[DL1000] TP Sensor (TPS), kako radi te kako ga optimalno namjestiti?

Autor agolac, Lipanj 11, 2018, 22:35:03

« natrag - naprijed »

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Ok, uglavnom nabaviti ću osciloskop, najverovatnije ovu USB verziju koja je najjeftinija jer nije handheld s displayem.  Znači skopčam ga na ljaptop i sve očitavam. Gledajući krivulje moći ću 100% reći da li je TPS "puko" ili ne. Osciloskop će mi također biti primjenjiv na hrpu ostalih senzora

Sve u svemu ako je TPS ok i ako sinhroniziram motor najveću muku će mi zadavati motori bez dbkilkera. Generalno po teoriji znam da imaju mršavu smesu (treba dodat goriva) a ta izmjena u našem slučaju najviše "uruši" sustav. S obzirom da nemam dyno stol i mogućnost mjerenja smjese, tu je najviše nagađanja. Čisti primjer je SirOliver, njegov motor je propuh na ispuhu :buahaha:. Sve šta sam stavio na svom motoru, kod njega je vjerovatno puno drugačije, odnosno žešće nabadanje. Nemam iskustva s toliko otvorenim topovima a i pitanje da li bi neko "iskustvo" i približno nadomjestilo dyno stol i precizno mjerenje AFR.

Nekako mi se čini da vi koji totalno odčepite motore ili morate živjeti s raznim problemima ili žešće nabadati" pravu smjesu". Jedino pravo rješenje je dyno stol i precizno mjerenje...

Ne radi ivicaaa i brdo inženjera bez veze, odnosno to je jako kompleksno područje termodinamike, mehanike fluida itd... :gimme5:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain