom, eventualno drugom kupcu... jbg ta "egzotika" 1.6 turbak i sl. nemaju puno kupaca al se uvik nađe neka budala... a u ovoj klasi će svako radije uzet nekog 5 god. starijeg passata ili octaviu sa duplo više km... balkan jbg...
nakon Z750, Strom je kao lađa - spor i ljulja se

bansi