Unos motocikla (rabljenog) iz EU (Slovenija) procedura

Autor Defendglory, Prosinac 23, 2018, 00:04:21

« natrag - naprijed »

Vec

Sretno sa motorom i hvala na Info-u.. Ak si prek 180 trebal ti bude veći vizir...

Branac

Citat: Defendglory  u Prosinac 26, 2018, 21:16:09
E ovako, trazio sam xt model i uvjet je bio da je zadnja linija kako sam vec spomenuo...motorin je u skoro perfektnom stanju s velikim givi koferom s naslonom i crashbarom te sam na poklon dobio i nosace za obje gume (da motorin nije na gumama tijekom zime)..

Davanja:
mocikl: 6500eurica
COC: 300kn
Homologacija: 400kn
Upravna pristojba: 1900kn
PPMV: 3100kn
Transport: 1000 kn

Mislim da je to to ;)

Poslano sa mog HUAWEI GRA-L09 koristeći Tapatalk
Kaj mu dođe ta upravna pristojba ? Ostalo mi je jasno, jer sam prije 3 god.  imao također unos iz SLO , znači sve stavke osim te famozne upravne pristojbe, ako se dobro sjećam ?! Hvala. PS . Još jedno lagano pitanje: Da li se i za motor mogu u zemlji prodavatelja dobiti ZOLL tablice kao za auto da ne moram iznajmljivati kombi za transport do HR?

Defendglory

Upravna pristojba na stjecanje rabljenih mozornih vozila u RH..tako je sluzbeni puni naziv (ako se ne varam to je sad ono sto je prije bilo onih cca 5%)...za zoll mislim da mozrs bez problema, al nezz cijene...sto se kombija tice mene je s najmom, vinjetama i gorivom izasao ravno 1000kn ;) ..tako da vidi i tu opciju

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk


gogs

To je ako kupuješ od fizičke osobe, ako kupuješ od pravne onda nema tog poreza.

Branac


Branac

Citat: Branac  u Prosinac 26, 2018, 20:33:12
Može i onaj dio s brojkama: ako nije problem, cijena motora, pojedinačna davanja do registracije? Hvala. :beer: Btw. još ne vjerujem da je za to godište potrebno izbrojiti manje love s davanjima , nego da se kupuje u HR ?!
Našao kćerki u SLO dobar auto, a puno jeftiniji nego kod nas, pa me zanima kolika su davanja kod nas ako je osnovna cijena cca 1000 eura ? Hvala. Auto ima 1400 ccm i 97 ks, 2006.g. Znam da nije ista tema al hebi ga, reko da ne otvaram novu temu ...

Dadi

Ovo godište moglo bi lako biti euro4 norma i co2 viši od 140,vjerojatn davanja bi mogla lako bit viša od 30k kunića.Ne garantiram za ovaj iznos,ipak nema podataka bitnih za oobraćun ppmv-a
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

Struja

Citat: Branac  u Srpanj 21, 2019, 21:49:24
Našao kćerki u SLO dobar auto, a puno jeftiniji nego kod nas, pa me zanima kolika su davanja kod nas ako je osnovna cijena cca 1000 eura ? Hvala. Auto ima 1400 ccm i 97 ks, 2006.g. Znam da nije ista tema al hebi ga, reko da ne otvaram novu temu ...
https://uvozauta.com/

Evo tu mozes izracunat. S time da ovo racuna gubitak vrijednost, a obicno za starije aute je bolje ici na procjenu. Vrijednost auta koja se upisuje je kad je bio novi, ima link na stranice porezne za vrijednosti novog auta, al mislim da nema za tako star, oa ubaci nesto odoka, pa ces imat predodzbu barem okvirno

https://www.jomologia.hr/

Ovdje si potrazi euro normu

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Branac

Citat: Dadi  u Srpanj 21, 2019, 22:15:53
Ovo godište moglo bi lako biti euro4 norma i co2 viši od 140,vjerojatn davanja bi mogla lako bit viša od 30k kunića.Ne garantiram za ovaj iznos,ipak nema podataka bitnih za oobraćun ppmv-a
Točno je da je euro4 norma i CO2 viši od 140 (141) a ukupna davanja prema podacima potrebnim za izračun PPMV-a  ( a u kojem je najveća stavka upravo famozni  PPMV  2862 kn), mogla bi biti između 4.300 i 4700 kn, bez registracije ..... što je i logično ako je cijena auta u SLO cca 6000-6500 kn .

Shuky

Jel se i dalje isplati uvesti motor iz MAdjarske kako je davno Suki napravio sa svojim motorima?

Suki

Citat: Shuky  u Kolovoz 06, 2021, 16:13:33
Jel se i dalje isplati uvesti motor iz MAdjarske kako je davno Suki napravio sa svojim motorima?
Isplativost je danas vrlo upitna. Prije 8 godina razlika u cijeni novog malog stroma je bila preko 2t eura. Sada je oko 5t kuna.
Obični mali 2021 u Novemi je 66500 kuna, a Mađar bi bio 61000 kuna.


U prvoj polovici 2013 godine mali je kod nas bio 77000 kuna (Danijel23 to jako dobro zna :) ), u drugoj polovici 2013 cijena je pala na 73000 kuna.
Mene je Mađar koštao 58000 kuna.
:moto2:

098 9232180

Shuky

Hvala Suki, a kako  stoje stvari za najjacu Afriku 1100 DCT Adventure sa ECS-om? Da li je i dalje ista formula za unos? (https://kompare.hr/savjetnik/kako-napraviti-unos-novog-motocikla/), preferiram Madjarsku zbog PDV-a...mozda je SLovenija i bolji izbor...
Samo za "Informativni kalkulator za izračun PPMV" ispada 10800kn.
U Hondi je 155000kn, i to bez opreme, centralne nogare, zastite motora od pada.... Jel u tom slucaju bolje napucati motorsa dodatno opremom ili ga uzeti "golog" kakav je...
Ako bi mogao staviti ovdje link gdje si tu radnju inicijalno i opisao .

Suki

I Stroma i Afriku sam uzeo u Realmotor.hu
Izračun je prilično jednostavan i točan.
Od ukupne cijene iz njihovog cjenika (Arlista) prvo oduzmeš 230000 forinti i onda od iznosa izbiješ njihov PDV od 27% (iznos podjeliš sa 1.27). Tako dobiješ golu cijenu koju platiš mađarskom dileru.
Na to onda plaćaš naš PDV od 25% i PPMV te homologaciju.

2017 kad sam uzeo Afriku prošao sam 1000e jeftinije nago da sam istu takvu uzeo u Rutingu u Zg.
:moto2:

098 9232180

Shuky

A jesi li uzeo ondak i dodatnu opremu? Ili posebno? Za-protiv

Suki

Dodatna oprema je aftermarket, ništa od Honde, tak da sam to kasnije pojedinačno, komad po komad, nabavljao.
Ak je u cijeni s motorom onda PDV platiš i na opremu što ne mora biti nepovoljno. Treba znati cijene iste opreme i kod nas da bi se moglo uspoređivati.
:moto2:

098 9232180