Reparacija cilindra kvačila DL1000

Autor Mrki, Srpanj 15, 2019, 14:03:32

« natrag - naprijed »

Mrki

Evo malo slikovito i koja riječ kako reparirati cilindar kvačila.

Od dijelova je potrebno: opruga, semering i zaštita od prašine.

Suzuki kataloški brojevi:
23166-06G00-000
23164-05A00-000
23163-06B00-000


Ja sam uzeo i semering 09283-06008-000 koji se nalazi sa strane mjenjača ali ga nisam mogao promijeniti jer se mijenja sa "unutarnje" strane. Tako da njega nije potrebno kupovati osim ako se cijeli mjenjač ne rastavlja.


Prvo ide ispuštanje ulja..




Rastavljanje..






Znakovi učestalog zavrtanja Cobrre, ali puno čišće nego što bude od korištenja sprejeva za podmazivanje lanca.










Slijedi rastavljanje..

U uputama piše da se cilindar istisne za kompresorom za zrak, kako nisam imao pri ruci kompresor snašao sam se sa odvijačem, cilindar ima zub u unutarnjem udubljenju pa se laganim pritiskom i konstantnim kruženjem da izvuči van.
Bitno je ne siliti već lagano u krug povlačiti van, sporo ide ali kada nemaš kompresor ili mini radafciger može se i ovako.




Rastavljen..




Bilo je smeća unutra..




Pranje u Ivasolu..




Isto opran prostor oko prednjeg lančanika..




Svi dijelovi oprani i očišćeni..



Na unutrašnjosti kućišta cilindra na izlazu je bilo dosta skorenog i zapečenog ulja pa sam to lagano prošao šmirglom (1000 na mokro), znači samo ulaz, ne dio gdje klize klip, on je bio čist.


Opruge su bile iste visine ali je nova davala malo jači otpor od stare..




Sastavljen..






Sve vraćeno na motor..




Jedino je ostalo napuniti ulje (za kočnice DOT4) i izračiti sustav.
Samo sipanje u posudu i pumpanje ručke ne ide baš, pa sam stavio crijevo kojim sam ispustio ulje na ventil za ozraku i povukao ulje u sistem od dole. (Usna metoda)

bajki


Suki

:moto2:

098 9232180

Špoki

 :bravo: znaš ti to :thumbup: ono od Cobrre je na prednjem zupčaniku kamilica, ništa strašno. Nakon sprejeva je i meni puno manje taloga ostalo,lakše se čisti :kava:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Danijel 23

 :bravo: za mehaničarski majstorlku, ali si me razočaro kao stolar i bravar!  :thumbdown:
Prvu investiciju od fuša napravi si pank, pa makar naslago 5-6 paleta, a ne ko arap sve po podu!  :samaranje: