Operacija - Brana na rijeci Rotte (ili turneja 4 F1-staze)

Autor BožoLik, Svibanj 22, 2018, 08:58:34

« natrag - naprijed »

BožoLik

Moja draga i ja planiramo jedan mali skok do Roterdama sredinom 6. mjeseca.
Krećemo 18.6. ujutro. Plan je proći Slovenijom i Austrijom do granice s Njemačkom gdje spavamo 1. noć.
Nako toga prolazimo Njemačku do okolice Nurburgringa gdje spavamo drugu noć.
Nakon toga lagano prema Nizozemskoj i dolazak kod kumova u Rotterdam.

Ovo je okvirna ruta za sada.
https://goo.gl/maps/LpW2eMJw4ft

Svaki savjet je dobrodošao jer je ovo mojoj dragoj i meni prvo veće putovanje motorom.

Zanima me što bi svakako trebalo posjetiti na ovom putu ,a usput je. Za sad nam je u planu RedBullRing, HockenheimRing, NurburgRing i Kelnska katedrala. I naravno na povratku  Passo Gavia i Stelvio.

Put nazad kreće 27.6. i išao bi preko Belgije u Francusku gdje spavamo u okolici Taintruxa. Usput stajanje kod legendarne Spa Francorchamps.
Dalje put ide preko Švicarske prema okolici Sondria. Tamo spavamo drugu noć.
Ujutro Prijevoj Gavia pa na Stelvio i nakon toga put prema Kaštel Plovaniji gdje spavamo kod rodbine.
Zadnji dan laganini prema kućici.
https://goo.gl/maps/aQKe9Dr5F7R2

Dobro su nam došli i savjeti oko obavezne moto opreme s obzirom na duljinu putovanja, a i svakako na zahtjeve evropske žandarmerije :).

Hvala unaprijed svima.

fatboy

Ja na istu destinaciju idem koji dan kasnije sa obitelji i isto idem kod svog kuma!  :smijeh: :smijeh: :smijeh:
Rotterdam je meni super... :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ne znam kojim ćeš putem ali muzej u Sinsheimu je fora za pogledat - bar je meni bio... :want:

https://sinsheim.technik-museum.de/en/

Sretan vam put!

Ponti

Citat: fatboy  u Svibanj 22, 2018, 09:24:25
Ja na istu destinaciju idem koji dan kasnije sa obitelji i isto idem kod svog kuma!  :smijeh: :smijeh: :smijeh:
Rotterdam je meni super... :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ne znam kojim ćeš putem ali muzej u Sinsheimu je fora za pogledat - bar je meni bio... :want:

https://sinsheim.technik-museum.de/en/

Sretan vam put!

Roterdam je meni bzvz, jedino oni kafići u staroj luci su ok i ajde popeti se na onaj toranj, liftom naravno. Da nije bilo tržnice na koju sam svaki dan išao i putovao do nje pola sata, umro bih od dosade. Bio sam sve skupa 7 dana u Roterdamu i to u dijelu koji se zove Princeland, a tamo u cijelom tom kvartu ima jedan jedini minijaturni šoping centrić s jednim kafićem i benzinska pumpa bez kafića. Pataka i gusaka u baricama i mutnim potočićima na tisuće, pitao sam se gdje su lovci, jer to samo sere po travi da se ni prošetati kao čovjek ne možeš.
Općenito Nizozemska mi je onako, recimo to šteta vremena. Nije da se nema što vidjeti, pogotovo u Amsterdamu ali npr. tražim restoran s nacionalnom kuhinjom i šalju me u surinamski ... i tako ista priča na različitim mjestima tri-četiri puta. Delft mi je isto lijepi grad, a jedino stvarno zanimljiv je Amsterdam i on je bomba cijele Nizozemske. Haag, Ševeningen onako.
Vidim ide se kumovima, prijateljima, rodbini ... to je druga priča, nešto kao susret na Dinari, boli me đon gdje smo glavno da vidimo braću  :)

zander

Nemoj promasiti Livigno tax free zona mozda nadjes nesto mada je skupo i bez poreza....odatle idi na Stelvio cca 60km....tu ima tunel izmedju Svice i Livigna ....

