Turska-Velika i moćna.....2019

Autor Tintom, Prosinac 10, 2019, 13:42:12

« natrag - naprijed »

Tintom

Sutradan sam preko frenda u Hrvatskoj došao do turčina koji je i njemu pomogao u Istanbulu oko motora.....
Ender je odmah priskočio u pomoć oko prekidača i sredio istog.
Mali pali ko mina....još mi je Ender pomogao oko obilaženja znamenitosti tj. napravio mi je pravi mali plan obilaženja  :bravo:

Čovjek je prava ljudina :thumbup:

Tintom

Istanbul Aqurium....

Isplati se vidjeti puno je veći od onoga u Budimpešti( tko je bio zna o čemu govorim ).
27€ karta

Tintom

Istanbula još malo....
Stvarno je ogroman grad  :ooda:

Tintom


Tintom


Tintom

13.Dan Istanbul-Ankara     450km

Nismo htijeli ići autocestom da bolje doživimo krajolike koji su bili čudesni (to bi bila prava riječ)
Ravnih dijelova ceste je bilo za poludit al trebalo je i to odraditi  :blato:

Tintom

Kad smo došli u Ankaru našem čuđenju nije bilo kraja.Kao da više nismo u Turskoj,grad izgleda potpuno evropski,moderno,gradnja sasvim drukčija nego u Istanbulu(ne mislim na stari dio grada).
Ulice i trgovi sve nalik evropskoj gradnji.....puuuuuno je manje zamotanih žena(skoro pa ih nema)grad dosta odiše zapadnjački,al po svemu.
Ankara 5+ Al je smještaj bio -3,jednu noć smo izdržali pa u jutro nakon kave krenuli za Kapadokiju.

Tintom

Ovo sve na stolu 76 hrk , to te ja pitam  :vino:

I 2 kave su bile....

Tintom

14,15,16. Dan Ankara-Gorome      275km

275km puta nas vodi kroz pšenična polja kojima nema kraja.....u životu to nismo vidjeli.
Redaju se i neka jezera crvenih boja(valjda radi nekih minerala pretpostavljam)baš se i ne vidi crvena boja na slikama ali crvena su....
Put je prošao u redu čak pomalo i dosadno jer je većinom sve ravno :'(


Tintom

Dolazak u Gorome....nemoram ni pisati da se to mjesto obavezno posjeti :sunce:

3 dana kao u snovima,od smještaja do svega......ako ću imati prilike vratit u se sigurno  :thumbup:

Tintom


Tintom

16. Dan Goreme-Mersin         275km

Napokon prijevoji i zavoji  :-)
Susret kontinentalne sa sredozemnom Turskom,nešto slično kako kod nas Velebit djeli ta dva svijeta tako je bilo i tamo.....
Baš sam guštao u zavojima i odličnom asfaltu.

Tintom

Stali smo točiti gorivo na benzinskoj gdje se radi sve od pranja,vulkaniziranja,mehanike.... itd .
Imaju i restoran u kojem nebi jeli al nikako.....kavu smo popili.Zanimljivost je ta da mi je djete od nekih 10 godina točilo gorivo,a njegov brat koji zna sa novcima uzima iste.....
A uvjeren sam da su nas i u tzv. restoranu služila djeca od nekih 14 ili 15 god.
Oni su bili cijelo vrijeme veseli i nasmijani jer ipak su to dijeca....
Odlazimo u čuđenju.....

Tintom

Nije neka kilometraža ali smo se u planinama malo smrzli pa se spustili na velike vručine,klima je učinila svoje....
Mersin ili grad od milion palmi,gdje god se voziš ili šećeš nema drugog drveta nego palma....super !
Nismo ništa specijalno imali za vidjeti pa smo šetali i bauljali uz Sredozemno more....

Tintom

Eee, a smještaj je bio posebna priča.....došavši na recepciju pitam čovjeka gdje mogu na sigurno parkati motor,a on meni tu će biti najsigurniji  :)  (vidjet ćete na slici gdje )
Vodi on nas liftom gore,nosi kofere i kaže on meni "znate imate najbolju sobu u hotelu" a ja ću njemu super(mislim si u sebi al ga ovaj sere , al ajd )
Kad ono mi ulazimo u hodnik i gledam ja brojeve soba, sve neki normalni brojevi nigdje nema naše S1 sobe, a kad ono na kraju hodnika S1.
Mi nutra, kad ono imam kaj vidjeti.......slike neka govore  :thumbup:
By the way.... bilo je to iznenađenje od moje žene  :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: