Probusio sam novu gumu

Autor Zoran, Veljača 04, 2021, 13:04:58

« natrag - naprijed »

Zoran

Probusio sam novu gumu niti 1000 km nije presla (Pirelli Diablo Corssa Rosso 2) radi se o prednjoj gumi zakrpao sam je sa onim crvima ni sam ne znam kako se to zove, ali prije toga sam na toj istoj probusenoj gumi napravio jedno 3-4 km spore voznje (cca 30 km/h) znaci za sada drzi pritisak, ako pritisak i padne to je zbog razlike u temperaturi jer mi i na zadnjoj gumi gubi malo pritiska mogu reci jednako na obje znaci drzi pritisak, moje je pitanje dali da je mijenjam ili da je ostavim, strah me je da mi felga nije pozuljala ili zasijekla bocne strane gume dok sam vozio tih par kilometara ima li ko kakva iskustva sa tim.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

Mrki

Na prvoj gdje mi se to dogodilo mi je bio u utoru između gaznih kocki vijak, stavio tog crva i napravio još 5000km, onda sam je promijenio jer je imala guma nekih 23000, znači zbog potrošenosti, ne zbog crva.
Na drugoj mi je bio na gaznoj površini i skoro paralelno sa površinom, to mi se dogodilo kada je imala par tisuća guma, stavio crva, vozio nekih 5-6 tisuća tako, onda kako se guma potrošila i crv se potrošio pa je počeo puštati, to mi se dogodilo na putu, pa sam stavio novi crv, taj drugi je jako polako puštao pa sam se odvezao do kraja puta nekih 2-3 tisuće, onda sam je promijenio zbog potrošenosti..
Tako da ako mene pitaš ako je rupa bila "čista" i crv lijepo sjeo, vozi i ne brini.


Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk

Bagy

Ja se osobno ne bih vozio sa zakrpanom gumom. Koliko košta ta guma?
mob: 095/573-6874

Zoran

Ovdje kosta 650 Dirhama tj 1150 kn i ja mislim da cu je mijenjat, ali mi nekako zao niti 1000 km.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

VUCIBATINA

Ne brigaj,ja ka i mrki kupio gumu i na putu od vulkanizera probusio je.potrosija san je do kraja i nikad problem s crvicem
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

zander

I meni se to desilo sa Anakee3 i crv je odradio ceo vek gume 10tkm... :thumbup:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Black Betty

Il' kod vulkanizera pa da ti je zakrpa iznutra pa si miran
Prepostavka je majka zajeba

Paf


Ćoso

Gle, naši dečki i nisu na tako visokim temperaturama kao ti...Stalno ćeš imati u glavi da nije dobra...Ako ideš na neku ozbiljniju vožnju, mijenjaj...ili odradi set (to ti je još 7-8K)


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Zoran

Evo ako koga zanima, nije mi vrag dao mira pa sam je isao promjeniti jer mi je lagano pustala jedno 5 PSI-a (0.3 bara) za 48 sati kada bi dosla na 25 PSI-a (1.72 bar) vise nebi pustala, ali onda dopumpavanje gume itd. Posto je ovdje puno toplije, a i brze vozim motor jer mi to ogranicenja dopustaju jednostavno tokom voznje mi je bilo stalno u glavi da mi je guma probusena, ali jos gore saznanje da sam na njoj potpuno praznoj vozio jedno 3-4 km. Kad je vulkanizer skinuo gumu kao sto sam i pretpostavio bilo je vidljivo da sam vozio na praznoj gumi ali nije bilo bas nikakvih ostecenja zbog toga, crv je bio na mjestu vulkanizer ga je izvadio i rekao da je rupa malo veca i da se to da zakrpati nisam pristao stavio sam novu istu gumu da se radilo o zadnjoj gumi bez razmisljanja bi je zakrpao i prasi dalje, ovaj izlet me kostao 760 AED ili ti 1300 kn samo prednja guma sa montazom.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

keko

..bome, jedna fina cijena samo za prednju gumu sa montažom. Fino oni tamo deru  :huh:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

zubakis

Citat: keko  u Veljača 07, 2021, 06:15:51
..bome, jedna fina cijena samo za prednju gumu sa montažom. Fino oni tamo deru  :huh:
Cijena je skroz ok. Evo gledam ta guma u nas dođe 1120 kn.

keko

Citat: zubakis  u Veljača 07, 2021, 08:22:30
Cijena je skroz ok. Evo gledam ta guma u nas dođe 1120 kn.
..doduše nisam gledao koju je gumu stavio, ja stavio prije par dana pireli gt i komplet je 1600 plus montaža i balansiranje nekih 200 kuna, pa mi ovo bilo puno
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

zander

Citat: Zoran  u Veljača 07, 2021, 05:01:56
Evo ako koga zanima, nije mi vrag dao mira pa sam je isao promjeniti jer mi je lagano pustala jedno 5 PSI-a (0.3 bara) za 48 sati kada bi dosla na 25 PSI-a (1.72 bar) vise nebi pustala, ali onda dopumpavanje gume itd. Posto je ovdje puno toplije, a i brze vozim motor jer mi to ogranicenja dopustaju jednostavno tokom voznje mi je bilo stalno u glavi da mi je guma probusena, ali jos gore saznanje da sam na njoj potpuno praznoj vozio jedno 3-4 km. Kad je vulkanizer skinuo gumu kao sto sam i pretpostavio bilo je vidljivo da sam vozio na praznoj gumi ali nije bilo bas nikakvih ostecenja zbog toga, crv je bio na mjestu vulkanizer ga je izvadio i rekao da je rupa malo veca i da se to da zakrpati nisam pristao stavio sam novu istu gumu da se radilo o zadnjoj gumi bez razmisljanja bi je zakrpao i prasi dalje, ovaj izlet me kostao 760 AED ili ti 1300 kn samo prednja guma sa montazom.


Mir u glavi ipak nema cenu... :thumbup:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Osy