Odatle nastavak na Marmoladu ....put koji ostavlja bez daha
OPENMINDED PEOPLE WANTED

fatboy

Ježi ga, svatko dobije svoj neki utisak...mene zanima kako će klinke reagirati neovisno od mene koji sam bio dovoljan broj puta...meni je Nizozemska krasna ali jbg tko zna šta je kome kriterij...Surinam je njima prekomorska nizozemska, s obzirom koliko ih je tamo...
Den Haag je fora, sva mala mjesta su mi zanimljiva...još moram probat nekako se dočepat onog mjesta koje nema ulice, već samo kanale...

https://www.fodors.com/world/europe/netherlands/experiences/news/this-dutch-town-has-canals-instead-of-streetsand-its-absolutely-lovely-12016


iviccaa

Evo probat cu natuknicama jer sam na mobitelu:

- ako sam dobro skuzio u utorak putujes kroz Njemacku? Ako je tako imaj u vidu da su utorkom ujutro i cetvrtkom popodne najvece guzve na autocesti. Izbjegavaj rano jutarnje sate i velike gradove
- prijedlog da do Nürburga odvozis po A6 do Heidelberga (u koji bi mogao svratiti jer je gradic predivan) i onda gore na A5. Mogao bi svratiti u muzej Sinsheim, kako kaze fatboy, ali tamo treba minimum minimuma 4h, pozeljno je cijeli dan.
Razlog za A6 je malo ljepsa autocesta i vjerojatno manje guzve nego na A3. Würzburg je uvijek u kaosu.
- na putu do Kölna svratiti u gradic Königswinter kod Bonna, mozete popiti kavu uz rijeku ili se popeti na jedno brdo, googlaj Siebengebirge. Ima i zicara ako vam bude tesko ici gore u opremi. Jako je lijepo.
- za Köln imam savjete za parking, popit i pojest jer sam tamo zivio 2.5god, pa pitaj sto te tocno zanima.

Osy

Citat: iviccaa  u Svibanj 22, 2018, 22:00:58
Evo probat cu natuknicama jer sam na mobitelu:

- ako sam dobro skuzio u utorak putujes kroz Njemacku? Ako je tako imaj u vidu da su utorkom ujutro i cetvrtkom popodne najvece guzve na autocesti. Izbjegavaj rano jutarnje sate i velike gradove
- prijedlog da do Nürburga odvozis po A6 do Heidelberga (u koji bi mogao svratiti jer je gradic predivan) i onda gore na A5. Mogao bi svratiti u muzej Sinsheim, kako kaze fatboy, ali tamo treba minimum minimuma 4h, pozeljno je cijeli dan.
Razlog za A6 je malo ljepsa autocesta i vjerojatno manje guzve nego na A3. Würzburg je uvijek u kaosu.
- na putu do Kölna svratiti u gradic Königswinter kod Bonna, mozete popiti kavu uz rijeku ili se popeti na jedno brdo, googlaj Siebengebirge. Ima i zicara ako vam bude tesko ici gore u opremi. Jako je lijepo.
- za Köln imam savjete za parking, popit i pojest jer sam tamo zivio 2.5god, pa pitaj sto te tocno zanima.
To su informacije,  :bravo: Malo nas je, al nas ima...svagdje :gimme5:

agolac

Ovaj tvoj povratak, ako se dobro sjećam slično smo prošli ali na putu za Škotsku. Imho, prenaseljeno, cijela ruta kroz taj dio Francuske i Švicarske. Ja bih na tvom mjestu to sve preskočio autoputem kroz Njemačku (ako je još uvijek besplatan) i proveo više vremena u Alpama. Naravno, to je ako više preferiraš vožnju kroz prirodu nego gradove...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Osy

