Telefon umesto navigacije, Kyocera Duraforce Pro

Autor Saxi, Veljača 20, 2019, 10:55:40

« natrag - naprijed »

Saxi

Posle odlične kineske navigacije koja ode dalje sa Sneškom odlučio sam se da opet pazarim kod Kineza i krenem u potragu za 5inčnim ekranom, 1GB Rama... i naletim na ovaj link gde čovek hvali Kyocera telefone koji su namenjeni za korišćenje u ekstremnim uslovima, na eBayu ih ima pun kuJac, bitno je da se traže polovni, skinuti sa mreže koji su dosta jeftini, a performanse su im daleko bolje od bilo kakve navigacije, cena od 50-100 dolara je vrhunska, ne mogu se koristiti za ubacivanje kartice i telefoniranje ali rade za medalju sa gomilom besplatnih mapa... evo i linka u originalu

https://advrider.com/f/threads/ultra-rugged-kyocera-phones-gps-smartphones-my-guide.1206076/

a evo i specifikacija telefona koji se najbolje pokazao..

https://www.gsmarena.com/kyocera_duraforce_pro-8268.php

Patak

Nisam čuo za tu marku, nije ni čudo s obzirom kakvo smo malo tržište :-\...

Probaj pogledati "Blackview", odličan Rugged mob...

zorro

Od nedavno uzeo CAT S30 (polovni za 100 ojra)
Ništa posebno..1 GB rama ..solidan procesor..al najbitnije je to što je robustan, otporan na udarce, padove i vodootporan je.
Od kad ga imam (2-3 mj.) radi bez problema..navigacija je non-stop uključena (Osmand)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Saxi

Ova Kyocera ima IPX 68 zaštitu, prali su ga u veš mašini pola sata i ništa, stavili u vodu, zamrznuli i sutradan ništa, ispuštao ga čovek sa zgrade na beton i posle drugog udarca se restartovao samo... a cena od 50-ak dolara je ekstra povoljna, doduše to mu je cena u Americi, što nije svakako na kraj sveta  :)

zorro

Citat: Saxi  u Veljača 20, 2019, 11:19:02
Ova Kyocera ima IPX 68 zaštitu, prali su ga u veš mašini pola sata i ništa, stavili u vodu, zamrznuli i sutradan ništa, ispuštao ga čovek sa zgrade na beton i posle drugog udarca se restartovao samo... a cena od 50-ak dolara je ekstra povoljna, doduše to mu je cena u Americi, što nije svakako na kraj sveta  :)
sve su to manje više kopije CAT-a  ;)  (Caterpillar) a znamo da ta firma/preduzetje radi radne strojeve  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Osy

Samo da te ne odvede u Čekrčiće ili Đipšin :smijeh:

zare

Za tu Kyocru sam bio zapeo prošlo ljeto, ali problem je što je uopće ne možeš kupiti u EU
Posebno trebaš paziti na modele iz USA jer ih je većina za određenu mrežu i ne možeš ih koristiti na drugim mrežama

Saxi

Zare, lutko moja, nisi pažljivo čitao, poenta I jeste want to u telefonima koji su skinuti sa mreže, i mogu koristiti kao multimedija, navigacija, trpiti sta god želiš, ekran na suncu odličan, rezolucija vrhunska, GPS brzo radi i sve to za 50 dolara u Americi, poenta je gledati sa lošim, neispravnim ESN/IMEI jer na mrežu ne može ali za navigaciju dušu dao jer na njega idu besplatne mape po želji skineš sta hoces [emoji4]
Zorro ne sumnjam ni da je Cat loš ali 100 evra si ga platio a to je duplo više od Kyocere, daj mi napisi koji je model u pitanju da ga nadjem i vidim na netu [emoji8]

zorro

Citat: Saxi  u Veljača 20, 2019, 12:59:33
daj mi napisi koji je model u pitanju da ga nadjem i vidim na netu [emoji8]
Saxi, lutko moja, nisi pažljivo čitao, .... :smijeh:

S30
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Saxi

:smijeh: :smijeh: :smijeh:
U pravu si , ja se zablentavio u ono šta se Osy sprda sa mojim gubljenjem preko Đipšina, jedino mesto na zemlji koje sam otkrio pre svih, kao i šumski put, dobro je da sam živ izašao iz začarane šume, [emoji39] i tako sambprevideo da si lepo sve napisao, za pametne i one koje pažljivo čitaju, hvala  :-*

zander

......jedino mesto koje na zemlji koje sam otkrio pre svih,...... :shhh:  :)

OPENMINDED PEOPLE WANTED

Martin

Citat: zorro  u Veljača 20, 2019, 11:10:08
Od nedavno uzeo CAT S30 (polovni za 100 ojra)
Ništa posebno..1 GB rama ..solidan procesor..al najbitnije je to što je robustan, otporan na udarce, padove i vodootporan je.
Od kad ga imam (2-3 mj.) radi bez problema..navigacija je non-stop uključena (Osmand)
pa i ja sam kupio S30, platio ga 400 kn i radi odlično  :thumbup:
**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

zorro

Citat: Martin  u Veljača 20, 2019, 18:44:48
pa i ja sam kupio S30, platio ga 400 kn i radi odlično  :thumbup:
Znam da  ;) ..keš je keš..a na kompenzaciji uvijek pušiš..tak sam i ja..nisam mogao spuštati cijenu
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: zorro  u Veljača 20, 2019, 20:22:47
Znam da  ;) ..keš je keš..a na kompenzaciji uvijek pušiš..tak sam i ja..nisam mogao spuštati cijenu

Kako pušiš na kompenzaciji? Meni je to najslađe, riješim se stvari koja bi bez te kompenzacije završila u smeću  :)

zorro

Citat: Ponti  u Veljača 20, 2019, 21:46:37
Kako pušiš na kompenzaciji? Meni je to najslađe, riješim se stvari koja bi bez te kompenzacije završila u smeću  :)
Konkretno..na kompenz. sam zemio Tablet novi..koji je koštao soma kn.
Nije mi pasao za na DR-a (prevelik) ..mjenjao sam taj tablet za ovaj tel. kojemu je cijena bila 700 kn.
Da se nisam đorao..taj Tablet bi najvjerojatnije uništio na motoru i nebi vrijedio više ništa   :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: