Zaribana karika na lancu

Autor Fantom, Rujan 15, 2023, 08:52:27

« natrag - naprijed »

Fantom

Bas se neki dan spremam da narucim kartu za Sarajevo stize poruka od supruginog rodjaka kod koga sam ostavio motor. "E buraz izgleda neke ti je jedna karika na lancu zaribala" ..
Motor pretresao prije puta onako vizuelno. Kad sam mijenjao semering kvacila u deklu stavio novi prednji lancanik 16 zuba jer je dobio malo ajkulino peraje.Lanac mjerio i u toleranciji je bio po manualu. Scoot oiler od 3-4000 km. Sad presao otprilike oko 34.000. Zadnji lancanik bio skroz ok. Sutra  sam u BiH ( koncert Partibrejkersa beer fest  :beer: ) pa provjerim sta se desava.
Znam da su u BiH tanki sa dijelovima i na sve se ceka sedmicama, a majstori fuseraj.
Operem ga podmazem pa vidim sta dalje.
Ako budem trebao zamjenu trebat ce mi pomoc na relaciji Split - Rijeka da to sredim.
Krajem ovog mjeseca picim do Agolac-a da mi sredi mapu i da uklonimo pair. Tacno me sramota da covjeka davim da mi pomogne i oko zamjene lanca. Zivili  :beer:

agolac

Imam DID alatljiku za lanac pa ako do tad ne promjeniš prije možemo tada. Fleksericom skinemo stari i onda stisnemo novi....
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Fantom

Ma ti si car  :thumbup:
Nebi to radio ovdje. To u Bosni cekicima zatuku  :smijeh:
Maloprije lanac premjeren 21 pin. Manual kaze 319,4 a u mene 318 mm. Znaci skoro pa je van tolerancije. Zadnji zubcanik meni izgleda ok, al eto ako neko misli da je i on rikavela i njega promjenim. Prednji je presao oko 4000 km i stavljen prije puta. Tako da je on ok.
Javim ti se na Viber da nedavim ovdje. Hvala ti  :gimme5:

agolac

Sve se mjenja,u setu su i prednji i zadnji lančanik te lanac. Ako lanac staviš na stari zupcanik brže ga uništiš
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Fantom

Citat: agolac  u Rujan 15, 2023, 15:21:35Sve se mjenja,u setu su i prednji i zadnji lančanik te lanac. Ako lanac staviš na stari zupcanik brže ga uništiš
:beer:
Culi smo se. Tako ce i biti. Prednji je 16 zuba nov tj oko 4000 km. Ostao bi na njemu jer je dosta fluidnija voznja

fatboy

Imas Intercars u Sarajevu i znam da ima u Tuzli...imaju izbor lanaca i dobava je u nekom kratkom vremenu...

Grba

Ti od kad si provalio u stari kraj nakrko si problema da su tehničke teme zaživjele ko nikad na ovom najfriškijem forumu  :smijeh:
098 737 604

Martin

Citat: Grba  u Rujan 15, 2023, 20:34:45Ti od kad si provalio u stari kraj nakrko si problema da su tehničke teme zaživjele ko nikad na ovom najfriškijem forumu  :smijeh:
:smijeh:  :smijeh:
**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

Fantom

Citat: fatboy  u Rujan 15, 2023, 19:47:22Imas Intercars u Sarajevu i znam da ima u Tuzli...imaju izbor lanaca i dobava je u nekom kratkom vremenu...
Jebiga. Naruceno vec. Hvala za ubuduce da znam gdje pokucati na vrata.
Kako sam krenuo trebat ce meni toga na kile  :ooda:  :thumbup:

Citat: Grba  u Rujan 15, 2023, 20:34:45Ti od kad si provalio u stari kraj nakrko si problema da su tehničke teme zaživjele ko nikad na ovom najfriškijem forumu  :smijeh:

Jebiga dokopao se dobrih "bogena" i vukojebina :) Poprilicno su dosadne te skandinavske dzade izuzev norveske pa vozim kao pas pusten sa lanca  :strah:
I jos kad tome dodas da se vozi muski dobro je ikako u komadu.

Stigao u Šeher. Odoh na Igman pa preko Trebevica na koncert Partibrejkersa. Ako je neko u blizini bujrum. Spavanje, cuga i klopa kod mene.
Ponesite lanaca, tps-ova, magneta... Zlu ne trebalo nek se nadje  :smijeh: 

Martin

Citat: Fantom  u Rujan 16, 2023, 16:17:23Jebiga. Naruceno vec. Hvala za ubuduce da znam gdje pokucati na vrata.
Kako sam krenuo trebat ce meni toga na kile  :ooda:  :thumbup:

Jebiga dokopao se dobrih "bogena" i vukojebina :) Poprilicno su dosadne te skandinavske dzade izuzev norveske pa vozim kao pas pusten sa lanca  :strah:
I jos kad tome dodas da se vozi muski dobro je ikako u komadu.

Stigao u Šeher. Odoh na Igman pa preko Trebevica na koncert Partibrejkersa. Ako je neko u blizini bujrum. Spavanje, cuga i klopa kod mene.
Ponesite lanaca, tps-ova, magneta... Zlu ne trebalo nek se nadje  :smijeh: 
jebo Partibrejkerse, imal' štogod ovakvoga  :smijeh:  :-*

**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

Fantom

Citat: Martin  u Rujan 16, 2023, 22:24:41jebo Partibrejkerse, imal' štogod ovakvoga  :smijeh:  :-*


Ima bro. Bit ce Sevdaha u Bosni do sudnjega dana, a blizu smo pa pozuri  :buahaha: 
Moja preporuka Amira Medunjanin i Bozo Vreco. To su andjeoski glasovi.
 

Fantom

Oprao i podmazao lanac. Na oko sve ok.
Moze do Rijeke (Agolac-a) izdrzat da jebe oca, ali prečicom na Rally Dinaric, u kontra smijeru :smijeh:

Fantom

Samo da referiram nakon pola dana u garazi kod Agolac-a.
Vego i Andrej su od sad pa na dalje, i ubuduce CAREVI.
Sredili smo sve. Bila prciona sa tps-om
Rijecani duznik sam vam dok disem i cevapi su vam naj bolji u HR ♥️
A na Sarajevske ja vodim prvom prilikom.
Odoh se rahat onesvijestiti od umora. Sutra guzvam asfslt po Alpama prema Minhenu.