Sad je jasno zašto si kupio highway pegse ;)

BožoLik

Citat: iviccaa  u Svibanj 22, 2018, 22:00:58
Evo probat cu natuknicama jer sam na mobitelu:

- ako sam dobro skuzio u utorak putujes kroz Njemacku? Ako je tako imaj u vidu da su utorkom ujutro i cetvrtkom popodne najvece guzve na autocesti. Izbjegavaj rano jutarnje sate i velike gradove
- prijedlog da do Nürburga odvozis po A6 do Heidelberga (u koji bi mogao svratiti jer je gradic predivan) i onda gore na A5. Mogao bi svratiti u muzej Sinsheim, kako kaze fatboy, ali tamo treba minimum minimuma 4h, pozeljno je cijeli dan.
Razlog za A6 je malo ljepsa autocesta i vjerojatno manje guzve nego na A3. Würzburg je uvijek u kaosu.
- na putu do Kölna svratiti u gradic Königswinter kod Bonna, mozete popiti kavu uz rijeku ili se popeti na jedno brdo, googlaj Siebengebirge. Ima i zicara ako vam bude tesko ici gore u opremi. Jako je lijepo.
- za Köln imam savjete za parking, popit i pojest jer sam tamo zivio 2.5god, pa pitaj sto te tocno zanima.

Hvala puno na info glede gužvi i autocesta.
Njemačka nam je u načelu samo tranzit tako da nemamo baš puno vremena za razgledavanje jer moramo stići na smještaj do 21:00.
Zato je plan dio puta prevaliti autoputom da skratimo vrijeme pa nam ostane više za stat negdje i razgledavat.

Naš plan je (s obzirom da je ruta od granice s Njemačkom gdje spavamo do Baar-a gdje je slijedeće prenoćište cca 650 km)
- prijeći cca 150km -> kratka stanka, kava, wc ...
- slijedećih 150km -> veća stanka, ručak, šetnja, benzinska...
- slijedećih 150km -> kratka stanka, kava, wc
- slijedećih 150km - stigli na odredište

Što se Kelna tiče, zanima nas naravno katedrala da ju vidimo uživo i slikamo se i ako imaš kakav prijedlog za klopu negdje da nije skupo, a fino. Svakako nam daj prijedlog.

iviccaa

Koja kuhinja?

Nesto klasicno njemacko ili moze i nesto tipa azijska, arapska, indijska...?

BožoLik

Ma može i nešto stranjsko. Nije problem. Samo da nisu neki kukci i zmije.
Nismo zahtjevni i ne trebamo se prežderavat. Samo da pojedemo nešto fino i ne preskupo dok ne dođemo do Rotterdama.
Tamo smo kod kumova pa ćemo jesti s njima.

BožoLik

Citat: fatboy  u Svibanj 22, 2018, 09:24:25
Ja na istu destinaciju idem koji dan kasnije sa obitelji i isto idem kod svog kuma!  :smijeh: :smijeh: :smijeh:
Rotterdam je meni super... :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ne znam kojim ćeš putem ali muzej u Sinsheimu je fora za pogledat - bar je meni bio... :want:

https://sinsheim.technik-museum.de/en/

Sretan vam put!

Fatboy,

javite se preko foruma kad budete gore, pa popijemo pivicu negdje.  :beer:


keko

Citat: fatboy  u Svibanj 22, 2018, 09:24:25
Ja na istu destinaciju idem koji dan kasnije sa obitelji i isto idem kod svog kuma!  :smijeh: :smijeh: :smijeh:
Rotterdam je meni super... :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ne znam kojim ćeš putem ali muzej u Sinsheimu je fora za pogledat - bar je meni bio... :want:

https://sinsheim.technik-museum.de/en/

Sretan vam put!
a da vas dvojica nemate istog kuma  :hm:
:buahaha:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Suki

:moto2:

098 9232180