Problem s paljenjem

Autor ljubosimonmijic, Ožujak 04, 2020, 15:35:03

« natrag - naprijed »

zorro

Da..Jures je u pravu pod uslovom da je majstor zaista mijenjao filter zraka, ali na samom početku ti si naglasio da je mijenjano samo ulje i filter tak da o simptomima koji bi mogli biti posljedica nekog zajeba kod mijenjana filtera ni ne razmišljam dok se sam sa sobom i majstorom ne dogovoriš što je sve rađeno  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

ljubosimonmijic

Citat: zorro  u Ožujak 04, 2020, 22:56:42
Da..Jures je u pravu pod uslovom da je majstor zaista mijenjao filter zraka, ali na samom početku ti si naglasio da je mijenjano samo ulje i filter tak da o simptomima koji bi mogli biti posljedica nekog zajeba kod mijenjana filtera ni ne razmišljam dok se sam sa sobom i majstorom ne dogovoriš što je sve rađeno  ;)
Znaš kako, poprilično sam "zelen" po pitanju mehanike a i motora uopšte, tako da, kad odvezem kod mehaničara, kažem mu da mijenja sve što misli da treba i ne razmišljam puno o tome[emoji846]. On je mrni nabrojao šta je radio ali ja sam bio fokusiran na taj loš rad motora da ga, iskreno, nisam ni slušao ali zvaću ga danas, svakako.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


ljubosimonmijic

Citat: zorro  u Ožujak 04, 2020, 19:39:59
Dali ti izbacuje na displeju nekakvu grešku..ispiše li se možda FI ?
Nije izbacivao, pošto smo brat i ja pokušavali paliti, on je gledao, kaže da nije (puno bolje se razumije od mene, dugogodišnje moto iskustvo[emoji846])

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


bajki

FI izbaci tek kada se motor upali i blinka crvena lampica.

zorro

Citat: bajki  u Ožujak 05, 2020, 07:46:17
FI izbaci tek kada se motor upali i blinka crvena lampica.
Vjerrojatno da..nemrem se sjetiti sad točno el i meni bilo tak..mada mi se pari da je meni izbacivao čim sam počinjao verglati  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Stjepko

Spojite celer mod. Izbacite će grešku čim da kontakt ako je nešto isključeno.

Stjepko


bajki

Citat: zorro  u Ožujak 05, 2020, 10:25:02
Vjerrojatno da..nemrem se sjetiti sad točno el i meni bilo tak..mada mi se pari da je meni izbacivao čim sam počinjao verglati  :huh:


Moguće i da je tako. :thumbup:

zorro

Citat: Stjepko  u Ožujak 05, 2020, 10:45:08
Deler mode
Mislim da ako ne izbacuje FI grešku, da tad neće ni izbaciti kod greške kad se spoji na deler mode  :huh:
zato mu nisam ni objašnjavao pricip kak da prebrika konektor pod sicom da bi ušao u deler mod  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

jures

Citat: zorro  u Ožujak 04, 2020, 22:56:42
Da..Jures je u pravu pod uslovom da je majstor zaista mijenjao filter zraka, ali na samom početku ti si naglasio da je mijenjano samo ulje i filter tak da o simptomima koji bi mogli biti posljedica nekog zajeba kod mijenjana filtera ni ne razmišljam dok se sam sa sobom i majstorom ne dogovoriš što je sve rađeno  ;)
citam ovako i filtere
Bio lud, i prodao Stroma

jures

Citat: ljubosimonmijic  u Ožujak 05, 2020, 07:39:58
Znaš kako, poprilično sam "zelen" po pitanju mehanike a i motora uopšte, tako da, kad odvezem kod mehaničara, kažem mu da mijenja sve što misli da treba i ne razmišljam puno o tome[emoji846]. On je mrni nabrojao šta je radio ali ja sam bio fokusiran na taj loš rad motora da ga, iskreno, nisam ni slušao ali zvaću ga danas, svakako.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Inače imaš račun ili cash and carry?
Bio lud, i prodao Stroma

agolac

Provjeri i struju. Ako magneti odu, motor zna raditi kao traktor jer ga struja guzi, ne može paliti ni injektore kako treba....
Sjećam se jednog bijelog iz Pule koji me je pokušavao ubiti dok sam ga probao provozati. Imao bi baš rez gdje nije imao struje pa bi skakao kao koza.
Kad je loša struja, ima svakakvih simptoma...


Ne znači da je i tebi isti problem, ali provjeri.

http://vstrom-klv.eu/index.php/topic,494.0.html
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: agolac  u Ožujak 05, 2020, 11:48:46
Provjeri i struju. Ako magneti odu, motor zna raditi kao traktor jer ga struja guzi, ne može paliti ni injektore kako treba....
Sjećam se jednog bijelog iz Pule koji me je pokušavao ubiti dok sam ga probao provozati. Imao bi baš rez gdje nije imao struje pa bi skakao kao koza.
Kad je loša struja, imam svakakvih simptoma...


Ne znači da je i tebi isti problem, ali provjeri.

http://vstrom-klv.eu/index.php/topic,494.0.html
A kru te..ti sad ko i Brum  :-\  ..dobro da nisi rekao da pogleda našpananost lanca  :smijeh:
Naravno da može biti i to..i još 100 drugih stvari ..ali brate mili..hajmo se koncentrirat na to što je čovjek rekao i da se desilo iza servisa.
Evo Jures je najbliži riješenju jer je uočio da je majstor mijenjao FILTERE, (ja sam skontao samo ulje i filter ulja  :-X ) pa samim tim vjerojatno ispada je je i filter zraka mijenjao.
A slijedom toga znamo svi šta se sve može sjebati kad se skida rezervoar, airbox..senzori..crijeva... tak da nećemo dalje sad ić na ležaje u radilici  :ebudale:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Suki

Citat: zorro  u Ožujak 05, 2020, 11:55:27
A kru te..ti sad ko i Brum  :-\  ..dobro da nisi rekao da pogleda našpananost lanca  :smijeh:
Naravno da može biti i to..i još 100 drugih stvari ..ali brate mili..hajmo se koncentrirat na to što je čovjek rekao i da se desilo iza servisa.
Evo Jures je najbliži riješenju jer je uočio da je majstor mijenjao FILTERE, (ja sam skontao samo ulje i filter ulja  :-X ) pa samim tim vjerojatno ispada je je i filter zraka mijenjao.
A slijedom toga znamo svi šta se sve može sjebati kad se skida rezervoar, airbox..senzori..crijeva... tak da nećemo dalje sad ić na ležaje u radilici  :ebudale:
:thumbup: :bravo:
:moto2:

098 9232180

agolac

Multimetar je sve što mu treba da provjeri struju i traje 5 sekundi. Ne treba skidati ništa osim sica  :smijeh:  :ooda:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain