Alat za osnovno servisiranje i moment ključ

Autor iviccaa, Rujan 16, 2017, 10:35:40

« natrag - naprijed »

agolac

Citat: sasaa  u Rujan 20, 2017, 01:12:45
Kod Mraka nekako i idem zadnjih godina, pusti me na miru da si sam skinem i stavim felge tamo (na autu) jer imam fobije kad mi se netko petlja oko tog, pa ako se vec mora sjebat nesto.. bolje da sam sjebem. I nisam se bas vracao na ponovno balansiranje kod njega. Tako da za njih dole svaka preporuka.

Hehehe. Svaka čast. Na autu nisam nikad sam skidao kotač jer to mi je nekako ono, kao znaju svi, valjda neće sjebat. Iako bih možda drugačije razmišljao ako su felne vrijedne kao novi Clio.
No, s motorima, UVIJEK sam skidam kotače i nosim ih na izmjenu, balansiranje. Previše je situacije gdje krivo montiraju spejsere...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

sasaa

Citat: agolac  u Rujan 20, 2017, 01:17:25
Hehehe. Svaka čast. Na autu nisam nikad sam skidao kotač jer to mi je nekako ono, kao znaju svi, valjda neće sjebat. Iako bih možda drugačije razmišljao ako su felne vrijedne kao novi Clio.
No, s motorima, UVIJEK sam skidam kotače i nosim ih na izmjenu, balansiranje. Previše je situacije gdje krivo montiraju spejsere...

Da malo i mene blijedo gledaju tamo prolaznici/musterije, ali jbg njihov problem.
Nije toliko stvar u felgama, nego u maticama/hubovima,  ali to je neka druga tema.
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

JZ

Ja znam kako se kalibra moment kljuc...ali  ne znam kako to objasniti  :)

Tj..znao bi uz pivo...ali  ovako ...teško. ..
Kupujem polovnu kacigu

grga

Citat: sasaa  u Rujan 20, 2017, 00:40:55
Za vas sa vecim moment kljucevima, da li ih kada kalibrirate... i ako netko zna gdje bi se to moglo odradit ?

Umjeravanjem moment ključeva se bavi Laboring d.o.o. iz Zagreba ali mislim da stvarno nema potrebe za time u Vašim slučajevima, mi svaki dan stežemo sa njima po 50tak matica pa ih nosimo svake dvije godine....

sasaa

Citat: grga  u Rujan 20, 2017, 07:07:06
Umjeravanjem moment ključeva se bavi Laboring d.o.o. iz Zagreba ali mislim da stvarno nema potrebe za time u Vašim slučajevima, mi svaki dan stežemo sa njima po 50tak matica pa ih nosimo svake dvije godine....

Hvala na konkretnom odgovoru  :thumbup:
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

Danijel 23

Citat: grga  u Rujan 20, 2017, 07:07:06
Umjeravanjem moment ključeva se bavi Laboring d.o.o. iz Zagreba ali mislim da stvarno nema potrebe za time u Vašim slučajevima, mi svaki dan stežemo sa njima po 50tak matica pa ih nosimo svake dvije godine....
Čiji ključ imaš?

grga

Citat: Danijel 23  u Rujan 20, 2017, 07:50:23
Čiji ključ imaš?

Imam 2 Proxona, 2 Toptula, 1 Uniorov i još jedan (na terenu je a ne mogu se sjetiti čiji je)...

Danijel 23

Pošto je u štalu došlo kržljavo DR(z)LO  obnovili  smo se sa fensy alatom.
3/8 gedorice i 2 namoment kluča

Al nisam zadovoljan. Još uvjek su GEDORE ostale nezgrapne za moj pomjam....kao Tang nasuprot Uniora.  :thumbdown:
Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Mrki

Pa šta si kupio onda?

P.S. pošalji meni ako ti ne valjaju.. jes da imam jedan komplet već ali od viška glava ne boli :)

Danijel 23

Citat: Mrki  u Listopad 26, 2017, 19:59:00
Pa šta si kupio onda?

P.S. pošalji meni ako ti ne valjaju.. jes da imam jedan komplet već ali od viška glava ne boli :)
Ja jesam manjina koja baš teško piše rvatski, al ti neznaš čitat....sam se obnovo...ne kupil!   :)
Kad dojde slijedeći paket al zelene boje bumo se dogovorili...da ti prodan...naravno ne po nabavnoj cijeni!  :belj:

Patak

Puno kvalitetnih postova tako da nemam što više reči :thumbup:. Evo da i ja pokažem svoga :smijeh:

agolac

Meni su moment ključevi, njih tri, svi Unior
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

iviccaa

Preporuka za set ili marku vilasto-okastih ključeva, a da nije Gedore ili Hazet?
[emoji6]

fatboy


zorro

Citat: iviccaa  u Travanj 23, 2018, 12:10:09
Preporuka za set ili marku vilasto-okastih ključeva, a da nije Gedore ili Hazet?
[emoji6]
proxxon
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: